Reprezentacja A | mężczyźni

Europejskie puchary

Łudogorec zaczyna wiosnę „meczem rundy”. Przyjeżdża AC Milan

15.02.2018

Ignazio Abate, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Davide Calabria – razem mają ponad 100 występów w reprezentacji Włoch. W czwartkowy wieczór defensywa AC Milan będzie starała się zatrzymać napastników Łudogorca Razgrad. Na miejsce w składzie liczy na pewno Jacek Góralski, a być może właśnie przeciwko legendarnej ekipie „Rossoneri” szansę oficjalnego debiutu dostanie Jakub Świerczok.

Aktualności

Biskupice – niewielka zabrzańska dzielnica. Poniemieckie kamienice, szpital, dwa kościoły, pętla tramwajowa. Łącznie 12 tysięcy mieszkańców. To właśnie w tych krajobrazach pierwsze piłkarskie kroki w dorosłej piłce stawiał chociażby Łukasz Piszczek czy Szymon Żurkowski. – Może nie mamy takowych, ale to czym się szczycimy, to ogromna praca, bo nasi zawodnicy dziewięć razy w tygodniu trenują, prócz tego grają mecz  – mówi Janusz Kowalski, trener koordynator Gwarka Zabrze.

Reprezentacja A

Zastanawiałeś się jaką wiedzę masz o Wojciechu Szczęsnym? Zapraszamy do wzięcia udziału w quizie o bramkarzu reprezentacji Polski. Ułożyliśmy o nim jedenaście pytań – niektóre z nich są nieco prostsze, a przy niektórych trzeba bardziej się zastanowić. Zagadnienia dotyczą przede wszystkim jego kariery klubowej, ale są też i o drużynie narodowej. Życzymy powodzenia!

Europejskie puchary

Po ponad dwóch miesiącach przerwy wróciły europejskie puchary! W tym tygodniu kibice reprezentacji Polski mogą śledzić występy sześciu zespołów, których barwy reprezentują na co dzień nasi kadrowicze. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja Łudogorca Razgrad z AC Milan. Szansę oficjalnego debiutu w barwach bułgarskiej ekipy może dostać Jakub Świerczok.

Reprezentacja A

Kamil Wilczek zdobył bramkę w 20 kolejce duńskiej Superligi, a jego Broendby IF pokonało na wyjeździe Lyngby 3:1. Reprezentant Polski na listę strzelców wpisał się przed upływem pierwszego kwadransa. Chwilę wcześniej samobójcze trafienie zanotował Kevin Tshiembe. W drugiej połowie trzeciego gola strzelił Teemu Pukki. Honorowe trafienie dla Lyngby padło w końcówce meczu, gdy piłkę niefortunnie do własnej siatki skierował Paulus Arajuuri.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży