Reprezentacja A | mężczyźni

Tylko u nas

Transfer pół roku przed dużym turniejem. Czy to opłacalne?

01.02.2018

1 lutego w najsilniejszych ligach Europy zostało zamknięte zimowe okno transferowe. Zimą kluby zmieniło dwóch aktualnych reprezentantów Polski – Jarosław Jach zamienił Zagłębie Lubin na Crystal Palace, a Jakub Świerczok z tego samego zespołu co Jach trafił do Łudogorca Razgrad. Sprawdzamy, jak transfery przeprowadzone na pół roku przed wielkim turniejem wpływały na powołania do reprezentacji Polski na wielki turniej w XXI wieku!

Reprezentacja A

AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie pewnie pokonało zespół Montpellier 2:0 i awansowało do finału rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej. O zwycięstwie monakijczyków przesądziły dwa trafienia z pierwszej połowy Radamela Falcao. W finale podopieczni Leonardo Jardima zagrają z Paris Saint-Germain.

Reprezentacja A

Oficjalnie jako piłkarz bułgarskiego Łudogorca Razgrad Jacek Góralski został zaprezentowany dokładnie pół roku temu. Szybko zdobył zaufanie kolegów z zespołu oraz trenera, który posyłał go w bój w rundzie jesiennej w sumie 19-krotnie. Od przybycia do Razgradu opuścił tylko dwa mecze ligowe, ale ważniejsze jest to, że wystąpił we wszystkich spotkaniach Łudogorca w Lidze Europy, a to właśnie gra w europejskich pucharach była jednym z magnesów, które przyciągnęły charakternego defensywnego pomocnika do Bułgarii.

Reprezentacja A

Zawodnicy Swansea City pokazali, że stać ich na zwycięstwo z najlepszymi drużynami w lidze. Udowodnili to tydzień temu, gdy w meczu Premier League na Liberty Stadium pokonali Liverpool po trafieniu Alfiego Mawsona. Dzisiaj na obiekcie „Łabędzi” ponownie pojawi się rywal z czołówki – Arsenal, były zespół Łukasza Fabiańskiego. – Traktuję Arsenal jak każdego innego ligowego rywala. Nie patrzę na to w ten sposób, że to mój poprzedni klub, tylko żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony – powiedział reprezentant Polski.

Federacja

Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność poinformować, że związał się umową sponsorską z firmą Coca-Cola. Począwszy od 1 sierpnia 2018 roku, koncern zostanie Oficjalnym Sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski, reprezentacji Polski do lat 21, reprezentacji Polski kobiet, reprezentacji młodzieżowych, a także portalu Łączy Nas Piłka. Kontrakt będzie obowiązywać przez dwa lata, do 31 lipca 2020 roku.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży