Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Początek roku z założenia miał być spokojnym okresem w kobiecej piłce nożnej. Do startu Ekstraligi i pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski zostało sporo czasu. Tym większym zaskoczeniem była informacja, że czołowa polska piłkarka, Nikol Kaletka, w wieku zaledwie 22 lat postanowiła przerwać dobrze rozwijającą się karierę. W szczerej i niełatwej rozmowie z Łączy Nas Piłka Kaletka wyjaśniła powody swojej decyzji i zdradziła nam, na czym chce się teraz skupić.

Reprezentacja kobieca A

Rok 2016 przyniósł kobiecej reprezentacji Polski nieco zmienne nastroje. Po dobrej pierwszej połowie roku i towarzyskich zwycięstwach przyszedł czas porażek w kluczowych meczach eliminacji Euro 2017 i zmianę na pozycji selekcjonera. Optymistyczny akcent na koniec pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Zapraszamy na podsumowanie roku.

Reprezentacja kobieca A

Reprezentacja Polski wygrała 4:0 z Białorusią w meczu towarzyskim rozegranym na stadionie Górnika Łęczna. Tym samym biało-czerwone zakończyły 2016 rok, który był dla nich bardzo intensywny. Polki rozegrały między innymi eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, zakończone na trzecim miejscu w grupie. Zmienił się również szkoleniowiec – w lipcu stery w kadrze przejął Miłosz Stępiński.

Reprezentacja kobieca A

Agata Tarczyńska od lat jest jedną z najskuteczniejszych polskich piłkarek. Po dwóch świetnych sezonach w Ekstralidze w Zagłębiu Lubin i Medyku Konin zdecydowała się na trzeci w karierze wyjazd do Niemiec, tym razem do drugiej drużyny VfL Wolfsburg. W ostatnich sezonach brakowało jej jednak w reprezentacji, ale zawodniczka wierzy, że selekcjoner Miłosz Stępiński będzie na nią stawiał. - Chcę strzelać dla tej drużyny gole i jej pomagać. Czuję się silna - mówi nam Agata.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży