Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[WYWIAD] Emilia Zdunek: za kilka dni miałam podpisać kontrakt z Sevillą, a nie mogłam wstać z łóżka

02.08.2019

Jeszcze trzy lata temu chciała kończyć z graniem w piłkę. Dziś jest zawodniczką hiszpańskiej Sevilli, chociaż transferowi pierwszej Polki do Primera Division Femenina towarzyszyło wiele emocji. O wcale nie takiej łatwej decyzji, pierwszych wrażeniach po przylocie do stolicy Andaluzji i o... wizycie na SORze na kilka dni przed wyjazdem do Hiszpanii w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Emilia Zdunek.

Reprezentacja kobieca A

Ekspansja naszych piłkarek w Europie trwa! Reprezentantka Polski Emilia Zdunek została zawodniczką Sevilla FC! Dwukrotna mistrzyni Polski w barwach Górnika Łęczna podpisała roczny kontrakt z klubem kobiecej Primera Division i tym samym została pierwszą polską zawodniczką w dynamicznie rozwijającej się lidze hiszpańskiej.

Ekstraliga kobiet

Startuje 45. sezon rywalizacji o mistrzostwo Polski kobiet. Za nami prawie pół wieku niezwykłych emocji, a przed nami jeszcze więcej. Zacięty wyścig o triumf w Ekstralidze kobiet będzie można śledzić na kanale Łączy nas piłka. W każdej kolejce transmitowane będzie jedno, najciekawsze spotkanie. Na inaugurację pokażemy mecz GKS Katowice – Czarni Sosnowiec, w sobotę od godz. 12. Oto pięć pytań przed premierową kolejką sezonu 2019/2020.

Ekstraliga kobiet

Spora fala różnego rodzaju zmian przetoczyła się przez kobiecą Ekstraligę tego lata. Najważniejszą jest powrót do 22-kolejkowego systemu rozgrywek, co oznacza brak podziału na strefę mistrzowską i spadkową. Nowością będą także transmisje jednego meczu w każdej kolejce na kanale Łączy nas piłka. Wiele także działo się na rynku transferowym. Który klub był najaktywniejszy? Kto jak radził sobie w przedsezonowych sparingach? Co przed startem rozgrywek mówią trenerzy? Mamy dla Was Skarb Kibica, czyli wszystko, co o Ekstralidze trzeba widzieć, w jednym miejscu!

Reprezentacja kobieca A

Po dwóch latach spędzonych w Italii znów będziemy mogli oglądać ją na polskich boiskach. – We Włoszech coraz bardziej doskwierała mi samotność, brak bliskich. To wszystko nie dawało mi już radości – mówi o przyczynach swojego powrotu do kraju reprezentantka Polski, a od nowego sezonu także piłkarka Czarnych Sosnowiec, Katarzyna Daleszczyk. Opowiada również o tym, czego nauczyła się we Włoszech i jak nazywali ją tamtejsi kibice.

Ekstraliga kobiet

Poznaliśmy rozkład gier rundy jesiennej kobiecej Ekstraligi. Sezon rozpocznie się 3 sierpnia. Już w pierwszej kolejce czekają nas aż trzy ciekawe starcia: mistrza Polski Górnika Łęczna z SMS Łódź, AZS PWSZ Wałbrzych z Medykiem Konin oraz derby Górnego Śląska: GKS Katowice – Czarni Sosnowiec.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności