Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Wygrywając dwa ostatnie mecze, „Rossoneri” zachowali szansę na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Ale to nie oni są teraz faworytami do zajęcia 4. miejsca, tylko piłkarze Atalanty Bergamo, którzy wyprzedzają Milan o trzy punkty. Ostatnie spotkania będą okazją dla Krzysztofa Piątka na poprawienie i tak już okazałego wyniku bramkowego. Polak może zakończyć rozgrywki Serie A w trójce najlepszych strzelców.

Reprezentacja A

Łukasz Fabiański w czwartym sezonie z rzędu był czołowym bramkarzem Premier League pod względem skutecznych obron. Tym razem jednak Polak nie był ani drugi, ani trzeci, a pierwszy! „Fabian” zatrzymał jedenaście strzałów więcej niż w rozgrywkach 2017/18, które indywidualnie również były dla niego udane. Niejako w dopełnieniu, podkreśleniu zasług za pierwszy, bardzo dobry rok występów w West Hamie dostał nagrodę „Hammer of the year”.

Reprezentacja A

Kapitalnym trafieniem popisał się Piotr Zieliński w 37. kolejce Serie A w meczu na szczycie z Interem. „Zielu” huknął zza pola karnego i nie dał szans golkiperowi na interwencję. SSC Napoli zniszczyło Inter – czterokrotnie trafiło do siatki. Najpierw wynik otworzył „Zielu”, dublet zanotował Fabian Ruiz, jedno trafienie dołożył Dries Mertens. Honorową bramkę z rzutu karnego dla Interu zdobył Mauro Icardi. Ze zwycięstwa wicemistrza Włoch cieszyć się może AC Milan, który rywalizuje m.in. z Interem o występy w Lidze Mistrzów.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności