Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

[WYWIAD] Piotr Mazurkiewicz: Wygrać jeden mecz i będzie się mistrzem Polski

06.06.2019

Można by powiedzieć: jak trwoga, to do Mazurkiewicza. Z takiego założenia wyszedł zarząd Górnika Łęczna, który w maju po serii niezadowalających wyników poprosił o powrót na stanowisko szkoleniowca, który z drużyną żegnał się ledwie miesiąc wcześniej i który, co najważniejsze, rok temu poprowadził ją do historycznego dubletu. Teraz przed Piotrem Mazurkiewiczem jasny cel: wygrana z Medykiem Konin i obrona mistrzostwa Polski. – Wiemy, że musimy zagrać wybitnie. Mamy w Górniku zawodniczki, które to potrafią i wiedzą, jak to robić – stwierdza w rozmowie z Łączy nas piłka trener zielono-czarnych przed sobotnim starciem o tytuł.

Reprezentacja kobieca A

Mnóstwo, ale to mnóstwo dzieje się w związku z rozpoczynającym się już w najbliższy piątek mundialem. Jeśli natomiast chodzi o nasze podwórko, poznaliśmy właśnie pierwszego beniaminka nowego sezonu Ekstraligi, a nasza reprezentacyjna bramkarka, Kinga Szemik, po raz kolejny zabłysnęła swoimi sukcesami - nie tylko sportowymi. Zapraszamy na ostatnie przed wakacyjną przerwą „Co tam w kobiecej”!

Ekstraliga kobiet

Emocje sięgają w tym sezonie zenitu. Medyk Konin rozgromił SMS Łódź 5:0, ale mistrzostwa Polski nie zdobył. Grający z nożem na gardle Górnik Łęczna nieoczekiwanie wysoko pokonał bowiem Czarne Sosnowiec aż 4:1. Losy tytułu rozstrzygną się więc w ostatniej kolejce. Z Ekstraligą, mimo efektownego zwycięstwa, po dziecięciu latach żegna się Mitech Żywiec.

Aktualności

Futbolowy świat od lat dobrze zna nazwiska reprezentantek Polski: bramkarki Katarzyny Kiedrzynek (Paris Saint Germain) czy napastniczki Ewy Pajor (VfL Wolfsburg). Patrząc na liczbę dziewczynek garnących się do grania w piłkę, co widać zwłaszcza podczas rozgrywania Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, można być spokojnym o rozwój piłkarstwa kobiecego. Aby jednak nie pozostawiać tego rozwoju przypadkowi i nieskoordynowanym działaniom, Polski Związek Piłki Nożnej przyjął na ostatnim posiedzeniu Zarządu bardzo ważną uchwałę.

Reprezentacja kobieca A

Uff - można odetchnąć! Kolejne dwie reprezentantki Polski wyleczyły już kontuzje i w minionej kolejce Ekstraligi wybiegły na murawę. Świetny weekend miała też najlepsza piłkarka świata, Ada Hegerberg, która poślubiła obrońcę Lecha Poznań, Thomasa Rogne. Dzieje się jednak nie tylko w Europie, bo Sydney Leroux - zdobywczyni mistrzostwa świata z kadrą Stanów Zjednoczonych w 2015 roku - będzie miała swój własny i... dość oryginalny program.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności