Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[CO TAM W KOBIECEJ] Królowa Ewa, zaskakujący finał Pucharu Królowej i królewskie powołania

14.05.2019

To już oficjalne! Ewa Pajor jest pierwszą Polką, a także czwartą piłkarką spoza Niemiec, która została królową strzelczyń kobiecej Bundesligi. Napastniczka w całym sezonie zdobyła 24 bramki, a swój dorobek ustaliła w ostatnim meczu kampanii 2018/2019 z Turbine Poczdam. W tym tygodniu piszemy jednak nie tylko o Ewie Pajor i ostrzegamy: przed Wami iście królewski odcinek „Co tam w kobiecej”.

Ekstraliga kobiet

Od 30 lat nie było tak zaciętego i pasjonującego boju o mistrzostwo Polski kobiet. Wyścig po tytuł rozpoczął się na nowo, bo Górnik Łęczna przegrał z rewelacyjnym beniaminkiem z Katowic 0:1 po fantastycznym golu Agaty Sobkowicz, a Medyk Konin dzięki niezawodnej Natalii Chudzik pokonał Czarne Sosnowiec 1:0. Cztery drużyny wciąż liczą się w grze o triumf. Z walki o utrzymanie nie rezygnuje z kolei Mitech Żywiec.

Ekstraliga kobiet

Runda finałowa Ekstraligi kobiet rozpoczyna się od mocnego uderzenia i meczu, kto wie, czy nie o mistrzostwo Polski, Medyka Konin z Czarnymi Sosnowiec. A może w myśl zasady: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, Górnik Łęczna wstanie z kolan i wróci na zwycięską ścieżkę. Po odpadnięciu z Pucharu Polski to dla niego ostatnia szansa na trofeum w tym sezonie.

Ekstraliga kobiet

Jest trzecim najmłodszym trenerem w Ekstralidze kobiet, ale z pewnością z najtrudniejszym wyzwaniem – obroną mistrzostwa Polski. Objął Górnika Łęczna w trudnym momencie i dość niejasnych okolicznościach. Startu pracy w nowej roli nie zaliczy do najlepszych. Dodatkowo drużynę nawiedził wysyp kontuzji. A przed „Górniczkami” arcyciekawy finisz sezonu i półfinał Pucharu Polski. – Sytuacja, w której jesteśmy, może nas tylko rozwinąć – przekonuje w rozmowie z Łączy nas piłka Szymon Gieroba.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności