Reprezentacja A | mężczyźni

Aktualności

Pan inżynier Fernando

10.10.2018

W życiu kieruje się pragmatyzmem. Na ławce nie jest ekspresywny, ceni spokój, sprawia wrażenie człowieka wycofanego. To jednak tylko pozory. Gdy się otworzy, zyskuje charyzmę, dzięki której zbudował swój autorytet i szacunek w szatni. Zamyślony wyraz twarzy to część jego wizerunku – twórczego umysłu. Fernando Santos wolał naukę od kariery piłkarskiej. Na początku przygody z „trenerką” przyszły zawód łączył z pracą w hotelu, gdzie zajmował się sprawami technicznymi. Z czasem zyskał przydomek „El Mechanico”, czyli mechanik.

Wywiady

– Było kilka szczególnych meczów reprezentacji na Stadionie Śląskim i ten z Portugalią z 2006 roku, wygrany 2:1, był właśnie jednym z takich spotkań, które przeszło do historii. Teraz znów dojdzie do starcia tych drużyn w Chorzowie. Kadra jest w nowej sytuacji i trzeba dać Jurkowi Brzęczkowi kredyt zaufania, ponieważ jest na początku swojej pracy – uważa Jacek Krzynówek, 96-krotny reprezentant Polski.

Reprezentacja A

Przy ulicy Rostka 1 w Chorzowie, z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej, powstał mural z trzema reprezentantami Polski – Gerardem Cieślikiem, Włodzimierzem Lubańskim i aktualnym kapitanem kadry, Robertem Lewandowskim. Czekamy na Wasze zdjęcia/selfie z muralem w tle pod hashtagiem #MuremZaKadrą we wszystkich mediach społecznościowych Łączy Nas Piłka! Najciekawsze zdjęcia pokażemy w naszej galerii!

Reprezentacja A

Kamil Glik i Łukasz Fabiański byli gośćmi wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski w hotelu Monopol w Katowicach. – Przed nami mecz z Portugalią i wspomnienia wracają. W końcu niedawno mierzyliśmy się ze sobą na mistrzostwach Europy. Na turnieju we Francji graliśmy jak równy z równym, ale przegraliśmy w konkursie rzutów karnych i odpadliśmy w ćwierćfinale rozgrywek. Teraz będzie fajna okazja, aby zrewanżować się Portugalczykom i trochę osłodzić sobie porażkę na mistrzostwach – powiedział lider biało-czerwonej defensywy.

Reprezentacja A

Carlos Del Cerro Grande z Hiszpanii został wyznaczony na arbitra głównego meczu reprezentacji Polski z Portugalią w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Na liniach pomagać mu będą rodacy Juan Carlos Yuste Jiménez i Roberto Alonso Fernandez. Sędziami bramkowymi będą Juan Martinez Munuera i Santiago Jaime Latre. Na arbitra nominowano Ángela Nevado Rodrígueza.

Reprezentacja A

Włodzimierz Smolarek na mundialu w 1986 roku, a jego syn Euzebiusz 20 lat później, w eliminacjach EURO 2008, strzelali Portugalii gole, które zapewniały Polsce wygrane. – To był najlepszy okres w mojej karierze w reprezentacji. Mecz z Portugalią zapamiętam z wyjątkowej atmosfery na trybunach – wspomina po latach Ebi Smolarek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży