Reprezentacja A | mężczyźni

Aktualności

[PIŁKA W TV] Spotkanie polskich bramkarzy w Serie A

21.01.2021

Przed nami kolejny ligowy weekend. W Serie A dojdzie do starcia polskich bramkarzy – Juventus FC Wojciecha Szczęsnego zagra z Bologną FC, do której bramki po urazie powrócił Łukasz Skorupski. Kolejnych goli w Bundeslidze poszuka Robert Lewandowski, a rywalem Bayernu Monachium będzie zamykające tabelę Schalke 04 Gelsenkirchen. Sprawdź, gdzie oglądać transmisje meczów z udziałem reprezentantów Polski.

Reprezentacja A

– Bardzo wierzę w siebie, w moje przekonania, w sposób, w jaki widzę grę, w mój sztab. Wierzę w całą federację i ponad wszystko w naszych zawodników. Żeby wygrywać mecze, musisz mieć jakość. Polscy zawodnicy ją mają. Teraz muszą ją przenieść z klubów do reprezentacji, a moim zadaniem jest im w tym pomóc  – powiedział Paulo Sousa w pierwszym wywiadzie w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

– Trener Paulo Sousa ma swoje CV, jest szanowany, osiągnął już sporo. Nie jest to krok w niepewność, ale nadzieja na właściwy kierunek, dobry wybór. Zmianę robi się po to, by było lepiej i ja jestem przekonany, że możemy zrobić coś więcej– powiedział Zbigniew Boniek. W trakcie konferencji prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podziękował za współpracę Jerzemu Brzęczkowi i ogłosił nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Będąc trenerem zdobywał krajowe mistrzostwa, pokonywał europejskie potęgi, a także zwiedzał różne ligi, kraje i kontynenty. Prowadził drużyny w Lidze Mistrzów i Europy, a teraz 50-letni Paulo Sousa przejął reprezentację Polski. Jakim jest szkoleniowcem, co dla niego jest w futbolu najważniejsze oraz jak widzi funkcjonowanie drużyny? Prezentujemy jego sylwetkę Sousy-trenera.

Reprezentacja A

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn został Paulo Sousa, portugalski trener oraz były reprezentant swojego kraju. 50-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził m.in. takie kluby, jak Leicester City, ACF Fiorentina czy Girondins Bordeaux. Z Maccabi Tel Awiw zdobył mistrzostwo Izraela, a z FC Basel mistrzostwo Szwajcarii.

Federacja

Podczas czwartkowego posiedzenia Zarządu PZPN z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn odwołano selekcjonera Jerzego Brzęczka, a także sztab szkoleniowy w osobach: Tomasz Mazurkiewicz, Andrzej Woźniak, Leszek Dyja, Radosław Gilewicz, Michał Siwierski, Mateusz Łajczak oraz Damian Salwin.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności