Reprezentacja FA | mężczyźni

Reprezentacja A

[WYWIAD] Michał Kałuża: Chcę na co dzień rywalizować z najlepszymi

26.11.2019

Jest pierwszym polskim futsalowcem, który ma szansę zaistnieć w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Michał Kałuża, 21-letni bramkarz reprezentacji Polski, do niedawna również golkiper Rekordu Bielsko-Biała, latem trafił do hiszpańskiego klubu Burela FS. Dla „Łączy nas piłka” opowiada o swoich początkach w Hiszpanii, o klubie oraz futsalowych realiach na Półwyspie Iberyjskim.

Reprezentacja A

Poprzedni rok kończył w wyśmienitym nastroju. W ciągu kilku miesięcy zdobył siedem bramek dla reprezentacji Polski, w drużynie klubowej był najlepszym strzelcem i z dużymi nadziejami wstępował w 2019 rok. Ostatnimi czasy o Sebastianie Leszczaku było jednak ciszej. Jego indywidualny dobry występ w turnieju eliminacyjnym mistrzostw świata w futsalu daje jednak nadzieję, że będzie jednym z liderów biało-czerwonych.

Ekstraklasa futsal

Nie było niespodzianki w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu w Lubawie, gdzie mierzyły się dwie najlepsze drużyny po dziewięciu seriach. Mistrz Polski, Rekord, dał lekcję futsalu beniaminkowi. Z pewnością minionego weekendu nie będą też mile wspominać w Toruniu, natomiast coraz lepsze nastroje panują w Chorzowie, Jelczu-Laskowicach oraz w części Gliwic.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności