Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Kilka dni temu VfL Wolfsburg ogłosił, że trzyletni kontrakt z drużyną mistrza Niemiec podpisała kapitan reprezentacji Polski Katarzyna Kiedrzynek. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz, składający się z dziesięciu pytań na temat naszej bramkarski. Sprawdźcie, co o niej wiecie!

Reprezentacja kobieca A

Bramkarka reprezentacji Polski po siedmiu latach przechodzi z Paris Saint-Germain do VfL Wolfsburg. W obszernej rozmowie z „Łączy nas piłka” opowiada o motywach swojej przeprowadzki, rozstaniu z Paryżem, walce jaką stoczyły o nią dwa najlepsze kluby kobiece w Europie, czym przekonał ją Wolfsburg i dlaczego nie może doczekać się gry w Bundeslidze.

Reprezentacja kobieca A

Zamienia Stany Zjednoczone na Francję i drużynę uniwersytecką na drugoligowe FC Nantes. Kinga Szemik do decyzji o powrocie do Europy długo dojrzewała. - W końcu jednak zobaczyłam szerszą perspektywę. Teraz wszystko jest w moich rękach, nogach, a przede wszystkim głowie - mówi reprezentantka Polski. Z 22-letnią bramkarką porozmawialiśmy nie tylko o powodach wyjazdu do Francji, ale także o tym, czy liczy na częstsze powołania do kadry, o obawie przed zakażeniem COVID-19 i czterech latach spędzonych w USA.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności