Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Kolejne ligi wracają do gry. Kiedy zobaczymy w akcji biało-czerwonych?

04.06.2020

Kolejne bardzo dobre informacje napływają ze świata futbolu. Jako pierwszej rozgrywki udało się odmrozić Bundeslidze, co przyniosło pozytywne efekty. Fani znowu mogą zacząć emocjonować piłką nożną na żywo. Zaraz po naszych zachodnich sąsiadach mecze zaczęły odbywać się w Polsce, a niedługo na trybunach pojawią się w ograniczonej liczbie kibice. Trwa przywracanie kolejnych lig, w których występują biało-czerwoni. Kiedy zobaczymy ich w grze?

FORTUNA 1. Liga

Piłkarskie drogi braci Żyro skrzyżowały się w Fortuna 1. Lidze. Wcześniej obaj byli jednocześnie zawodnikami Legii Warszawa, jednak nie mieli okazji wspólnych występów. Później ich losy naznaczyły różne perypetie losowe, aż w końcu grają do jednej bramki w Stali Mielec. – „Młody” na razie jest na takim etapie, że nie wolno mu przeszkadzać. On wie, co robi – mówi Michał (27 lat, napastnik). – Zazdroszczę mu tych wszystkich trofeów! Jestem dopiero na początku budowania kariery – przyznaje Mateusz (21 lat, obrońca).

Aktualności

W kolejnym Kąciku Taktycznym temat będzie poruszał kwestię odnoszącą się do indywidualnego rozwoju młodego piłkarza i procesu podejmowania przez niego decyzji. – Każde zachowanie na boisku wiąże się właśnie z procesem decyzyjnym, a to wynika z prawidłowej postawy mentalnej – mówi Paweł Kozub, asystent selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19.

Reprezentacja A

Od soboty nie ma w czołowych pięciu europejskich ligach lepszego strzelca od Roberta Lewandowskiego. Jasne, Polak korzysta na tym, że po wymuszonej przerwie to Bundesliga wróciła jako pierwsza do gry, lecz przede wszystkim on i jego zespół są w świetnej formie. Bayern Monachium z udziałem swojego napastnika rozbił Fortunę Duessleldorf (5:0).

Reprezentacja A

W trudnym wyjazdowym meczu Hertha BSC wyszarpała jeden punkt RB Lipsk, odblokował się Krzysztof Piątek, który ponownie mecz zaczął na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko w drugiej połowie i dał remis swojej drużynie po golu strzelonym z rzutu karnego. W spotkaniu z Augsburgiem gra jego drużynie bardziej się układała, Polak wszedł przy prowadzeniu 1:0 na prawie pół godziny i... w drugiej minucie doliczonego czasu wykorzystał kontrę poprawiając wynik dla Herthy! Rewelacyjna seria zespołu z Berlina trwa!

PKO Ekstraklasa

Maciej Makuszewski w ekstraklasie zadebiutował 10 lat temu i rozegrał ponad 200 spotkań. „Łączy Nas Piłka” opowiedział o odwadze, by w wieku 13 lat wyjechać z domu do oddalonej o ponad 300 kilometrów Łodzi, niebezpiecznych sytuacjach w Tereku Groznym, najlepszym okresie w karierze w Lechu Poznań i powrocie do Jagielloni Białystok. – Jak są umiejętności, sfera mentalna jest najważniejsza. W sezonie 2017/2018 złapałem ogromną pewność siebie. Można powiedzieć, że mogłem przenosić góry. Każdy mecz i każdy trening sprawiał mi ogromną przyjemność – mówi Makuszewski.

Reprezentacja A

Krzysztof Piątek ponownie zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale szkoleniowiec Herthy dał mu szansę przy niekorzystnym wyniku w meczu 28. kolejki z RB Lipsk. W końcówce Hertha otrzymała rzut karny, a do jego wykonania podszedł Piątek, który pewnie wyegzekwował „jedenastkę” i zapewnił swojej drużynie remis 2:2. Dla polskiego napastnika to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach Bundesligi.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności