Aktualności

[WIDEO] Adam Nawałka: Chcemy spełnić marzenia fanów

Reprezentacja13.06.2018 
– Wszystko w Soczi wygląda tak, jak sobie wyobrażałem. Dużą uwagę zwracamy na to, by warunki do treningu były optymalne, a tu widać, że dużo pracy zostało włożonej w to, by murawa była odpowiednia – powiedział Adam Nawałka na pierwszej konferencji prasowej po przylocie reprezentacji Polski do Rosji na mistrzostwa świata.

Adam Nawałka o stanie zdrowotnym w drużynie po meczu z Litwą:

Rafał Kurzawa na rozruchu dzień przed meczem odniósł kontuzję stawu skokowego. Nie wydaje się to poważna sprawa, po dwóch, trzech dniach dołączy do drużyny. Kamil Glik jest w intensywnej fazie powrotu do pełnej wydolności, mam nadzieję, że za pięć dni wróci do treningów z drużyną.

…o planie treningowym Kamila Glika:

Plan jest już przygotowany, jego mikrocykl będzie bardzo intensywny, Kamil będzie ciężko pracował. Zacznie już rano, na czczo przed śniadaniem treningiem o lekkiej intensywności, by przygotować bazę na trudniejsze zajęcia popołudniowe. A do tego dojdzie jeszcze rehabilitacja. Wiadomo, że nie tylko po to, by sprawnie operował rękoma, ale miał odpowiednią wydolność tlenową, a później rozwijał ją w treningu szybkościowym. Będzie miał mało czasu, ale takie są założenia, bo chcemy, by w pełnym zdrowiu dołączył do nas jak najszybciej. Musi jednak przejść przez takie obciążenia. Będą to treningi wyizolowane, w basenie, na rowerku. Jeden trener i jeden fizjoterapeuta będą przeznaczeni dla Kamila. Chcemy, by do zajęć z drużyną wrócił za sześć dni.…o środowym pierwszym meczu mistrzostw świata:

Myślę, że wszyscy będziemy oglądać mecz otwarcia, choć zawodnicy będą mieli wtedy czas wolny i będą mogli wybrać sobie aktywność. Do południa będziemy mieli odprawę i analizę po ostatnim meczu, później trening i kolejne spełnianie wymogów FIFA, w tym wspólnych prezentacji. A następnie będziemy mogli skupić się na otwarciu mistrzostw świata.

…o dyspozycji Arkadiusza Milika i Jakuba Błaszczykowskiego:

Dziesięć dni temu zarówno Kuba, jak i Arek nie byli w optymalnej dyspozycji, by rozegrać mecz w pełnym wymiarze czasowym. Natomiast sami mogliśmy się przekonać w ostatnich spotkaniach, że to im się udało i nie ma już najmniejszego problemu jeśli chodzi o ich przygotowanie fizyczne.

…o warunkach do treningu w Soczi:

Wszystko wygląda tak, jak sobie wyobrażam. Dużą uwagę zwracamy na to, by warunki były optymalne. Widać, że tu dużo pracy zostało włożonej w to, by murawa była tak dobra.

…o celach na mistrzostwa świata:

Chcemy zadowolić kibiców, indywidualnie jak i zespołowo. Gorąco wierzę, że spełnimy marzenia i oczekiwania.

 

Michał Zachodny, Soczi

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności