Reprezentacja FA | mężczyźni

Ekstraklasa futsal

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Marcin Firańczyk – „sky is the limit” dla chłopaka z Podlasia

01.07.2020

Jest chyba najlepszym dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje. Marcin Firańczyk zawsze chciał grać w futsal wśród najlepszych na świecie i cel ten powolutku realizuje. 23-latek zamienia Jelcz-Laskowice na włoski ASD Futsal Potenza Picena. – Czasem trzeba być wariatem – mówi o sobie, mając na myśli przede wszystkim okoliczności tego transferu.

Ekstraklasa futsal

Przerwa pomiędzy sezonami w rozgrywkach futsalowych w tym roku będzie wyjątkowo długa. W „sezonie ogórkowym” kibice będą żyć głównie transferami. Bohaterem pierwszego jest Tomasz Kriezel, który zamienił Toruń na Lubawę. Tym samym reprezentant Polski trafił do wicemistrza kraju. – W nadchodzącym sezonie chcemy potwierdzić duże aspiracje – mówi 26-latek, który z nowym klubem podpisał dwuletnią umowę.

Puchar Polski futsal

W piątek, 29 maja 2020 roku, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w obecności przedstawicieli klubów, zostało przeprowadzone losowanie meczów półfinałowych oraz gospodarzy dwumeczu finałowego Pucharu Polski w Futsalu w sezonie 2019/2020. Zgodnie z wynikiem losowania, pierwsze mecze zostaną rozegrane w następującym układzie.

Ekstraklasa futsal

Jeszcze kilka lat temu o wyjeździe polskiego futsalisty do zagranicznej ligi można było jedynie nieśmiało pomarzyć. Teraz staje się to coraz bardziej realne. Kluby z najlepszych lig świata otwierają się na nowe kierunki, z coraz większą uwagą śledzą również jak gra reprezentacja Polski oraz nasze czołowe kluby. Efekty już są widoczne.

Federacja

W związku z podjęciem przez Komisję ds. Nagłych PZPN w dniu 14 maja 2020 roku uchwały w sprawie zakończenia rozgrywek Ekstraklasy Futsalu oraz zakończenia wszystkich rozgrywek Futsalu i Piłki Plażowej prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej w sezonie 2019/2020, w siedzibie PZPN odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, spółki Futsal Ekstraklasa oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, które dotyczyło rozgrywek Ekstraklasy Futalu w sezonie 2020/2021.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności