Reprezentacja A | mężczyźni

Wywiady

[WYWIAD] Jerzy Brzęczek: Moją pasję i energię chcę przełożyć na kadrę

27.07.2018

– Nie możemy ukrywać, że jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Jest rozczarowanie mundialem, ale nie uważam, by ta drużyna nie miała jakości i potencjału – mówi Jerzy Brzęczek w obszernym wywiadzie z „Łączy Nas Piłka”. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski opowiada o swoich pierwszych dniach w pracy, decyzjach oraz spotkaniach z zawodnikami, a także przedstawia wizję drużyny narodowej na kolejne miesiące.

Reprezentacja A

Łukasz Fabiański w West Ham United oraz Grzegorz Krychowiak w Łokomotiwie Moskwa – to dwa najgłośniejsze transfery biało-czerwonych w letnim okienku. „Fabian” trafił do klubu, którego ambicją nie jest tylko utrzymanie w Premier League, jak miało to miejsce w Swansea City, ale przede wszystkim walka o grę w europejskich pucharach. Świadczą o tym transfery „Młotów” i wydane wielkie pieniądze. Z kolei Grzegorz Krychowiak dostał ogromną szansę, żeby w końcu móc się odbudować i wrócić do dyspozycji, którą prezentował jeszcze dwa sezony temu w barwach Sevilli.

Ekstraklasa

W pierwszym spotkaniu II rundy kwalifikacji Ligi Europy Górnik Zabrze przegrał na własnym obiekcie z AS Trencin 0:1. Podopieczni Marcina Brosza zmarnowali kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki i po końcowym gwizdku byli bardzo niepocieszeni. – Nie dopuszczam myśli, że już na tym szczeblu zakończy się nasza przygoda z Europą – zapewnia Szymon Żurkowski, pomocnik, który był w szerokiej kadrze Polski na finały MŚ 2018.

Reprezentacja

Reprezentacja Polski do końca roku kalendarzowego rozegra jeszcze sześć spotkań – cztery w ramach rozgrywek Ligi Narodów oraz dwa mecze towarzyskie. Ważne mecze także przed naszymi młodzieżówkami, które będą walczyć o miejsce na mistrzostwach Europy. Na dobrej drodze jest kadra U-21 będąca w grupie na pierwszym miejscu. O awanse zagrają także roczniki U-17 i U-19. W naszym kalendarzu uwzględniliśmy również kategorię U-20, która bierze udział w towarzyskim Turnieju Ośmiu Narodów i przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw świata.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży