Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

We wtorek reprezentacja Polski kobiet zmierzy się w Kielcach ze Szkocją w bardzo ważnym meczu eliminacji mistrzostw świata. Polki muszą wygrać, jeśli chcą myśleć o awansie na mundial. – Wynik jest ważny, ale równie ważna jest dla mnie gra. Żeby ludzie przyszli i powiedzieli ‘fajnie grają w piłkę’ - mówi selekcjoner Miłosz Stępiński.

Puchar Polski kobiet

Rok temu opuściła etatowego mistrza Polski Medyka Konin i przeniosła się do Czarnych Sosnowiec, a wielu pukało się w czoło. Tymczasem właśnie wywalczyła z klubem z Górnego Śląska wicemistrzostwo Polski, a w czwartek zagra w finale krajowego pucharu. Co więcej - wystąpi w finale tych rozgrywek po raz jedenasty z rzędu! - Odeszłam z Medyka dlatego, że nie cieszyła mnie już tam gra - mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka bramkarka Czarnych i reprezentacji Polski, Anna Szymańska.

Puchar Polski kobiet

Ewelina Kamczyk poprowadziła Górnika Łęczna do zdobycia historycznego mistrzostwa Polski. Teraz chce z nim sięgnąć po pierwszy Puchar Polski, a później… powalczyć o Ligę Mistrzyń. - Podjęłam decyzję, że zostaję w Łęcznej. Perspektywa wyjazdu zagranicę była kusząca, ale wierzę, że stać Górnika na historyczny awans polskiego klubu do 1/8 finału Ligi Mistrzyń - mówi nam reprezentantka Polski przed meczem z Czarnymi Sosnowiec. Finał Pucharu Polski w czwartek o 17:00. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Reprezentacja kobieca A

Ewa Pajor nie zagra w meczu eliminacji mistrzostw świata ze Szkocją, który odbędzie się 12 czerwca o godzinie 15:30 na stadionie Korony Kielce.  Napastniczka VfL Wolfsburg ma uszkodzoną łąkotkę boczną w stawie kolanowym i w czwartek przejdzie operację.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży