Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Historyczny triumf. Retransmisja meczu Polska – Niemcy (2014)

14.03.2020

Od soboty na naszych kanałach odtwarzamy wam historyczne mecze w wykonaniu biało-czerwonych. Zaczynamy od niezapomnianego spotkania z Niemcami na PGE Narodowym w eliminacjach EURO 2016. Przypomnijmy sobie wspólnie m.in. heroiczną walkę podopiecznych Adama Nawałki w defensywie, dośrodkowanie Łukasza Piszczka do Arkadiusza Milika i pamiętne wejście Sebastiana Mili na końcowe fragmenty spotkania. Więcej historycznych meczów, fragmentów i ciekawostek dotyczących reprezentacji Polski znajdziecie w Bibliotece PZPN pod adresem: www.laczynaspilka.pl/biblioteka.

Reprezentacja A

Obrońca reprezentacji Polski i AS Monaco Kamil Glik zaapelował do kibiców o zdrowy rozsądek i pełną odpowiedzialność. – Mierzymy się z sytuacją bez precedensu. Odwoływane są mecze, zamykane szkoły, teatry i inne miejsca publiczne. Dlatego tak ważne, abyśmy w tym trudnym czasie słuchali tego, co jest zalecane nam wszystkim. Wiadomo, piłka nożna w naszym życiu jest bardzo ważna, ale dziś schodzi na dalszy plan – napisał na swoim profilu na Instagramie.

Reprezentacja A

Koronawirus niestety dotyka kolejne obszary futbolu, odwoływane są mecze i imprezy masowe. O odpowiedzialność za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował Grzegorz Krychowiak. – Wielu moich fanów, to ludzie młodzi. Wam może wydawać się, że zamknięcie szkół to przedłużone ferie. Tak nie jest. Zostańcie w tym czasie w domach. W ten sposób ochronicie siebie, ale również innych – napisał reprezentant Polski.

Aktualności

Kapitan reprezentacji Polski oraz napastnik Bayernu Monachium zwrócił się do kibiców za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. – Przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych – pisze Robert Lewandowski.

Federacja

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN, na którym podjęte zostały decyzje związane z zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski. Prezentujemy wypowiedź prezesa PZPN Zbigniewa Bońka „na gorąco” po posiedzeniu.

Federacja

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium kraju, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecze reprezentacji Polski do lat 20 oraz do lat 19 (rocznik 2002), które miały odbyć się w marcu, zostały odwołane. W porozumieniu z selekcjonerem tych kadr, Jackiem Magierą, odwołano również przyjazd zawodników z klubów krajowych i zagranicznych na zgrupowanie w Ustroniu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności