Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski na 20. miejscu w rankingu FIFA

25.07.2019

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej opublikowała najnowszy ranking, w którym reprezentację Polski sklasyfikowano na 20. miejscu. W porównaniu do poprzedniego zestawienia biało-czerwoni zanotowali spadek o jedną pozycję. Na pierwszym miejscu znajduje się Belgia, na drugim Brazylia, a na najniższym stopniu podium jest Francja.

Reprezentacja A

Rok temu Damian Kądzior opuścił Górnik Zabrze w poszukiwaniu nowych wyzwań, z myślą o sukcesach. I już po pierwszym sezonie gry dla Dinama może z czystym sumieniem przyznać, że warto było przeprowadzić się do Zagrzebia. 27-latek wychodzi właśnie naprzeciw swoim marzeniom. Ma już w kolekcji mistrzostwo oraz Superpuchar Chorwacji i na tym zapewne nie będzie chciał poprzestać.

Tylko u nas

Stefan Szczepłek to nie tylko autor książek oraz świetny dziennikarz sportowy, ale przede wszystkim kopalnia wspomnień i mądrości związanych z piłką nożną. Jednak w szóstym odcinku naszego podcastu najważniejszym motywem przed startem rozgrywek ligowych w Polsce jest kwestia... entuzjazmu czerpanego z futbolu. Jak sami usłyszycie, panu Stefanowi tego nie brakuje. Porozmawialiśmy o stanie piłki nożnej w Polsce i jej środowisku, odpowiedzialności za nie oraz autorytetach. A na sam koniec usłyszycie piękny wywód pana Stefana o największym geniuszu w historii naszego futbolu.

Reprezentacja A

Na niespełna tydzień przed startem ligi chorwackiej Damian Kądzior wywalczył pierwsze trofeum w sezonie. Mistrz kraju Dinamo Zagrzeb z reprezentantem Polski w składzie pokonał HNK Rijeka 1:0 i sięgnął po Superpuchar. Decydującego gola w pierwszej strzelił Amer Gojak. Kądzior wystąpił w wyjściowym składzie i na placu gry przebywał do ostatniego gwizdka arbitra.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności