Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Przerwa w rozgrywkach szczęściem w nieszczęściu. Kadrowiczki powracają do zdrowia

10.04.2020

Zawieszenie rozgrywek to trudny czas dla wszystkich sportowców, bo dla większości oznacza on całkowity przestój nie tylko w rywalizacji, ale także w treningach. Jedynymi zadowolonymi z takiego obrotu spraw mogą być ci, którzy ten okres wykorzystują na wyleczenie urazów. Ale czy faktycznie tak jest? Sprawdziliśmy, jak w czasie pandemii radzą sobie powracające do zdrowia po kontuzjach piłkarki.

Wywiady

Zaczynała, gdy kobieca piłka nożna była, jak sama mówi, unikatem. Grała z chłopakami, pomimo że ci chcieli wyrzucać ją z boiska za każdym razem, gdy strzelała gola. A tych w swojej karierze zdobywała niezwykle dużo, przyczyniając się m.in. do wygrania przez jej drużynę, FCR Duisburg, Pucharu Niemiec w 1998 roku. Za naszą zachodnią granicą była prawdziwą gwiazdą, w Polsce mało kto o niej słyszał. Pora więc, by wszyscy poznali historię „hrabiny” kobiecego futbolu, Jolanty Nieczypor-Wambeck.

Reprezentacja kobieca A

Dlaczego koledzy Aleksandry Sikory z podwórka bali się po nią przychodzić? W czym lepsza od chłopaków była Małgorzata Mesjasz? Jak Katarzynę Kiedrzynek wspomina Olha Zubchyk z turnieju międzyszkolnego? Zapraszamy na drugi odcinek z cyklu „Jak one zaczynały”! Tym razem w rolach głównych nasze reprezentacyjne obrończynie.

Ekstraliga kobiet

Jak szkolna drużyna przyszłych pielęgniarek stała się hegemonem na polskich boiskach? Droga Medyka Konin do chwały nie była usłana różami, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy doprowadziła go na szczyt. Świętujący 35-lecie istnienia klub z Konina od 27 sezonów nieprzerwanie gra w najlepszej polskiej lidze, a karierę zawdzięczają mu dziesiątki reprezentantek Polski z Ewą Pajor na czele.

Wywiady

Reprezentacja Polski od zawsze bramkarzami i… bramkarkami stała. Agnieszka Śmiechowska (Gajdecka) przez blisko 10 lat była numerem jeden w bramce biało-czerwonych. Do niej należy rekord ponad 800 minut bez wpuszczonego gola. Była bramkarka Medyka Konin i Saveny Warszawa opowiada m.in. o szalonych latach 90-tych, pierwszych wygranych eliminacjach, porażce z Islandią 0:10, czterech obronionych rzutach karnych, rozbitym autokarze i wieczorze panieńskim.

Reprezentacja kobieca A

Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką – to jedno z najczęściej zadawanych pytań piłkarkom i jednocześnie jedno z najbardziej przez nie nielubianych. Dlatego też… postanowiliśmy je o to zapytać! Zrobiliśmy to jednak w nieco inny sposób, dzięki czemu dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych historii. Zapraszamy na nasz nowy cykl o tym, co z początków swojej gry w piłkę pamiętają nasze kadrowiczki. Zaczynamy od bramkarek!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności