Reprezentacja A | mężczyźni

Ekstraklasa

Piąty najskuteczniejszy, razem z Sandro Kulenoviciem, strzelec Legii Warszawa, który zdobywa bramki w trudnych dla drużyny momentach, grający niemal od „deski do deski” u obecnego szkoleniowca, a przecież na starcie sezonu w ogóle go w kadrze nie było. Wreszcie: lider formacji obronnej mistrzów Polski, po zmianie pozycji zyskał jeszcze więcej cech przywódczych. Artur Jędrzejczyk stał się dla Legii piłkarzem niezbędnym.

Ekstraklasa

Chociaż zarówno Waldemar Fornalik, jak i Adam Nawałka nie chcieli nadawać piątkowemu spotkaniu Piasta z Lechem (godz. 20.30) dodatkowego znaczenia, to okazja jak na Ekstraklasę jest wyjątkowa. Przecież do szkoleniowych pojedynków byłych selekcjonerów dochodzi bardzo rzadko – co tylko potwierdza, że powrót do ligowej rzeczywistości po szczycie kariery nie jest łatwy.

Tylko u nas

Street art, smoczek, skuteczność, polski rap, tagi, trzy dziewczyny, taktyka, kanapa, seriale, dojrzałość, sarkastyczny żart i luz, pressing. Wyczuwacie sprzeczności? Nie tutaj. Mateusz Klich znalazł w tym wszystkim swój porządek. – Dzięki kilku jego bramkom jesteśmy tam, gdzie jesteśmy – mówią przed kamerą „Łączy nas piłka” kibice Leeds United.

Aktualności

Po pierwszym golu już w trzeciej minucie swojego debiutu był w stanie przebić mur dla drużyny. Jednak wszystko co najlepsze oraz najważniejsze dla relacji Jakuba Błaszczykowskiego z Wisłą Kraków nastąpiło w kolejnych tygodniach oraz latach. Warto zrozumieć skąd się to uczucie wzięło, jak wpłynęło na jednego z najważniejszych polskich piłkarzy oraz topowy klub XXI wieku.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności