Reprezentacja FA | mężczyźni

Reprezentacja futsalu A

[FUTSAL] Michał Kałuża w centrum stanu wyjątkowego. „Pozostają treningi w domu”

17.03.2020

Cały świat zatrzymał się w związku z pandemią koronawirusa. Sportowcy nie są wyjątkiem. Jednym z krajów europejskich, w którym wirus powoduje największe spustoszenie, jest Hiszpania. Na Półwyspie Iberyjskim przebywa na co dzień bramkarz naszej reprezentacji w futsalu, Michał Kałuża. – Wiem, że sytuacja jest poważna, ale tak mocno tego się tutaj nie odczuwa – mówi 21-letni golkiper Burela FS.

Reprezentacja kobieca A

W sobotę mijał równo rok i jeden dzień od ostatniego meczu Katarzyny Daleszczyk barwach reprezentacji Polski. Tego samego dnia w starciu z Mołdawią w ramach eliminacji mistrzostw Europy nie tylko pojawiła się na murawie od pierwszej minuty, ale i wpisała się na listę strzelczyń. - Na treningach pokazałam trenerowi, że jestem gotowa i postawił na mnie. Bardzo się z tego cieszę - powiedziała po końcowym gwizdku pomocniczka biało-czerwonych.

Reprezentacja futsalu A

W specjalnym wydaniu magazynu „Łączy nas futsal” przedstawiamy kulisy awansu reprezentacji Polski w futsalu do kolejnej rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Nasze kamery były tuż przy drużynie Błażeja Korczyńskiego podczas całego pobytu na Malcie. Zajrzyjcie z nami do szatni, zobaczcie jak wyglądała praca na treningach i zamknięte odprawy. Po prostu: poznajcie z bliska niesamowicie zgraną i… wyluzowaną ekipę!

Reprezentacja futsalu A

Biało-czerwoni na Malcie wzorowo odrobili zadanie domowe. W ramach turnieju preeliminacyjnego do mistrzostw Europy wygrali wszystkie mecze, a z reprezentacji biorących udział w tej fazie zmagań zdobyli najwięcej bramek. Teraz czekają na losowanie eliminacji oraz przyszłoroczne zmagania. – Chcemy jak najlepiej przygotować się do tego, co nas czeka – mówi selekcjoner Błażej Korczyński.

Reprezentacja futsalu A

Bez podobnych problemów jak w pierwszym meczu z Grecją i z wyższym wynikiem – tak reprezentacja Polski w futsalu rozprawiła się ze Szwecją w drugim meczu grupy C turnieju eliminacyjnego UEFA EURO 2022. Hat-trickiem popisał się Mikołaj Zastawnik. W ostatnim meczu w sobotę biało-czerwoni zmierzą się z gospodarzami, Maltą.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności