Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Bucha w nas taki żar, jakbyśmy nagle znaleźli się między tysiącem ognisk. Temperatura podnosi się o co najmniej dwadzieścia stopni. – No cóż, w kraju narzekałam, że jest zimno – wzrusza ramionami piłkarka reprezentacji Polski. „Hola Emilia!” – wita nas po chwili Amparo, dyrektor sportowa kobiecej drużyny Sevilla FC. Od razu czuć, że to ona tu rządzi.

Europejskie puchary

Mistrz Holandii FC Twente Enschede, mistrz Turcji Besiktas Stambuł oraz mistrz Armenii Alaszkert Erywań będą rywalami piłkarek Górnika Łęczna w rozpoczynającym się w środę w Holandii turnieju kwalifikacyjnym do kobiecej Champions League. – Chcemy wygrać tę grupę i awansować do Ligi Mistrzyń - zapowiada trener Górnika, Piotr Mazurkiewicz.

Ekstraliga kobiet

Ekstraliga kobiet wróciła do gry z przytupem. Już na inaugurację sezonu kibice obejrzeli 18 goli, siedem rzutów karnych i dwie czerwone kartki. Premierową bramkę w nowej kampanii zdobyła Agata Sobkowicz. Pierwszą niespodziankę sprawił zaś GKS Katowice, który urwał punkty aspirującym do walki o mistrzostwo Polski, Czarnym Sosnowiec. Pierwszym liderem został nieoczekiwanie AZS Wrocław.

Reprezentacja kobieca A

Jeszcze trzy lata temu chciała kończyć z graniem w piłkę. Dziś jest zawodniczką hiszpańskiej Sevilli, chociaż transferowi pierwszej Polki do Primera Division Femenina towarzyszyło wiele emocji. O wcale nie takiej łatwej decyzji, pierwszych wrażeniach po przylocie do stolicy Andaluzji i o... wizycie na SORze na kilka dni przed wyjazdem do Hiszpanii w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Emilia Zdunek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności