Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Mesjasz zagra w Bundeslidze!

13.06.2019

Od nowego sezonu w niemieckiej Bundeslidze będą już nie dwie, a trzy reprezentantki Polski! Oprócz Ewy Pajor, królowej strzelczyń ostatniego sezonu i Patrycji Balcerzak, która dopiero co podpisała kontrakt z SC Sand, w najlepszej niemieckiej lidze będzie także występować Małgorzata Mesjasz!

Ekstraliga kobiet

Wielu w tym sezonie ją krytykowało. Mówiono, że nie gra na swoim poziomie, że nie daje drużynie tego, co wcześniej, bo nie trafia do bramki rywalek. Ewelina Kamczyk przełamała się jednak w najważniejszym meczu sezonu i swoimi dwoma golami zapewniła Górnikowi Łęczna mistrzostwo Polski, a sama z 35 trafieniami na koncie została królową strzelczyń Ekstraligi.

Ekstraliga kobiet

W sobotnie popołudnie piłkarki Górnika Łęczna odebrały z rąk prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka i szefa piłkarstwa kobiecego w Polsce, Zbigniewa Bartnika, złote medale za mistrzostwo Polski. „Górniczki” w ostatniej kolejce sezonu musiały wygrać z Medykiem Konin, do którego traciły dwa punkty w tabeli. Presję wytrzymały i dzięki zwycięstwu 2:0 zgarnęły tytuł drugi raz z rzędu, a także po raz drugi w historii klubu.

Ekstraliga kobiet

Dwie najlepsze drużyny w Polsce, dwie najskuteczniejsze piłkarki i starcie, jakiego nie było w Polsce od siedmiu lat. Hit ostatniej kolejki sezonu Ekstraligi kobiet przesądzi o losach tytułu mistrzyń Polski. W lepszej sytuacji jest Medyk Konin, któremu do złota wystarczy remis. Górnik Łęczna, by obronić tytuł musi zwyciężyć. – Chciałbym tylko, żeby mecz rozstrzygnął się w duchu fair-play i żeby wygrał lepszy – mówi trener Medyka, Roman Jaszczak.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności