Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

12.07.2018

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

Wywiady

Dwa lata temu, tuż po mistrzostwach Europy we Francji, nazwisko Bartosza Kapustki było odmieniane przez wszystkie przypadki. Legendarny Gary Lineker po meczu z Irlandią Północną nazwał go nawet „cudownie utalentowanym 19-latkiem”. Wychowanek Tarnovii Tarnów od razu po Euro trafił do Leicester City, ale nie zdołał zadebiutować w Premier League, a ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w niemieckim SC Freiburg. W Bundeslidze również nie poszło mu tak, jakby chciał. Zagrał w zaledwie siedmiu meczach i strzelił jednego gola. Wydawało się, że latem może wrócić do Polski, ale dostał drugą szansę w Leicester. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka – Bartosz Kapustka! Zapraszamy!

Reprezentacja A

Mecz z Japonią na mistrzostwach świata w Rosji był ostatnim dla trenera Adama Nawałki w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Z końcem lipca jego kontrakt dobiegnie końca. – Godnie żegnam się z kadrą, mogłem poprowadzić drużynę z odległych miejsc na wyżyny rankingu. To nie tylko mój sukces, ale całego sztabu. Jest mi bardzo przykro, ale patrzę z optymizmem w przyszłość polskiej piłki i mojej jako trenera – powiedział Adam Nawałka.

Reprezentacja A

– Rozmawiałem z Adamem przez ostatnie dwa-trzy dni. Mieliśmy wiele koncepcji, była też chęć dalszej współpracy. Jeszcze dzisiaj o godzinie 10:00 rano na moim biurku leżał aneks do umowy Nawałki. Kiedy patrzyliśmy sobie jednak głęboko w oczy i spoglądaliśmy na teraźniejszość i przyszłość reprezentacji, wiedzieliśmy, że jako przyjaciele musielibyśmy stawić czoła wielu problemom. Reprezentacja wymaga kilku korekt, na pewno trzeba do nich podejść z nowym entuzjazmem. Adam będzie trenerem reprezentacji do 30 lipca. Później będziemy szukali nowego selekcjonera – powiedział na konferencji prasowej na PGE Narodowym prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży