Reprezentacja FA | mężczyźni

Reprezentacja Fustalu

[FUTSAL] Łukasz Żebrowski: Jak najlepiej przygotować się do historycznych eliminacji

17.01.2018

Kibice futsalu odliczają już dni do rozpoczęcia UEFA Futsal EURO 2018. Biało-czerwoni na mistrzostwach Europy pierwszy mecz rozegrają za niespełna dwa tygodnie. Przedsmakiem tej rywalizacji będzie Turniej Państw Wyszehradzkich. Tym razem bez naszej „dorosłej” reprezentacji, ale warto zwrócić uwagę na młodzież. – Dokonujemy pierwszej selekcji pod kątem przyszłorocznych eliminacji mistrzostw Europy U-19 – mówi trener naszej młodzieżówki, Łukasz Żebrowski.

Reprezentacja futsalu A

17 lat reprezentacja Polski czekała na awans do mistrzostw Europy w futsalu. Pierwszy występ w gronie najlepszych europejskich ekip biało-czerwoni zaliczyli w Moskwie. – Mieliśmy naprawdę mocną drużynę, ale trochę zjadła nas trema. Tak naprawdę w grupie tylko Hiszpania była poza naszym zasięgiem – wspomina trener tamtej drużyny, Roman Sowiński.

I Liga futsal

W weekend po miesięcznej przerwie na parkiety wracają drużyny Pierwszej Ligi Futsalu. Na zapleczu futsalowym w tym sezonie dzieje się wyjątkowo dużo, o czym najlepiej świadczy sytuacja w tabeli w obu grupach. Nawet połowa zespołów może jeszcze realnie myśleć o promocji. Nie zabraknie także przedstawicieli pierwszej ligi na mistrzostwach Europy w Słowenii.

Reprezentacja futsalu A

Mimo 27 lat jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników w reprezentacji Polski w futsalu. Dominik Solecki – bo o nim mowa – brał już udział w eliminacjach mistrzostw Europy czy też świata. Teraz stoi przed szansą debiutu, podobnie jak i jego koledzy, na tak wielkiej imprezie. – Nie chcemy bynajmniej tylko zaliczyć pobyt na Słowenii. Liczymy na wyjście z grupy – mówi odważnie zawodnik Red Dragons Pniewy.

Reprezentacja futsalu A

Trener Błażej Korczyński powołał 14 zawodników na towarzyski mecz reprezentacji Polski w futsalu z Włochami (22 stycznia, g. 19:00, Genzano di Roma) oraz na turniej finałowy UEFA Futsal Euro 2018. Mecz z Włochami będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed turniejem w słoweńskiej Ljubljanie, gdzie Polacy zmierzą się w grupie z Rosją i Kazachstanem.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży