Reprezentacja Reprezentacja A |

Reprezentacja A

Bliscy wygranej z „Synami Albionu”. Retransmisja meczu Polska – Anglia (1993) od godz. 20:30

02.04.2020

W czwartkowy wieczór naszych widzów zapraszamy do roku 1993 i starcia reprezentacji Polski z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwoni gościli „Synów Albionu” na Stadionie Śląskim i długo prowadzili po trafieniu Dariusza Adamczuka. Niestety szansę na drugie zwycięstwo w historii nad Anglikami w końcówce wydarł Ian Wright, ówczesny zawodnik Arsenalu. Zapraszamy na nasze kanały od godziny 20:30.

Reprezentacja A

Pandemia koronawirusa nadal uniemożliwia zawodnikom treningi, więc każdy musi pracować indywidualnie nad optymalną formą w domu. Trenować można na wiele sposobów, co pokazują kadrowicze za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ciekawy sposób na radzenie sobie z trudną sytuacją znalazł Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec prowadzą dla swoich zawodników treningi przez sieć, co pokazał Robert Lewandowski. – Trening online z Bayernem. Nie poddajemy się i cieszymy się, że możemy być razem – napisał „Lewy”.

Reprezentacja A

W przypadku środowej retransmisji na kanale Łączy Nas Piłka zdecydowanie warto być z nami punktualnie. Od godziny 20:30 pokażemy Wam bowiem mecz, który był w wykonaniu biało-czerwonych piorunującym początkiem historycznego mundialu w 1974 roku. 2:0 z Argentyną po dziewięciu minutach – brzmi dobrze? Zobaczcie, jak „Orły Górskiego” zaczęły turniej, który zakończyli jako trzecia drużyna świata

Aktualności

16646 dni, czyli 45 lat, 6 miesięcy i 28 dni – tak długo utrzymywał się rekord w wysokości zwycięstwa w oficjalnym meczu reprezentacji Polski. 4 września 1963 roku biało-czerwoni rozgromili w Szczecinie Norwegię aż 9:0. Osiągnięcie to zostało poprawione dopiero 1 kwietnia 2009 roku, gdy drużyna prowadzona przez Leo Beenhakkera rozbiła San Marino 10:0.

Reprezentacja A

W minioną sobotę zaprezentowaliśmy wam pierwszy odcinek serialu Łączy Nas Piłka pt. „Niekochani”. Opowiada o reprezentacji, która nie miała łatwego początku. Proces przebudowy kadry po nieudanych mistrzostwach świata musiał potrwać. Pytanie – jak długo? Niepowodzenia przeżywali mocno kibice, ale to przede wszystkim piłkarze byli źli na niepowodzenia i dotknięci tym, co dzieje się wokół kadry. Biało-czerwonym udało się przezwyciężyć trudny moment. Reprezentacja Polski zaczęła robić postępy, stawiała kolejne kroki, co finalnie zaprowadziło ją do awansu na mistrzostwa Europy.

Reprezentacja A

We wtorkowy wieczór przenosimy się do września 2000 roku, gdy w Kijowie reprezentacja Polski pod dowództwem Jerzego Engela nie dała Ukraińcom złudzeń i wygrała 3:1. Biało-czerwoni rozpoczęli w znakomity sposób drogę do mistrzostw świata w Korei i Japonii. Jak potoczyła się dalsza walka w meczach eliminacji – to doskonale pamiętamy wszyscy. Zapraszamy od godziny 20:30 na nasze kanały społecznościowe.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności