Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Strzelały aż miło! W miniony weekend na listę strzelczyń w barwach niemieckich zespołów wpisały się cztery Polki. Trzy z nich trafiały w jednym spotkaniu. Do gry po wielu miesiącach leczenia kontuzji wróciła Silvana Chojnowski. – Nie było widać, że miała tak długą przerwę – powiedziała Łączy nas piłka Julia Matuschewski, która w niedzielę wystąpiła przeciwko niej.

Reprezentacja kobieca A

Osiem zawodniczek z klubów zagranicznych powołał selekcjoner reprezentacji Polski kobiet, Miłosz Stępiński, na turniej towarzyski Algarve Cup, który odbędzie się w dniach 27 lutego – 6 marca w Portugalii. Biało-czerwone zagrają 1 marca z Hiszpanią w Lagos, 4 marca z Holandią w Parchal oraz 6 marca w spotkaniu o miejsce w turnieju.

Reprezentacja kobieca A

Nagroda Ewy Pajor, radość Katarzyny Kiedrzynek z ultrasami PSG, wielkie wydarzenie w hiszpańskim Pucharze Królowej, promocja kobiecej piłki rodem z Manchesteru, a także wiadomość z Turcji od Medyka Konin. Usiądźcie wygodnie w fotelach i sprawdźcie, co działo się w świecie kobiecej piłki w mijającym tygodniu.

Reprezentacja kobieca A

W sierpniu minionego roku zawiesiła karierę piłkarską, by na spokojnie wrócić do zdrowia po uporczywej kontuzji ścięgna Achillesa. W styczniu mogła zostać bohaterką zimowego okna transferowego. Była blisko podpisania umowy z mistrzem Polski, Górnikiem Łęczna. Los jednak znów spłatał jej figla. – Czasami spotykam znajomych na ulicy i pytają mnie: „dlaczego nie grasz? Przecież normalnie chodzisz”. To tak niestety nie działa – mówi w rozmowie z Łączy nas piłka wielokrotna reprezentantka Polski, Agata Tarczyńska.

Reprezentacja kobieca A

Jeszcze niecały rok temu walczyła o powrót na boisko po ciężkiej kontuzji i marzyła o powołaniu do kadry młodzieżowej na mecze eliminacji mistrzostw Europy. Dziś ma za sobą debiut w dorosłej reprezentacji Polski i miejsce w wyjściowym składzie mistrza kraju, Górnika Łęczna. – Cieszę się, że mój wysiłek nie poszedł na marne – przyznaje w rozmowie z Łączy nas piłka. O wielkich życiowych zmianach i samozaparciu – Małgorzata Grec.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności