Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Boniek, Zmarzlik i Mila wpadli na meczyk Polska – Niemcy (2014)

11.10.2019

Czy Bartosz Zmarzlik, stojąc pod taśmą startową, spogląda kątem oka na… dziewczyny? Jak Zbigniew Boniek poharatał sobie nogę na żużlowym torze? Dlaczego Sebastian Mila jest „żółty”? Mnóstwo śmiechu, lekka szyderka i ciekawostka za ciekawostką – tego wszystkiego absolutnie nie mogło zabraknąć, gdy na kanapie przed telewizorem spotkali się: świeżo upieczony mistrz świata na żużlu, prezes PZPN i bohater historycznego zwycięstwa z Niemcami. Zwycięstwa, od którego dziś mija dokładnie 5 lat. Przed Wami kolejna odsłona naszej specjalnej serii. To po prostu trzeba zobaczyć!

Po miesiącach przerwy Maciej Rybus wystąpił w podstawowym składzie reprezentacji Polski i na placu gry w meczu z Łotwą (3:0) przebywał do 80. minuty, gdy zastąpił go Arkadiusz Reca. – Cieszę się, że dostałem szansę występu od początku. To powód do dumy. Długo czekałem na ten moment. Tym bardziej, że wcześniej zdrowie mi na to nie pozwalało – powiedział Rybus po końcowym gwizdku.

Reprezentacja Polski sięgnęła po komplet punktów w Rydze po trzech bramkach Roberta Lewandowskiego. Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Macedonia Północna w Warszawie. – Podstawowym zadaniem było zwycięstwo, co zostało zrealizowane. Teraz wracamy do kraju, musimy się zregenerować i zacząć przygotowania do następnego spotkania – powiedział po meczu z Łotwą trener Jerzy Brzęczek.

Nie było powtórki z meczu w Warszawie i w rewanżu Polacy bardzo dobrze weszli w spotkanie z Łotwą. Biało-czerwonym szybko udało się przejąć kontrolę nad grą, gdy w pierwszej połowie dwukrotnie do siatki trafiał Robert Lewandowski. W końcówce kapitan reprezentacji skompletował hat-tricka i kadra do kraju wraca z trzema punktami. O kolejne zwycięstwo nasz zespół zagra w najbliższą niedzielę z Macedonią Północną.

Przed reprezentacją Polski bardzo ważne zadanie, by rozpocząć październikowe zwycięstwem z Łotwą. Nasi najbliżsi rywale nie wywalczyli jeszcze żadnego punktu, ale nie ma mowy o lekceważeniu. – Oczekujemy od siebie wygranej i gry przyjemnej dla oka. Jeśli nie podejdziemy do tego meczu skoncentrowani, nie zakończy się powodzeniem. Łotysze przecież nie położą się przed nami. Od samego początku trzeba wyjść jak po swoje – powiedział przed czwartkową rywalizacją Kamil Glik.

Sześć meczów reprezentacji Łotwy w kwalifikacjach EURO 2020, sześć porażek i tylko jedna zdobyta bramka. Choć nasi rywale nie wywalczyli żadnego punktu, to selekcjoner Jerzy Brzęczek zaznaczył, że trzeba wyjść na spotkanie z pokorą. – Jesteśmy faworytem tego meczu, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy wyjść w pełni skoncentrowani i zaangażowani, żeby wrócić z trzema punktami. Każdy mecz to inny scenariusz – powiedział trener biało-czerwonych. Początek meczu z Łotwą 10 października o godzinie 20:45 w Rydze.