Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Jerzy Brzęczek i Zbigniew Boniek o losowaniu eliminacji mistrzostw Europy 2020

02.12.2018

Tuż po ceremonii w Dublinie na nasze pytania przed kamerą „Łączy nas piłka” odpowiedzieli: prezes PZPN Zbigniew Boniek oraz selekcjoner reprezentacji Jerzy Brzęczek. Przypomnijmy, że Polacy w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2020 zagrają w grupie G, mierząc się z Austrią, Izraelem, Słowenią, Macedonią i Łotwą. Pierwsze mecze odbędą się w marcu 2019 roku.

Reprezentacja A

– Wczoraj na kolacji siedzieliśmy przy jednym stoliku z Austriakami i rozmawialiśmy na temat ewentualnej wspólnej grupy. Dziś okazało się, że rzeczywiście razem zagramy i to bardzo fajnie, w końcu przez wiele lat grałem w Austrii w piłkę. Trafiliśmy również na Izrael, w którym występowałem przez dwa sezony. Można powiedzieć, że to sentymentalna grupa dla mnie – powiedział tuż po losowaniu fazy grupowej eliminacji mistrzostw Europy 2020 selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

Sześć dni po derbach Genui, nasze trio z Sampdorii czeka kolejny polski pojedynek. Tym razem już w roli w gospodarza, „Sampa” podejmie Bolognę, w której pewne miejsce w bramce ma Łukasz Skorupski. Reprezentacyjnemu bramkarzowi marzy się czwarty mecz bez straconej bramki w tym sezonie, z kolei Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Dawid Kownacki i spółka chcą przełamać trwającą kilka tygodni serię spotkań bez zwycięstwa.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży