Aktualności

[WIDEO] Adam Nawałka: Czyny, nie słowa

Reprezentacja23.06.2018 
– Przeżyliśmy to spotkanie, była po nim sportowa złość, ale ona powoduje, że chcemy zagrać kolejne na zupełnie innym poziomie. Wierzę, że ten czas wykorzystaliśmy maksymalnie, by przygotować strategię gry. Nie ma co dużo mówić, w piłce to nie słowa, ale czyny decydują o wyniku – powiedział Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski przed meczem z Kolumbią. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 20 w Kazaniu.

Adam Nawałka o tym, czy w niedzielę czeka go najtrudniejsze spotkanie w karierze:

Nie uważam, że to nasze, czy moje najtrudniejsze spotkanie. Do każdego reprezentacja Polski podchodzi z powagą i staramy się optymalnie przygotować. Przegraliśmy pierwsze spotkanie, ale absolutnie nie ma tragedii. Wierzę, że jesteśmy przygotowani. Porażka była wynikiem wielu czynników. Nie wszystko funkcjonowało tak, jak byśmy sobie tego wymarzyli, czy jak planowaliśmy. Zawsze jest tak, ze po takich meczach z dużymi oczekiwaniami, to rozczarowanie jest olbrzymie.

…o emocjach po meczu z Senegalem:

Przeżyliśmy to spotkanie, była po nim sportowa złość, ale ona powoduje, że chcemy zagrać kolejne na zupełnie innym poziomie. Przygotowania zaczęliśmy zaraz po ostatnim gwizdku, pomimo naszego niezadowolenia. Odbywało się to poprzez analizę meczu z Senegalem i budowanie drużyny pod względem mentalnym, jak i taktycznym do spotkania z Kolumbią. Wierzę, że ten czas wykorzystaliśmy maksymalnie, by przygotować strategię gry. Nie ma co dużo mówić, w piłce to nie słowa, ale czyny decydują o wyniku.

...o strategii na mecz z Kolumbią:

Ostateczne decyzje zapadną po oficjalnym treningu, zarówno jeśli chodzi o personalia, jak i ustawienie taktyczne. Z dużym szacunkiem podchodzimy do naszego rywala, który jest prowadzony przez bardzo dobrego trenera. To drużyna przygotowana pod względem taktycznym, jak i technicznym na najwyższym poziomie. Przed rozpoczęciem turnieju była wskazywana jako jeden z faworytów do wygrania mundialu, my się z tym zgadzaliśmy i jeden mecz nie może tego przekreślić. Spodziewamy się bardzo intensywnej gry, jestem pewien, że będziemy do tego meczu przygotowani i będziemy się po nim cieszyć.


…o elementach, które drużyna musi poprawić:

Myślę, że praktycznie w każdym aspekcie musimy poprawić naszą grę, zarówno w wysokim, jak i niskim pressingu. Niezadowoleni byliśmy również z fazy transferu pozytywnego. Okres pomiędzy meczami został maksymalnie wykorzystany. Nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę. Drużyna jest odpowiednio przygotowana i istotne będzie nastawienie mentalne. Rzeczywiście nastąpił bardzo dobry przypływ energii. Po porażkach przychodzi złość sportowa, a my mamy jej wystarczająco, by jutro rozegrać dobre spotkanie.

…o możliwym powrocie do gry Kamila Glika:

Kamil jest w pełnym treningu z drużyną, cały czas nadrabia zaległości. Podobnie jak w przypadku naszego ustawienia, jak i składu, który wybiegnie na boisko, to decyzje zostaną podjęte dopiero po oficjalnym treningu. Mnie naprawdę cieszy to, że Kamil wraca do pełnej dyspozycji. Wykazuje olbrzymią determinację i to rzadki przypadek, by po takiej kontuzji tak szybko dojść do sprawności. Potrzebny jest również czas. Czy on nadszedł? Zadecyduję po treningu.

Michał Zachodny, Kazań

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności