Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[WIDEO] Kulisy awansu na UEFA EURO 2020. „To nasza świątynia!”

14.10.2019

Jak selekcjoner i piłkarze mobilizowali się w szatni przed i w przerwie meczu? Jak świętowali po końcowym gwizdku i wreszcie co powiedział nam na koniec w swoim pokoju Robert Lewandowski, który dzień wcześniej… odśpiewał „Babski świat” i „Wehikuł czasu”. To wszystko w wyjątkowym materiale z wnętrza kadry – zobaczcie, jak od środka wyglądał „TRIA AVANCO”, czyli TRZECI AWANS z rzędu. Tym razem na UEFA EURO 2020!

Reprezentacja A

TRZECI AWANS, czyli w języku esperanto „TRIA AVANSO!” (jak napisano na specjalnych koszulkach, które biało-czerwoni założyli po meczu) stał się faktem! Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski awansowała na trzy wielkie turnieje z rzędu. Zobacz, jak od środka wyglądało świętowanie triumfu nad Macedonią Północną, który dał podopiecznym Jerzego Brzęczka prawo gry w UEFA EURO 2020!

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski zagwarantowała sobie awans na mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni pokonali Macedonię Północną 2:0, a o komplecie punktów zadecydowały trafienia Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika. – Jestem bardzo zadowolony z tego, jak realizowaliśmy zadania taktyczne. Słowa uznania i duży szacunek dla tej drużyny – powiedział po meczu selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

Wygranymi tej przerwy na mecze reprezentacji i dwóch zwycięstw Polaków są na pewno skrzydłowi, ale i - po raz kolejny - Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji wskazał również kierunek dalszego rozwoju dla biało-czerwonych, a jednym z atutów kadry Jerzego Brzęczka są również decyzje o zmianach, które podejmuje w trakcie spotkań. Między innymi o tym piszemy w pięciu punktach po wygranej z Macedonią Północną (2:0).

Reprezentacja A

– Bardzo się cieszę z tej bramki. Strzelenie gola w barwach narodowych zawsze napawa dumą, tym bardziej, że było to bardzo ważne trafienie, które uspokoiło mecz. Cieszymy się z tego awansu, choć wiemy, ze mamy jeszcze dużo do poprawy, jeśli chodzi o naszą grę. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Musimy nad tym mocno pracować – zaznaczył po meczu z Macedonią Północną zdobywca drugiej bramki dla biało-czerwonych Arkadiusz Milik.

Reprezentacja A

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo trzecim awansem na wielki turniej napisaliśmy pewną historię w polskim futbolu, ale to jeszcze nie koniec. Przed nami dwa mecze, które chcemy wygrać, zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu w grupie, a następnie jak najlepiej przygotować się do mistrzostw Europy – skomentował po meczu z Macedonią Północną obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik.

Reprezentacja A

– Cieszymy się dziś z awansu, ale w umiarkowany sposób. Drużyna cały czas się buduje po nieudanych mistrzostwach świata. Trzeba było dokonać wielu zmian, odbudować mentalność. Na razie efektem jest trzeci z rzędu awans na wielki, międzynarodowy turniej – powiedział po meczu z Macedonią Północną prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności