Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[WYWIAD] Dominika Grabowska: Najlepsze drużyny na świecie chcą z nami grać

10.10.2019

Reprezentacja Polski kobiet tylko w tym roku ma już za sobą udane sprawdziany z Hiszpanią (3:0), Holandią (1:0), Włochami (1:1) i Brazylią (1:3), a więc drużynami ze ścisłej światowej czołówki. Mimo porażki z Brazylią, biało-czerwone pokazały duży postęp w swojej grze. - Jesteśmy dobrze przygotowane do meczu z Hiszpanią na otwarcie eliminacji Euro 2021 - przekonuje Dominika Grabowska.

Reprezentacja kobieca A

Kobieca reprezentacja Polski uległa we wtorek w meczu towarzyskim Brazylii 1:3. Biało-czerwone pomimo przegranej postawiły się światowej sławy rywalkom i stworzyły sobie de facto tyle samo sytuacji bramkowych co one. - Zawiodła nas skuteczność - ocenił na konferencji prasowej selekcjoner Miłosz Stępiński. Jego vis a vis, Pia Sundhage, podkreślała natomiast, że polski zespół bardzo pozytywnie się zmienił, odkąd po raz ostatni się z nim mierzyła, jeszcze jako trenerka kadry Szwecji.

Reprezentacja kobieca A

We wtorek na Suzuki Arenie w Kielcach reprezentacja Polski kobiet po raz pierwszy w historii zmierzy się z reprezentacją Brazylii. Canarinhas naszpikowane gwiazdami - na czele z piłkarką wszech czasów Martą Vieirą da Silvą - przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Dla Polek to sprawdzian generalny przed startem eliminacji Euro 2021. Początek meczu o godz. 20:15. Transmisja w TVP Sport.

Reprezentacja kobieca A

W niedzielę zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski opuści Aleksandra Sikora. Zawodniczka Juventusu nabawiła się urazu mięśnia dwugłowego uda i po sobotnich badaniach okazało się, że nie będzie w stanie zagrać we wtorkowym meczu towarzyskim z Brazylią (20:15, Kielce, transmisja w TVP Sport).

Reprezentacja kobieca A

Jak sam przyznaje, miał uprzedzenia. Ale ostatnie kilka dni poświęcone obserwacji treningów oraz meczu Polek z Cyprem całkowicie odmieniły jego stosunek do kobiecej piłki. – Jestem bardzo miło zaskoczony, jeśli chodzi o poziom wyszkolenia technicznego u dziewczyn i funkcjonowanie ich jako zespołu – przyznaje w rozmowie z Łączy nas piłka, Zbigniew Smółka, były trener m.in. Stali Mielec, Arki Gdynia, a ostatnio Widzewa Łódź.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności