Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Jakub Błaszczykowski zawodnikiem Wisły Kraków

08.02.2019

Jakub Błaszczykowski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Wisły Kraków. Wcześniej Błaszczykowski był zawodnikiem bez klubu, gdyż za porozumieniem stron rozwiązał umowę z VfL Wolfsburg. Reprezentant Polski pierwszy mecz w barwach krakowskiego zespołu będzie mógł zagrać w poniedziałek – Wisła Kraków zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Reprezentacja A

W najnowszym rankingu opublikowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) reprezentacja Polski prowadzona przez selekcjonera Jerzego Brzęczka nie zmieniła swej pozycji i nadal zajmuje 20. miejsce. Na najwyższym stopniu podium jest Belgia, za nią mistrz świata Francja, a na trzecim miejscu została umiejscowiona jest Brazylia. Kolejny ranking FIFA opublikuje 4 kwietnia 2019 roku.

Reprezentacja A

Po zimowej przerwie na boiska wracają piłkarze LOTTO Ekstraklasy! Pozycji lidera broni Lechia Gdańsk, która czuje już jednak na plecach oddech Legii Warszawa. Sprawdź, gdzie w weekend oglądać rywalizację na krajowym podwórku, a także inne mecze z udziałem polskich piłkarzy.

Reprezentacja A

Nigdy wcześniej Polacy nie mieli tak doskonałego sezonu w Serie A jak teraz. Przed laty na Półwyspie Apenińskim strzelał Zbigniew Boniek, Marek Koźmiński, kilka lat temu skutecznością zachwycał Kamil Glik. Bieżące rozgrywki dla biało-czerwonych są przełomowe. Czołowymi strzelcami są Krzysztof Piątek z Arkadiuszem Milikiem, a jeśli zsumuje się wszystkie trafienia Polaków – wychodzi 38 goli, co daje nam trzecie miejsce w klasyfikacji narodowościowej. Oczywiście na pierwszym miejscu są Włosi, a po nich Argentyńczycy.

Reprezentacja A

Grzegorz Krychowiak w bieżącym sezonie jest podstawowym piłkarzem Łokomotiwu Moskwa. Wystąpił niemal we wszystkich jesiennych spotkaniach, a jego drużyna wróciła do walki o mistrzostwo Rosji. – Nie rozpoczęliśmy tego sezonu w najlepszym stylu, ale teraz wszystko jest możliwe. Z najważniejszymi wiosną zagramy na własnym terenie – mówi w rozmowie z klubową telewizją.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności