Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski poznała dwóch z trzech rywali grupowych przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W grupie E biało-czerwoni pierwsze spotkanie (15.06, Dublin) zagrają ze zwycięzcą baraży ze ścieżki B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Słowacja, Irlandia). W dalszej kolejności zmierzą się z Hiszpanią (20.06 w Bilbao), Szwecją (24.06 w Dublinie). – Naszym celem jest zagrać więcej niż trzy mecze i do tego będziemy się mocno przygotowywać – powiedział selekcjoner Jerzy Brzęczek bezpośrednio po losowaniu w wywiadzie dla TVP Sport.

Reprezentacja A

– Nie ma łatwych ani ciężkich losowań. Każde trzeba uszanować, przyjąć z pokorą i patrzeć przede wszystkim na siebie. Tak też zamierzamy zrobić. Do marca nie będziemy wiedzieli, z kim zagramy w pierwszym meczu mistrzostw Europy, nie jest to sytuacja łatwa. Pewne jest z kolei, że później zmierzymy się z Hiszpanią i Szwecją, a więc rywalami bardzo mocnymi. Nie zamierzamy się jednak poddawać – powiedział nam tuż po ceremonii losowania grup mistrzostw Europy 2020 Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja A

Znamy już wyniki losowania przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w dwunastu miastach na całym kontynencie. Polsce przypadła grupa E, czyli mecze w Bilbao oraz w Dublinie. Biało-czerwoni zmierzą się w pierwszym spotkaniu ze zwycięzcą baraży ścieżki B (Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Płn., Słowacją i Irlandią), w drugim z Hiszpanią (20.06 w Bilbao) i ze Szwecją (24.06, Dublin). Przedstawiamy jednak pozostałych uczestników turnieju: poniżej znajdziecie sylwetki drużyn z grup A i B.

Reprezentacja A

Znamy już terminarz reprezentacji Polski w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Przypominamy, że biało-czerwoni zostali rozlosowani do grupy E, w której będą rywalizować z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą baraży B. Swoje spotkania drużyna Jerzego Brzęczka rozegra w Dublinie (Irlandia) i w Bilbao (Hiszpania). UEFA EURO 2020 rozpoczyna się 12 czerwca, a pierwszy mecz Polaków przypadnie na trzy dni później w Dublinie.

Reprezentacja A

Znany jest już podział drużyn w fazie grupowej UEFA EURO 2020. W przyszłorocznym turnieju mistrzowskim reprezentacja Polski zmierzy się w grupie E z Hiszpanią, Szwecją i ze zwycięzcą baraży B (w których rywalizują Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Słowacja i Irlandia). Oznacza to, że biało-czerwoni swoje mecze będą rozgrywali w Bilbao i Dublinie. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 12 czerwca przyszłego roku w dwunastu miastach-gospodarzach na całym kontynencie, udział biorą 24 drużyny.

Reprezentacja A

Jeszcze trzy sezony temu trudno byłoby wskazać faworyta spotkania AS Monaco – Paris Saint Germain. W niedzielę (godz. 21) inny wynik niż zwycięstwo paryżan będzie niespodzianką, ale trener zespołu Kamila Glika podkreśla, że nieraz w piłce nożnej ten teoretycznie słabszy pokonał silniejszego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności