Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[ANALIZA] Więcej podań, minut i odpowiedzialności Piotra Zielińskiego

01.02.2019

Chociaż w ostatnim tygodniu nagłówki należały do Krzysztofa Piątka, to również gra Piotra Zielińskiego w dwumeczu Napoli z Milanem przyciągnęła uwagę polskich kibiców. Zresztą nie powinno chodzić wyłącznie o te spotkania, ale to, co z 24-letnim pomocnikiem dzieje się od miesiąca: w czterech ostatnich meczach zaliczył on swoje trzy najwyższe wyniki liczby podań z całego sezonu. Krótko mówiąc, Zielińskiego w grze drużyny Carla Ancelottiego jest coraz więcej.

Reprezentacja A

Spotkanie Napoli – Sampdoria Genua (sobota, godz. 18:00) równie dobrze, co starcie drużyn walczących o europejskie puchary, można zareklamować jako wewnętrzną rywalizację polsko-polską. Jest duże prawdopodobieństwo, że na boisku pojawi się kilku naszych rodaków. A zatem: gdzie kilku Polaków, tam szansa na silny, biało-czerwony akcent.

Reprezentacja A

Przez większość czasu gra środkowego obrońcy polega na byciu we właściwym miejscu i we właściwym czasie. To praca mało spektakularna: opierająca się na korekcie swojego ustawienia względem kolegów z drużyny, przeciwnika i piłki. Każdy błąd w ocenie sytuacji może ułatwić atak przeciwnikowi, chwila zawahania spowodować zagrożenie, a nawet brak decyzji bywa decyzją najgorszą z możliwych. Tymczasem Jan Bednarek w dwóch miesiącach od powrotu do składu Southampton przykładnie właśnie pokazuje, jak w tej roli się spełniać.

Reprezentacja A

Oficjalna strona UEFA porozmawiała z Robertem Lewandowskim o rozpoczynających się w marcu eliminacjach mistrzostw Europy 2020. – Po nieudanym turnieju, jakim były dla nas mistrzostwa świata, zawsze przychodzi czas na zmiany i na poprawę pewnych elementów. Myślę, że przez ostatnie sześć miesięcy nam się to udało. Wierzę, że teraz pójdziemy w kierunku, w którym wszyscy chcemy – zapewnia kapitan reprezentacji Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności