Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Po siedmiu latach kapitan kobiecej reprezentacji Polski odchodzi z Paris Saint-Germain. Katarzyna Kiedrzynek nagrała dla kibiców klubu ze stolicy Francji specjalny film, jako że ze względu na przedwczesne zakończenie sezonu nie mogła się z nimi pożegnać osobiście. - Mam nadzieję, że nie będziecie źli, jeśli powiem, że na zawsze będę paryżanką - mówi w nim polska bramkarka.

Reprezentacja kobieca A

Skutki pandemii dają się we znaki zarówno w klubach piłkarskich, jak i wśród rolników, gdzie brakuje rąk do pracy. W Niemczech postanowiono połączyć oba te fakty. Zawodniczki klubu kobiecej Bundesligi SC Sand pomagały w zbiorze truskawek i szparagów. – Zrobiłyśmy furorę – śmieje się grająca w Sand Agnieszka Winczo. To właśnie Bundesliga ma największe szanse na dokończenie sezonu spośród wszystkich lig, w których występują reprezentantki Polski.

Reprezentacja kobieca A

Latem 2015 roku osiemnastoletnia, cicha, szczuplutka Polka wyjechała do jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie, a on zdawał sobie sprawę z tego, z jakim diamencikiem ma do czynienia. W kraju dziwili się, że nie gra, a Niemcy dobrze wiedzieli, jak nią pokierować. Dziś jest nie tylko gwiazdą VfL Wolfsburg, ale też jedną z najlepszych piłkarek globu. Od łez i wyczerpania na pierwszych treningach poprzez operacje oczu i niedobory żelaza aż po królową strzelczyń Bundesligi – o swojej drodze na szczyt w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Ewa Pajor.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności