Reprezentacja A | mężczyźni

Wywiady

W niedzielę minęła 45. rocznica wywalczenia przez reprezentację Polski złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. 10 września 1972 roku drużyna pod wodzą legendarnego trenera Kazimierza Górskiego pokonała Węgry 2:1. – Czuliśmy, że na tych igrzyskach możemy zdobyć medal, tylko nie wiedzieliśmy jaki. Już na pierwszy mecz pojechaliśmy z takim nastawieniem – powiedział w rozmowie z Łączy Nas Piłka Włodzimierz Lubański, 75-krotny reprezentant kraju .

Tylko u nas

W ostatnim czasie selekcjoner Adam Nawałka często stawia na wąską grupę piłkarzy, którzy go nie zawodzą. Historyczna wygrana z Niemcami, ćwierćfinał EURO 2016, jeden krok do awansu na mundial w Rosji – to dowody potwierdzające efektywność obranej przez niego strategii. Selekcjoner nie boi się jednak wprowadzać też nowych zawodników, co widać po przykładach Karola Linettego, Krzysztofa Mączyńskiego czy najświeższym – Macieja Makuszewskiego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży