Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Jakub Błaszczykowski: Głodny i nienasycony będę zawsze

25.03.2019

Jakub Błaszczykowski w kolejnym meczu reprezentacji Polski dostał szansę gry i ma już na koncie 106 występów w biało-czerwonych barwach. W meczu z Łotwą Kuba zmienił w drugiej połowie Mateusza Klicha. – Reprezentacja to spełnienie moich marzeń.  Każda chwila spędzona z chłopakami na zgrupowaniu, każdy mecz, w którym mam zaszczyt założyć koszulkę z orłem na piersi, na pewno jest dla mnie czymś wyjątkowym i tak będzie do końca życia – powiedział Kuba.

Reprezentacja A

– Przed samym spotkaniem mówiłem, że to nie będzie łatwy mecz. Potwierdziło się to na boisku. Ciężko było nam zwłaszcza w tych pierwszych dwudziestu minutach. Graliśmy za wolno, zanotowaliśmy wiele strat. Myślę, że później wyglądało to trochę lepiej. Łotysze przeprowadzili bardzo groźną akcję, gdy było zero do zera i mogło się to zakończyć strzelonym golem. Interwencja Kamila Glika była skuteczna i bramki nie straciliśmy. To był kluczowy moment. Jesteśmy zadowoleni, bo mamy sześć punktów, trzy strzelone gole i zero straconych – powiedział po meczu trener Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski otworzył wynik meczu z Łotwą, a po spotkaniu przyznał, że był głodny gola na PGE Narodowym. – Wiedziałem, że jeśli ja będę głodny bramek, to i reprezentacja na tym zyska. Musiałem być skupiony, miałem świadomość, że może ona nam dać zwycięstwo. Mimo że strzeliłem w słupek, zmarnowałem inną okazję, wierzyłem, że jednak uda się trafić. Tak też się stało – powiedział Lewandowski.

Reprezentacja A

Reprezentacja Łotwy bardzo długo broniła się przed atakami biało-czerwonych, a ich obrona została sforsowana dopiero w samej końcówce. Szkoleniowiec naszych rywali, mimo przegranej w Warszawie, docenił walkę swoich podopiecznych. – Nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze, później niestety opadliśmy z sił. Mamy kierunek, według którego zamierzamy iść – powiedział na pomeczowej konferencji trener Stojanović .

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności