Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Łukasz Fabiański: Pozostaje ogromny niedosyt

11.10.2018

– Przy mądrzejszym zachowaniu przy straconych golach można było osiągnąć korzystniejszy rezultat. Uważam, że przy drugiej i trzeciej bramce sam mogłem lepiej interweniować. Mimo że przegrywaliśmy już 1:3, nie poddaliśmy się, a dążyliśmy do tego, aby nawiązać kontakt. Szkoda, że nie udało się strzelić trzeciego gola i zdobyć chociażby punktu – powiedział po przegranym 2:3 meczu Ligi Narodów z Portugalią bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Fabiański.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski poniosła porażkę 2:3 z Portugalią w drugim meczu rozgrywek Ligi Narodów. – Dwie bramki dla rywali padły po naszych błędach. Pierwsza z nich została stracona po złym ustawieniu. Przy drugiej nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby zawodnik tak uciekał w stronę bramki. Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. Nie można mówić tylko o linii obrony, bo wpływ na to ma także cały zespół – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

W drugim meczu Ligi Narodów reprezentacja Polski uległa Portugalii 2:3. Prowadzenie biało-czerwonym dał niezawodny w ostatnich tygodniach Krzysztof Piątek, lecz mistrzowie Europy odpowiedzieli trafieniami Andre Silvy, samobójczym Kamila Glika oraz Bernardo Silvy. Rozmiary porażki zmniejszył Jakub Błaszczykowski. Po dwóch meczach Polacy mają na koncie jeden punkt.

Reprezentacja A

Dziś uprzedziliśmy wszystkich nadawców i przy murawie Stadionu Śląskiego zameldowaliśmy się „na żywo” jako pierwsi, na ponad 3 godziny przed pierwszym gwizdkiem w meczu Polaków z Portugalią. W przedmeczowym wydaniu „Studia z Kadry” porozmawialiśmy z internetowym twórcą Karolem Paciorkiem, znanym pewnie większości z Was z projektu „Lekko Stronniczy”, oraz niedawnymi reprezentantami Polski: Sebastianem Milą, Jakubem Wawrzyniakiem i Pawłem Golańskim.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim rozegrała 55 oficjalnych meczów. Z Włochami i Portugalią łącznie mierzyła się w Chorzowie czterokrotnie. Każde z tych spotkań odbyło się w innej dekadzie, towarzyszyły mu zupełnie inne okoliczności, ale każde zapisało się na kartach polskiej piłki.

Reprezentacja A

Zanim Łukasz Fabiański rzucił się, by „złapać” strzał Włochów, minęły 73 minuty spotkania. Jednak w trakcie meczu w Bolonii polskiemu bramkarzowi wcale się nie nudziło, on właśnie bił swój rekord aktywności.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży