Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Między nimi, polskimi bramkarzami – Skorupski kontra Drągowski

03.01.2020

Niewykluczone, że rywalizacja Bolonii z Fiorentiną (poniedziałek, godz. 12:30, transmisja w Eleven Sports 1) rozstrzygnie się na polu bramkarzy. I tutaj wszystko zależeć będzie od postawy polskich zawodników – Łukasza Skorupskiego oraz Bartłomieja Drągowskiego. Obaj golkiperzy mają podobne indywidualne statystyki, a ich drużyny dzieli w tabeli różnica pięciu punktów.

Reprezentacja A

Dwa bardzo ważne zwycięstwa odniosły w pierwszym dniu 2020 roku drużyny Polaków grających w Premier League oraz Championship. Southampton z Janem Bednarkiem w składzie pokonało Tottenham (1:0), natomiast Hull City z Kamilem Grosickim w składzie wygrało na wyjeździe z Sheffield Wednesday (1:0). W naszym podsumowaniu przyglądamy się zwłaszcza występowi pierwszego z nich.

Reprezentacja A

To będzie starcie najlepszych drużyn Championship. Zespołów z największą liczbą zwycięstw, z najlepszymi ofensywami w lidze, jednym słowem: wicelider gra z liderem. Leeds Mateusza Klicha zmierzy się na szczycie zaplecza Premier League z West Bromwich Albion (początek spotkania w środę o godz. 18:15, transmisja w Eleven Sports 1 i Eleven Sports 4).

Reprezentacja A

Jan Bednarek zapisał się właśnie w historii polskiego futbolu. To pierwszy zawodnik z Polski z pola, który rozegrał 50 meczów w Premier League. Środowy mecz z Tottenhamem Hotspur (godz. 16:00, transmisja w Canal+ Sport) rozpocznie drugą pięćdziesiątkę występów 23-letniego obrońcy na angielskich boiskach. Jubileusz Bednarka zgrał się w czasie z dobrą formą Southampton.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności