Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Łukasz Skorupski broni Bolonię w grze o utrzymanie

05.02.2019

Łukasz Skorupski w minionej kolejce Serie A zanotował szósty w obecnych rozgrywkach mecz z czystym kontem. Bologna sprawiła dużą niespodziankę, bo ograła na San Siro trzecią siłę ligi – Inter. Duża w tym zasługa Polaka, który ułatwił debiut w nowej roli Sinisie Mihajloviciovi. To było długo wyczekiwane zwycięstwo bolończyków, którzy walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Reprezentacja A

Nie milkną echa świetnego występu Krzysztofa Piątka z Napoli w meczu Pucharu Włoch, w którym to strzelił dwa gole. Napastnik z Polski cały czas zyskuje na popularności, zdobywane przez niego bramki sprawiają, że często może prezentować swój znak firmowy, czyli charakterystyczną cieszynkę, która przedstawia pistolety. „El Pistolero” powtarza słowa o ciężkiej pracy i rozmyśla o kolejnych trafieniach jakby te przychodziły mu z automatu. Swój automat szykuje teraz na Romę, z którą Milan, nowy zespół Polaka, zagra w hicie kolejki w niedzielę (20:30).

Aktualności

Reprezentacja Polski do lat 21 i trener Czesław Michniewicz z wyróżnieniami podczas Gali tygodnika „Piłka Nożna”. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę odebrać tę nagrodę w imieniu drużyny. To olbrzymie wyróżnienie dla każdego trenera. Drużyna jest nie tylko na boisku, ale także poza nim. To wszyscy ci, którzy też są niewidoczni. Chciałbym podziękować Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi – za zaufanie i za to, że wspierał mnie w trudnych chwilach, bo takich nie brakowało – powiedział trener Michniewicz.

Reprezentacja A

Dwa szybkie wyprowadzone ciosy przez SSC Napoli zadecydowały o losach meczu z Sampdorią na Stadio San Paolo. W 22. kolejce Serie A wicemistrzowie kraju zasłużenie ograli gości 3:0, a do siatki znowu trafił Arkadiusz Milik, który wykorzystał precyzyjne podanie od Jose Callejona. Sekundy później podwyższył Lorenzo Insigne, a udział w akcji brał Piotr Zieliński. W końcówce rezultat meczu z rzutu karnego ustalił Simone Verdi.  

Reprezentacja A

To jego dwa gole zadecydowały o zwycięstwie Leeds United z Rotherham. Mateusz Klich, bo o nim mowa, nie pierwszy raz w tym sezonie uratował „Pawie”. Przed nim i drużyną hit Championship, mecz z drugim w tabeli Norwich (sobota, godz. 18:30), któremu ekipa Marcelo Bielsy urządziła już festiwal strzelecki, wygrywając na wyjeździe 3:0. Jedno z trafień zaliczył 28-letni zawodnik z Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności