Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja

– Ten mecz był dla nas niczym dobry trening i trzeba przyznać, że wypadliśmy w nim naprawdę nieźle. Litwini nie postawili nam wysoko poprzeczki, ale naszym celem było głównie sprawdzenie poziomu naszej wytrzymałości i kondycji, a także to, by uniknąć kontuzji, byśmy w jak najsilniejszym składzie mogli jutro wylecieć do Rosji – powiedział po wygranym meczu towarzyskim z Litwą kapitan reprezentacji Polski i zdobywca dwóch bramek w tym spotkaniu Robert Lewandowski.

Reprezentacja A

Po wtorkowych testach funkcjonalnych barku zapadła decyzja, że Kamil Glik może wziąć udział w mistrzostwach świata i wyleci jutro z reprezentacją Polski do Rosji. – Od wszystkich możliwych ludzi, lekarzy, którzy decydują o mojej przyszłości, dostałem dziś zielone światło, aby pojechać na mistrzostwa świata. Bardzo się z tego powodu cieszę. Nie będę ukrywał, że poczułem dużą ulgę, ponieważ jeszcze tydzień temu bardzo mocno zastanawiałem się, czy pojadę na ten mundial w roli zawodnika – mówił po meczu z Litwą na PGE Narodowym wyraźnie wzruszony Kamil Glik.

MŚ 2018

– Jestem zadowolony z przebiegu przygotowań jakie w dalszym ciągu prowadzimy. Był to generalny sprawdzian przed naszym pierwszym meczem, który jest naszym podstawowym celem – powiedział Adam Nawałka po zwycięstwie Polski 4:0 z Litwą. W środę reprezentacja wylatuje do Soczi na ostatni etap przed startem w mistrzostwach świata, które dla biało-czerwonych rozpoczną się 19 czerwca meczem z Senegalem w Moskwie.

MŚ 2018

Znów potrzeba było kilkunastu minut, by reprezentacja Polski poukładała swoją grę, ale gdy już się udało, to na PGE Narodowym nikt nie miał wątpliwości, która z drużyn za kilka dni zagra na mundialu. A zespołowi Adama Nawałki udało się wypełnić jedno z ważniejszych zadań na towarzyskie granie: trzema golami w dwóch meczach rozhulał się Robert Lewandowski. Po jego dwóch trafieniach, debiutanckiej bramce Dawida Kownackiego i wykorzystanym przez Jakuba Błaszczykowskiego rzucie karnym Polska wygrała z Litwą 4:0.

Tylko u nas

Do pobrania jest już Official Guide Polish National Team / 2018 FIFA World Cup Russia, czyli wydawnictwo Polskiego Związku Piłki Nożnej, które powstało specjalnie na mistrzostwa świata w Rosji. Nasz magazyn to prawdziwy skarb wiedzy. Przeczytacie w nim m.in. wywiady z selekcjonerem Adamem Nawałką i rozgrywającym Piotrem Zielińskim. O tym, ile razy zagraliśmy na mistrzostwach, kiedy osiągnęliśmy największy sukces i kto był bohaterem, dowiecie się z mundialowego alfabetu i biało-czerwonych liczb. Dowiecie się również, dlaczego nasza drużyna jest kadrą bez klonów. Na czynniki pierwsze rozebraliśmy także naszych grupowych rywali. Nie mają dla nas tajemnic! Z wielką przyjemnością oddajemy w Wasze ręce 120 stron ciekawej lektury. Miłego czytania! Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży