Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Kamil Glik w formie, Monaco odbudowuje pozycję

15.01.2020

Dołujące na początku sezonu Monaco zaczęło regularnie punktować w Ligue 1. Zwyżkę formę zanotował także Kamil Glik. Kapitan zespołu z Księstwa otrzymuje coraz wyższe noty, stał się liderem defensywy, która popełnia dużo mniej błędów niż miało to miejsce w pierwszych kolejkach. Polak przestał być już krytykowany przez tamtejsze media, co samo świadczy o tym, że jego dyspozycja rośnie.

Aktualności

Dlaczego Krzysztof Piątek strzelając gola Izraelowi na wyjeździe wcale nie był w sytuacji, która zawsze kończy się bramką? Jak skomplikowane były strzały Arkadiusza Milika i Sebastiana Szymańskiego? Tłumaczymy, czym jest specjalny wyznacznik – gole oczekiwane – pomagający w analizie indywidualnej i zespołowej, który również zaczyna przebijać się do świadomości kibiców.

Reprezentacja A

Krystian Bielik doznał poważnie wyglądającego urazu w meczu Premier League 2 pomiędzy Derby County U-23 a Tottenhamem Hotspur U-23. Polak w 18. minucie został zniesiony na noszach. Pierwsze doniesienia sugerowały że mógł nawet zerwać więzadła i tę diagnozę potwierdziły szczegółowe badania przeprowadzone we wtorek. – Niestety, ale Krystiana czeka około pół roku przerwy w grze – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Bez reprezentanta Polski w bramce West Hamu drużyna z Londynu cierpiała przez niemal trzy miesiące. Gdy Łukasz Fabiański wrócił do gry, to obronił rzut karny oraz zanotował dwa czyste konta w trzech meczach. Niestety w piątek 34-latek znów przedwcześnie opuścił murawę z powodu urazu. – Nie jest on tak poważny, jak ostatnio – mówi dla Łączy Nas Piłka lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. Poniedziałkowe badania rezonansem magnetycznym potwierdziły, że przerwa w grze naszego bramkarza potrwa tylko kilka tygodni.

Reprezentacja A

Odkąd Marcelo Bielsa został menedżerem Leeds, trudno wyobrazić sobie podstawowy skład bez Mateusza Klicha. Reprezentant Polski odwdzięcza się świetną grą, golami i asystami. – Przy tym trenerze Mateusz stał się innym zawodnikiem. Bielsa w prosty sposób wyjaśnił mu, czego od niego oczekuje. A syn pokazał, ile dla niego znaczy pełne zaufanie od szkoleniowca – twierdzi Wojciech Klich, który też był piłkarzem i w pierwszej lidze rozegrał 84 spotkania.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności