Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

[RELACJA] Milik, Glik, Lewy… Kadra wraca na zwycięską ścieżkę!

04.09.2017

Polacy zaatakowali od początku, Arkadiusz Milik szybko strzelił pierwszego gola, gospodarze kontrolowali przebieg meczu, ale w pełni kibice odetchnęli z ulgą dopiero po drugim trafieniu Kamila Glika, jeszcze trzecią bramkę dołożył Robert Lewandowski. Zasłużone zwycięstwo 3:0 przywróciło biało-czerwonych na pierwsze miejsce w grupie eliminacji mistrzostw świata i pozwoliło drużynie Adama Nawałki odzyskać kontrolę po piątkowej porażce w Kopenhadze.

Reprezentacja A

– W drugim wrześniowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 zmierzymy się z reprezentacją Kazachstanu. Jesteśmy faworytem tego starcia,  ale pamiętajmy, że dziś nie ma już łatwych spotkań. Przekonywaliśmy się  o tym w każdym meczu tych eliminacji, zarówno z Kazachstanem,  Rumunią, Czarnogórą, Armenią, jak i Danią – mówi przed meczem z Kazachstanem prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Reprezentacja A

Historiami dotychczasowych meczów Polski z Kazachstanem raczej nie moglibyśmy zapełnić całego rozdziału książki o występach naszej reprezentacji. Z republiką powstałą po rozpadzie ZSRR graliśmy do tej pory zaledwie czterokrotnie. Nie były to łatwe mecze, ale najczęściej wygrywaliśmy. Nasz ostatni wyjazd do Astany, na początku eliminacji mistrzostw świata 2018, zakończył się jednak remisem.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży