Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Po meczach z Urugwajem i Meksykiem reprezentanci Polski wrócili do swoich klubów i w piątek rozpoczęli piłkarski weekend. W sobotę wiele powodów do radości mieli Robert Lewandowski, który strzelił dwa gole w wygranym starciu z Augsburgiem i Piotr Zieliński, który pokonał bramkarza Milanu i poprowadził SSC Napoli do zwycięstwa 2:1. Jak spisali się inni kadrowicze? Sprawdź nasz raport!

Piotr Zieliński strzelił gola dla SSC Napoli w wygranym 2:1 meczu 13. kolejki Serie A z AC Milan na Stadio San Paolo. Pomocnik reprezentacji Polski w 69. minucie zmienił na placu gry Marka Hamsika, a chwilę później wpisał się na listę strzelców. Pierwszą bramkę dla zespołu Maurizio Sarriego jeszcze w pierwszej połowie zdobył Lorenzo Insigne. Honorowym trafieniem odpowiedział Alessio Romagnoli. Napoli jest liderem rozgrywek z dorobkiem 35 punktów.

Bartosz Kapustka w końcu doczekał się gry w Bundeslidze! Przed reprezentacyjną przerwą po raz pierwszy zagrał w podstawowym składzie Freiburga w meczu z FC Schalke 04 i mimo porażki swojego zespołu 0:1, był najlepszy na boisku. W dzisiejszym spotkaniu 12. kolejki z VfL Wolfsburg na Volkswagen Arena reprezentant Polski do lat 21 strzelił z kolei pierwszego gola w Bundeslidze!

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Bayernu Monachium. Praktycznie bezbłędny. Bawarczycy od pierwszej do ostatniej minuty spotkania dominowali nad Augsburgiem i nawet na moment nie dali rywalowi dojść do głosu. Dwie bramki dla Bayernu zdobył odmieniony Robert Lewandowski, a trafienie dołożył również Arturo Vidal. Zespół Juppa Heynckesa wygrał 3:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Nad drugim RB Lipsk ma sześć punktów przewagi, a nad trzecią Borussią Dortmund – aż dziewięć!

Robert Lewandowski jest gotowy na sobotni mecz 12. kolejki Bundesligi z FC Augsburg na Allianz Arena.  Bawarczycy będą mieli szansę umocnienia się na pozycji lidera rozgrywek i mogą odskoczyć od Borussii Dortmund aż na dziewięć punktów! BVB wczoraj poległo bowiem 1:2 z VfB Stuttgart na Mercedes-Benz Arena. Kapitan reprezentacji Polski zapowiada, że jest głodny goli i chce powiększyć bramkowe konto. W tej chwili, z dorobkiem 11 goli, znajduje się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych, wyprzedzając o trafienie Pierre-Emericka Aubameyanga.