Reprezentacja Reprezentacja A |

Reprezentacja A

Po ponad dwóch miesiącach przerwy wróciły rozgrywki ligi rosyjskiej. Łokomotiw Moskwa Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa na własnym stadionie w derbach stolicy podjął CSKA i zwyciężył 2:0. Jedną z bramek dla swojego zespołu przepięknym strzałem zdobył „Krycha”. Do siatki tradycyjnie trafił też Robert Lewandowski, a w niedzielę dyspozycję Kamila Glika sprawdzi Piotr Zieliński. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza.

Reprezentacja A

S.S. Lazio stanie na drodze Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na pierwsze spotkanie w fazie pucharowej zespół mistrza Niemiec udał się do Rzymu, by na Stadio Olimpico ugrać zaliczkę przed rewanżem. Przypomnijmy, że Bawarczycy po wywalczeniu Klubowego Mistrzostwa Świata złapali zadyszkę i nie wygrali od dwóch spotkań w lidze. – Musimy być teraz w najwyższej formie. To dla nas wyjątkowe mecze i oczekuję, że moja drużyna będzie szczególnie zmotywowana – mówił przed meczem trener Bayernu Monachium Hans Dieter-Flick.

Reprezentacja A

Co łączy Mateusza Klicha i Jana Bednarka, oprócz tej samej ligi, w której na co dzień grają? Obaj są podstawowymi zawodnikami, odpowiednio Leeds United oraz Southampton. Brak ich w wyjściowych składach swoich drużyn jest rzadkością, by nie napisać: niecodziennym zjawiskiem. We wtorek zagrali przeciwko sobie, triumfował pomocnik Leeds (3:0) nad obrońcą "Świętych".

Reprezentacja A

Biało-czerwoni w miniony weekend trafiali do siatki i asystowali. Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Ostatnie podania zanotowali natomiast Sebastian Szymański i Maciej Rybus. Szóste czyste konto w tym sezonie Serie A zaliczył zaś Bartłomiej Drągowski. Zapraszamy na przegląd najważniejszych liczb weekendu.

Reprezentacja A

Mimo trudniejszego momentu w klubie, nazwisko Kamila Grosickiego​ w ostatnim czasie raz po raz pojawia się na nagłówkach prasowych czy rozmowach piłkarskich kibiców w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – przez ostatnie lata dał się zapamiętać jako ten, który zostawia na boisku całe „serducho” i naprawdę potrafi zrobić różnicę, szczególnie w meczach reprezentacji Polski. Tu pojawia się pytanie: na czym dokładnie ta różnica polega? Ile i co konkretnie „Grosik​” daje zespołowi, w którym występuje? Jakie zagrania i zachowania są dla niego charakterystyczne?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności