Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Po przerwie pandemicznej, po dziesięciu miesiącach czekania na mecze reprezentacji, po ściśnięciu kalendarza rozgrywek i po meczach z bardzo trudnymi rywalami w Lidze Narodów – wiele działo się jesienią 2020 roku. Podsumowujemy w pięciu punktach to, co najważniejsze z udziałem reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka i jego piłkarzy.

Reprezentacja A

Kończy się rok 2020 i w sumie… ogłaszamy to z ulgą. No bo nie oszukujmy się, trudny dla każdego z nas, w tym całej naszej piłki i pierwszej reprezentacji Polski. Ale my nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy ze wspólnych spotkań z biało-czerwonymi – tym razem tylko jesiennych – nie wyciągnęli trochę pozytywnych rzeczy. I liczbowych ciekawostek. A więc podsumujmy: 3 zgrupowania, 31 dni na kadrze, 8 debiutów, rekordowe 26. czyste konto, rekordowe 29. sekund po wejściu z ławki czy rekordowe… „100 występów na wymazach”. Zresztą zobaczcie sami – tak miniony rok wyglądał okiem kamery kanału „Łączy nas piłka”.

Reprezentacja A

Bardzo dobre spotkanie w barwach Derby rozegrali dwaj młodzi reprezentanci Polski, czyli Krystian Bielik oraz Kamil Jóźwiak. Bielik otworzył wynik, Jóźwiak zaś asystował przy czwartym golu swojej drużyny. Derby wygrały 4:0 na wyjeździe z Birmingham i na chwilę oddaliły się od strefy spadkowej. Asystę (szóstą w sezonie) zanotował także Mateusz Klich, a jego Leeds United wysoko, bo aż 5:0, ograło West Bromwich Albion (Kamil Grosicki przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych). Z kolei starcie Jana Bednarka z Łukaszem Fabiańskim zakończyło się bezbramkowym remisem. Fabiański piąty raz w bieżących rozgrywkach Premier League zdołał zagrać na zero z tyłu. Bednarek zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności