Reprezentacja Reprezentacja A |

Reprezentacja A

Arbiter Tobias Stieler został wyznaczony na arbitra głównego meczu reprezentacji Polski z Izraelem, który zostanie rozegrany 10 czerwca o godzinie 20:45 na PGE Narodowym. Na liniach pomagać mu będą Mike Pickel i Marco Achmüller, a na sędziego technicznego nominowano Christiana Dingerta.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski dziś o godzinie 20:45 rozegra w Skopje trzeci grupowy mecz eliminacji mistrzostw Europy 2020. Rywalem kadry Jerzego Brzęczka tym razem będzie bardzo mocno zmotywowana Macedonia Północna, która w tych kwalifikacjach również nie przegrała jeszcze spotkania. Biało-czerwoni mają jednak tylko jeden cel – zwyciężyć i postawić kolejny krok w drodze na EURO 2020.

Reprezentacja A

Marcin Gortat o: odejściu z piłki do koszykówki (w wieku 18 lat!), swojej wyjątkowej koszulce z NBA (Orlando Magic!), Królu Arturze (Borucu) i kibicowaniu ŁKS Łódź (przede wszystkim!) oraz Manchesterowi United. Robert Lewandowski o: czasie dużych zmian w życiu (z Legii do Znicza), dziecięcych nerwach przed przełajami i trzech karygodnych błędach reprezentacji przy straconej bramce. No i obaj o… „słynnym” wewnętrznym meczu na Mazurach przy świetle księżyca.

Reprezentacja A

O tym, że Macedonia Północna to niewygodny i nieobliczalny rywal, nie trzeba przekonywać. Na własnej skórze przekonali się o tym m.in. Włosi czy Hiszpanie, którym Macedończycy napsuli trochę krwi, gdy walczyli o wyjazd na mundial. Teraz nasi najbliżsi rywale zaliczyli udany start, bo cztery punkty po dwóch meczach w kwalifikacjach EURO 2020 zdecydowanie za taki można uważać. Czy i biało-czerwonych czeka trudna przeprawa w Skopje?

Reprezentacja A

– Przez ostatnie dwa-trzy tygodnie miałem problemy z Achillesem i dlatego nie byłem w stanie trenować od początku zgrupowania na pełnych obrotach. Wspólnie z trenerem i sztabem ustaliliśmy, że będę miał zabiegi i zrobimy wszystko, abym był gotowy na czerwcowe mecze eliminacyjne. Od poniedziałku normalnie wszedłem w trening i jestem do dyspozycji selekcjonera – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej w Skopje przed meczem z Macedonią Północną Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności