Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Drugi medal na mundialu. Retransmisja meczu Polska – Francja (1982) od godz. 18:00

16.03.2020

Przez kolejne dni kanały Łączy Nas Piłka będą retransmitować historyczne spotkania z udziałem reprezentacji Polski. Na poniedziałek zaplanowaliśmy mecz, w którym zespół prowadzony przez trenera Antoniego Piechniczka sięgnął po trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Początek starcia z Francją z 1982 roku o godzinie 18:00. Kolejny mecz Polaków pokażemy o godzinie 20:30. Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz w historii reprezentacji Polski przypadł na eliminacje, które biało-czerwonym się nie udały. W arcytrudnej grupie z Holandią, Włochami i Finlandią zabrakło jednego zwycięstwa więcej, lub lepszego wyniku na wyjeździe z ostatecznym zwycięzcą. Jednak na stadionie Śląskim w Chorzowie wicemistrzowie świata z Johanem Cruyffem w składzie wypadli blado przy tym, jak zaprezentowali się Polacy – z planem, poświęceniem i jakością. Analizujemy, jak w sercu tego zwycięstwa (4:1) spisał się Kazimierz Deyna.

Reprezentacja A

Na wysokie sobotnie zwycięstwo Zenitu, trzema punktami odpowiedział wicelider z Moskwy. W 22. kolejce rosyjskiej Premier Ligi po komplet „oczek” sięgnął Łokomotiw, do którego przyczynił się Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. Zespół biało-czerwonych ograł na wyjeździe FK Rostów 3:1. „Krycha” najpierw zapisał na swoim koncie asystę, a potem sam skierował piłkę do siatki po zagraniu Rybusa.

Reprezentacja A

Bartosz Bereszyński na swoim koncie na Instagramie potwierdził, że zaraził się koronawirusem. Wcześniej chorobę wykryto u jego kilku klubowych z Sampdorii. – Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze. Pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności w ostatnim czasie, nie udało mi się uniknąć zakażenia wirusem. Dlatego proszę, abyście byli odpowiedzialni i w miarę możliwości pozostali w domu – napisał na swoim koncie reprezentant Polski. „Bereś”, wracaj jak najszybciej do zdrowia!

Reprezentacja A

Od soboty na naszych kanałach odtwarzamy wam historyczne mecze w wykonaniu biało-czerwonych. Zaczynamy od niezapomnianego spotkania z Niemcami na PGE Narodowym w eliminacjach EURO 2016. Przypomnijmy sobie wspólnie m.in. heroiczną walkę podopiecznych Adama Nawałki w defensywie, dośrodkowanie Łukasza Piszczka do Arkadiusza Milika i pamiętne wejście Sebastiana Mili na końcowe fragmenty spotkania. Więcej historycznych meczów, fragmentów i ciekawostek dotyczących reprezentacji Polski znajdziecie w Bibliotece PZPN pod adresem: www.laczynaspilka.pl/biblioteka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności