Reprezentacja FA | mężczyźni

Reprezentacja futsalu A

[FUTSAL] Polacy po rywalizacji z Serbami. „Te mecze nas podbudowały”

04.12.2019

Polska dwumecz z silną reprezentacją Serbii zakończyła... remisem. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych (4:1), w drugim lepsi okazali się rywale (3:5). Nie da się jednak na mecze z Serbią patrzeć wyłącznie w wąskiej perspektywie dwóch spotkań rozegranych na Dolnym Śląsku. Za biało-czerwonymi eliminacje do Mistrzostw Świata, a na początku przyszłego roku preeliminacje do mistrzostw Europy.

Reprezentacja futsalu A

Mocno się musieli napocić biało-czerwoni, by pokonać Serbię. Do tej pory rywal ten nam nie leżał, nigdy bowiem z reprezentacją z Bałkanów nie wygraliśmy. Przełamanie nastąpiło w Lubinie, a o wygranej zadecydowała skuteczna gra w ostatnich dziesięciu minutach. We wtorek rewanżowe spotkanie w Jelczu-Laskowicach, początek o 18:00.

Reprezentacja futsalu A

Reprezentacja Polski w futsalu zawitała na Dolny Śląsk. W poniedziałek i wtorek zagra z Serbią, odpowiednio w Lubinie i Jelczu-Laskowicach. Po niepowodzeniach w ramach eliminacji MŚ nasza kadra ma jeden cel: poprawić nastroje kibiców w końcówce roku. W potyczce z bardzo solidnym rywalem nie będzie jednak o to łatwo. Mecze te pokażemy na Łączy Nas Piłka!

Reprezentacja A

Jest pierwszym polskim futsalowcem, który ma szansę zaistnieć w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Michał Kałuża, 21-letni bramkarz reprezentacji Polski, do niedawna również golkiper Rekordu Bielsko-Biała, latem trafił do hiszpańskiego klubu Burela FS. Dla „Łączy nas piłka” opowiada o swoich początkach w Hiszpanii, o klubie oraz futsalowych realiach na Półwyspie Iberyjskim.

Reprezentacja A

Poprzedni rok kończył w wyśmienitym nastroju. W ciągu kilku miesięcy zdobył siedem bramek dla reprezentacji Polski, w drużynie klubowej był najlepszym strzelcem i z dużymi nadziejami wstępował w 2019 rok. Ostatnimi czasy o Sebastianie Leszczaku było jednak ciszej. Jego indywidualny dobry występ w turnieju eliminacyjnym mistrzostw świata w futsalu daje jednak nadzieję, że będzie jednym z liderów biało-czerwonych.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności