Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[WYWIAD] Zbigniew Smółka: Na Cyprze przekonałem się do kobiecej piłki

05.10.2019

Jak sam przyznaje, miał uprzedzenia. Ale ostatnie kilka dni poświęcone obserwacji treningów oraz meczu Polek z Cyprem całkowicie odmieniły jego stosunek do kobiecej piłki. – Jestem bardzo miło zaskoczony, jeśli chodzi o poziom wyszkolenia technicznego u dziewczyn i funkcjonowanie ich jako zespołu – przyznaje w rozmowie z Łączy nas piłka, Zbigniew Smółka, były trener m.in. Stali Mielec, Arki Gdynia, a ostatnio Widzewa Łódź.

Reprezentacja kobieca A

Kobieca reprezentacja Polski pokonała w meczu towarzyskim rozegranym w Ayia Napie Cypr 5:1. Mimo że biało-czerwone nie zagrały w najsilniejszym składzie, to momentami pokazały dobrą piłkę, szczególnie w drugiej połowie. – Ostatnie dwadzieścia minut w naszym wykonaniu wyglądało świetnie – mówił selekcjoner Miłosz Stępiński. We wtorek w Kielcach towarzyskie starcie z Brazylią.

Reprezentacja kobieca A

Piętnaście miesięcy minęło od jej ostatniego powołania do reprezentacji Polski. W tym czasie zmagała się z kontuzją ścięgna Achillesa, przez co zerwała kontrakt z niemieckim SC Sand i zawiesiła karierę. Od początku tego sezonu znów gra i znów strzela gole. Znów dla VfL Wolfsburg II, ale już trochę w innej roli. O łączeniu dwóch funkcji i powrocie do reprezentacji opowiada jedna z najbardziej doświadczonych piłkarek w polskiej kadrze, Agata Tarczyńska.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności