Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Karne ze Szwajcarią. Jędrzejczyk, Grosicki i Pazdan wpadli na meczyk | część 2.

07.07.2019

To można oglądać w nieskończoność! Dogrywka, rosnący stres i wreszcie ten konkurs rzutów karnych. – Wiesz, jakie to są nerwy, w takim meczu podchodzić?! – emocjonuje się Kamil Grosicki. Siedzący obok Michał Pazdan i polska mistrzyni sportów walki Joanna Jędrzejczyk wpatrują się w telewizor z niemniejszym napięciem. W takich okolicznościach przypomnieliśmy sobie najważniejsze momenty meczu 1/8 finału UEFA EURO 2016 w Saint-Etienne: Polska – Szwajcaria. Za czyj strzał „Grosik” modlił się na kolanach? Dlaczego „Pazdek” chciał wtedy strzelać na końcu, nawet po Łukaszu Fabiańskim? Zobaczcie drugą część naszego spotkania przy tym pamiętnym meczyku.

Reprezentacja A

Łokomotiw Moskwa wygrał w meczu o Superpuchar Rosji z Zenitem Sankt Petersburg 3:2. Całe spotkanie rozegrała dwójka reprezentantów Polski: Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak. W dodatku Krychowiak zaliczył asystę przy drugim golu dla Łokomotiwu, który zanotował wymarzony początek sezonu – od zdobycia pierwszego trofeum.

Aktualności

Jego wysoka dyspozycja w rundzie jesiennej, kiedy strzelał gola za golem, nie uszła uwadze Jerzemu Brzęczkowi. Dostał zaproszenie od selekcjonera na zgrupowanie, ale w meczu pierwszej kadry nie zagrał. Wystąpił za to na młodzieżowych mistrzostwach Europy: wchodził w końcówce zwycięskiego spotkania z Włochami, wyszedł w podstawowym składzie przeciwko Hiszpanom. Zaliczył najlepszy sezon w karierze (11 goli), teraz chce postawić kolejny krok w karierze. Adam Buksa w rozmowie z „Łączy nas piłka”.

Reprezentacja A

Sebastian Szymański po sześciu latach gry w Legii opuścił Warszawę i przeniósł się do Dynama Moskwa. Transfer 20-latka wpisuje się w obecną filozofię jednego z najstarszych klubów w Rosji. Jest w tym także pewne symbolika: Dynamo stawia na zawodnika, będącego na początku swojej piłkarskiej drogi, samo zaś znajduje się na wstępnym etapie odbudowy dawnej potęgi, w czym ma pomóc właśnie polski pomocnik.

Reprezentacja A

Część zawodników reprezentacji Polski przebywa jeszcze na zasłużonych urlopach, ale są gracze, którzy już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Ostatnie treningi przed piłkarzami, którzy występują w Bułgarii i Rosji. W bieżącym miesiącu wystartuje także polska ekstraklasa, liga chorwacka oraz ukraińska. Kiedy do gry wracają pozostali biało-czerwoni?

Reprezentacja A

– Ja się nigdy nie biłem! – mówi jeden, na co drugi reaguje jakże zrozumiałym parsknięciem. – Uciekaido! – dorzuca ze śmiechem ona. Na jeden z najbardziej pamiętnych meczów ostatnich lat, bój w 1/8 finału UEFA EURO 2016 ze Szwajcarią, wpadł do nas wyjątkowy waleczny tercet: Kamil Grosicki, Michał Pazdan oraz – przede wszystkim – wielokrotna mistrzyni świata i Europy, pierwsza Polka w MMA, Joanna Jędrzejczyk. Z pierwszej części naszego luźnego spotkania dowiecie się między innymi, że „Pazdek” nie lubi stać przy hymnie obok „Grosika”, a popularna „JJ” ma za sobą krótką… karierę piłkarską! Odcinek drugi, z dogrywką i karnymi, znajdziecie u nas już w najbliższą niedzielę.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności