Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

Czarne Sosnowiec pokonały AZS UJ Kraków 1:0 i konsekwentnie zmierzają po mistrzostwo Polski. Piłkarki GKS Katowice przebyły drogę od zera do bohatera, w kapitalny sposób odwracając losy rywalizacji w meczu z Olimpią Szczecin. Ewelina Kamczyk wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji strzelczyń Ekstraligi kobiet. Oto podsumowanie 19. kolejki.

Ekstraliga kobiet

Walka o medale wkroczyła w decydująca fazę, w której nie ma miejsca na potknięcia. Największe szanse na złoto wciąż ma zespół Czarnych Sosnowiec, ale przed nim wymagający mecz w Krakowie. Grupa pościgowa tj. TME UKS SMS Łódź, Górnik Łęczna i Medyk POLOmarket Konin zmierzy się z przeciwnikami z dołu tabeli. Wielkie emocje wzbudza walka o koronę królowej strzelczyń. Oto pięć najważniejszych pytań przed 19. kolejką Ekstraligi kobiet.

Reprezentacja kobieca A

Pierwsza kobieta w kraju z licencją trenerską UEFA Pro. Pierwsza kobieta-selekcjoner w polskiej piłce. Nina Patalon łamie stereotypy i przeciera szlaki. Niedawno oficjalnie została selekcjonerką kobiecej reprezentacji Polski, ale ma już za sobą jeden mecz na ławce trenerskiej kobiecej drużyny narodowej seniorek. Czy czuje się „role model”, jakie będą jej największe wyzwania w najbliższej przyszłości i jak daleko naszej kadrze do światowego topu? – Zacznijmy robić wszystko, aby piłka nożna stała się dla nas najważniejsza, a reszta poukłada się sama – przekonuje w rozmowie z Łączy Nas Piłka Nina Patalon.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności