Aktualności

[PODSUMOWANIE] Tak grały reprezentacje Polski

Reprezentacja12.09.2019 
Za nami przerwa na mecze reprezentacji narodowych. W ostatnich dniach swoje mecze rozegrało pięć kadr Polski. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ich występów.

REPREZENTACJA A

Seniorska reprezentacja Polski w kolejnych meczach kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO 2020 zapisała na swoim koncie jeden punkt. Zespół Jerzego Brzęczka najpierw uległ w Lublanie Słowenii 0:2, a następnie, na PGE Narodowym, bezbramkowo zremisował z Austrią. Polacy, mimo potknięć, pozostali liderem grupy G. Obecnie mają dwa punkty przewagi nad drugą w zestawieniu Słowenią, a przed nimi jeszcze cztery mecze.

6 września 2019, Lublana
Słowenia – Polska 2:0 (1:0)
Bramki:
Aljaż Struna 34, Andraż Sporar 65.
Słowenia: 1. Jan Oblak – 20. Petar Stojanović, 5. Aljaż Struna, 17. Miha Mevlja, 3. Jure Balkovec – 14. Roman Bezjak, 6. Rene Krhin, 8. Jasmin Kurtić, 7. Josip Ilicić, 21. Benjamin Verbić (62, 15. Domen Crnigoj; 90, 19. Robert Berić) – 9. Andraż Sporar (85, 18. Denis Popović).
Polska: 22. Łukasz Fabiański – 21. Tomasz Kędziora, 5. Jan Bednarek, 2. Michał Pazdan, 18. Bartosz Bereszyński – 20. Piotr Zieliński, 14. Mateusz Klich (70, 15. Krystian Bielik), 10. Grzegorz Krychowiak, 11. Kamil Grosicki (70, 16. Jakub Błaszczykowski) – 23. Krzysztof Piątek (76, 7. Dawid Kownacki), 9. Robert Lewandowski.
Żółte kartki: Struna, Stojanovič - Klich, Krychowiak, Bereszyński.
Sędziował: Siergiej Karasiow (Rosja).

9 września 2019, Warszawa
Polska – Austria 0:0
Polska:
22. Łukasz Fabiański – 21. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński – 7. Dawid Kownacki (58, 16. Jakub Błaszczykowski; 77, 14. Mateusz Klich), 10. Grzegorz Krychowiak, 2. Krystian Bielik, 20. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (70, 19. Sebastian Szymański) – 9. Robert Lewandowski.
Austria: 13. Cican Stanković – 21. Stefan Lainer, 5. Stefan Posch, 3. Aleksandar Dragović, 2. Andreas Ulmer – 22. Valentino Lazaro (77, 6. Stefan Ilsanker), 14. Julian Baumgartlinger, 18. Konrad Laimer (89, 11. Michael Gregoritsch), 9. Marcel Sabitzer, 8. David Alaba – 7. Marko Arnautović.
Żółte kartki: Klich, Bielik – Arnautović, Sabitzer, Laimer.
Sędziował: Viktor Kassai (Węgry).

REPREZENTACJA U-21

Młodzieżowa reprezentacja Polski bardzo udanie rozpoczęła kwalifikacje mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Drużyna Czesława Michniewicza zapisała na swoim koncie sześć punktów, pokonując na wyjeździe Łotwę oraz na własnym terenie Estonię. Polacy są liderem swojej grupy, a najbliższe mecze rozegrają z Rosją (11 października, Jekaterynburg) oraz Serbią (15 października, Łódź).

6 września 2019, Jełgawa
Łotwa – Polska 0:1 (0:1)
Bramka: 
Patryk Klimala 27.
Łotwa: 12. Puris Nils Toms – 5. Roberts Veips (80, 8. Vladislavs Soloveiciks), 3. Daniels Balodis, 2. Ivo Minkevics, 6. Emils Birka – 9. Kristaps Liepa, 14. Aleksejs Saveljevs – 10. Janis Grinbergs (71, 13. Maksims Tonisevs), 20. Alvis Jaunzems, 7. Dmirtijs Zelenkovs (61, 11. Danils Hvoinickis – 18. Marko Regża (71, 21. Kaspars Kokins).
Polska: 1. Kamil Grabara – 19. Karol Fila, 5. Sebastian Walukiewicz, 4. Jan Sobociński, 3. Kamil Pestka – 23. Bartosz Bida (79, 18. Sebastian Milewski), 6. Maciej Ambrosiewicz, 8. Patryk Dziczek, 7. Kamil Jóźwiak – 20. Patryk Klimala (67, 15. Jakub Bednarczyk), 9. Paweł Tomczyk (46, 21. Patryk Szysz).
Żółte kartki: Minkevics, Tonisevs – Ambrosiewicz.
Sędziował: Admir Sehović (Bośnia i Hercegowina).

10 września 2019, Białystok
Polska – Estonia 4:0 (1:0)
Bramki:
 Przemysław Płacheta 6, Karol Fila 65, Kamil Jóźwiak 80, Patryk Dziczek 90 k.
Polska: 1. Kamil Grabara – 19. Karol Fila, 5. Sebastian Walukiewicz, 4. Jan Sobociński, 3. Kamil Pestka – 7. Kamil Jóźwiak (87, 21. Patryk Szysz), 8. Patryk Dziczek, 13. Daniel Ściślak (69, 6. Maciej Ambrosiewicz), 11. Przemysław Płacheta (87, 14. Marcin Listkowski) – 23. Bartosz Bida (63, 17. Mateusz Bogusz), 20. Patryk Klimala (46, 9. Paweł Tomczyk).
Estonia: 1. Ingmar Paplavskis – 23. Mairo Miil, 6. Kristjan Pelt, 15. Marko Lipp, 17. Henri Jarvelaid – 19. Mihkel Jarviste (81, 3. Alex Roosalu), 16. Markus Soomets, 8. Markus Poom, 7. Artur Uljanov (70, 13. Mark Edur) – 10. Henri Valja (61, 5. Kristjan Kask) – 20. Kristofer Piht (61, 2. Sten Reinkort).
Żółte kartki: Dziczek – Poom, Miil, Lipp.
Sędziował: Rohit Saggi (Norwegia).

REPREZENTACJA U-20

Zespół prowadzony przez Jacka Magierę rozpoczęła udział w kolejnej edycji Turnieju Ośmiu Narodów. W premierowym starciu biało-czerwoni ulegli Włochom 0:2, a w drugiej potyczce nie sprostali Portugalii, przegrywając w Rzeszowie 0:1. Polacy po dwóch meczach zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a w kolejnych starciach zmierzą się z Niemcami (10 października) oraz Holandią (14 października).

5 września 2019, Caldiero
Włochy – Polska 2:0 (1:0)
Bramki:
Christian Capone 43, Giacomo Raspadori 55.
Włochy:
1. Leonardo Loria – 14. Gabriele Ferrarini (81, 2. Alessandro Fiordaliso), 13. Gabriele Bellodi (72, 5. Gabriele Corbo), 15. Filippo Delli Carri (81, 20. Alessandro Minelli), 3. Gianluca Frabotta – 17. Manolo Portanova (72, 8. Lorenzo Gavioli), 4. Salvatore Esposito (82, 16. Andrea Danzi), 19. Domenico Alberico (59, 23. Tommaso Pobega), 7. Andrea Colpani (59, 6. Gianluca Gaetano) – 9. Giacomo Raspadori, 10. Christian Capone (72, 11. Marco Olivieri).
Polska:
1. Paweł Sokół – 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko, 14. Jakub Kiwior (83, 4. Michał Ozga) – 17. Michał Skóraś (63, 15. Jakub Apolinarski), 13. Łukasz Poręba, 6. Tomasz Makowski, 20. Sylwester Lusiusz (83, 16. Bartłomiej Wdowik), 7. Tymoteusz Puchacz (73, 19. Marcin Grabowski) – 11. Dawid Kurminowski (63, 9. Dominik Steczyk), 10. Marcel Zylla (73, 8. Mateusz Praszelik).
Żółta kartka:
Capone.
Sędziował:
Pavel Julínek (Czechy).

9 września 2019, Rzeszów
Polska – Portugalia 0:1 (0:0)
Bramka:
Samuel Costa 57.
Polska:
1. Radosław Majecki – 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko (82, 4. Michał Ozga), 14. Jakub Kiwior – 15. Jakub Apolinarski (46, 17. Michał Skóraś), 13. Łukasz Poręba (45, 20. Sylwester Lusiusz), 18. Adrian Stanilewicz (82, 16. Bartłomiej Wdowik), 6. Tomasz Makowski, 7. Tymoteusz Puchacz (73, 19. Marcin Grabowski) – 9. Dominik Steczyk (65, 11. Dawid Kurminowski), 10. Marcel Zylla (73, 8. Mateusz Praszelik).
Portugalia:
12. Joao Valido – 2. Costinha (86, 13. Bernardo Caldeira), 17. Joao Pinto (44, 4. Goncalo Cardoso), 3. Pedro Alvaro, 14. Ruben Moura (86, 5. Tiago Lopes) – 11. Rafael Camacho (87, 18. Paulo Ferreira), 15. Samuel Costa, 10. Fabio Vieira (71, 6. Diogo Capitao), 16. Daniel Silva (58, 8. Tiago Dantas), 21. Afonso Sousa (58, 7. Joao Mario) – 20. Diogo Almeida (46, 9. Tiago Rodrigues).
Żółte kartki:
Samuel Costa, Tiago Lopes.
Sędziował:
Darren England (Anglia).

REPREZENTACJA U-19

Reprezentacja Polski do lat 19 pod wodzą Bartłomieja Zalewskiego rozegrała dwa mecze towarzyskie. Polacy najpierw wygrali w Erewaniu z Armenią 2:0 po golach Javiera Hyjka i Michała Karbownika, a następnie ulegli Gruzji 1:2. Kolejne spotkania towarzyskie czekają biało-czerwonych 11 i 14 października. Kadra U-19 zmierzy się najpierw z Anglią w Opolu, a następnie z Albanią w Tiranie.

6 września 2019, Erewań
Armenia – Polska 0:2 (0:1)
Bramki:
Javier Ajenjo Hyjek 18, Michał Karbownik 75.
Armenia:
1. Harutjun Melkonjan – 19. Radik Sargsjan (67, 18. Mamikon Dermendżjan), 13. Wolodja Samsonjan, 15. Karen Muradjan, 4. Arman Ghazarjan, 5. Petros Manukjan (85, 3. Artak Asatrjan) – 17. Narek Alawerdjan (77, 20. Arman Kiszmiszjan), 10. Sergej Mkrtczjan, 6. Narek Aghasarjan (88, 8. Mikajel Mirzojan) – 9. Geworg Tarachczjan (56, 11. Narek Grigorjan), 7. Żirajr Szaghojan (60, 22. Arsen Galstjan).
Polska: 1. Jędrzej Grobelny – 7. Karol Smajdor (61, 18. Jakub Kamiński), 2. Łukasz Bejger, 5. Kacper Łopata (83, 20. Kacper Radkowski), 3. Bartłomiej Mruk, 11. Nicola Zalewski (60, 17. Marcel Wędrychowski) – 4. Javier Ajenjo Hyjek, 8. Szymon Czyż (46, 14. Marcin Szpakowski), 6. Michał Karbownik (83, 15. Filip Dymerski) – 9. Bartosz Białek (46, 19. Dawid Kocyła), 10. Filip Marchwiński (72, 13. Michał Bogacz).
Żółte kartki: Aghasarjan, Mkrtczjan - Łopata, Wędrychowski.

10 września 2019, Tbilisi
Gruzja – Polska 2:1 (1:1)
Bramki:
Giorgi Guliaszwili 34, Giorgi Iakobidze 67 – Bartosz Białek 17.
Gruzja (skład wyjściowy): Luka Kutaladze – Cotne Kapanadze, Iwa Gelaszwili, Irakli Azarowi, Anzor Mekwabiszwili, Giorgi Guliaszwili, Giorgi Moiscrapiszwili, Anatoli Mesiaczenko, Tornike Dżangidze, Giorgi Gagua, Sandro Kalandadze.
Polska: 12. Kamil Broda – 15. Filip Dymerski, 20. Kacper Radkowski (71, 2. Łukasz Bejger), 13. Michał Bogacz – 18. Jakub Kamiński, 6. Michał Karbownik, 4. Javier Hyjek, 14. Marcin Szpakowski (56, 8. Szymon Czyż), 11. Nicola Zalewski – 17. Marcel Wędrychowski (71, 10. Filip Marchwiński), 9. Bartosz Białek (86, 3. Bartłomiej Mruk).
Sędziował: Giorgi Wadaczkoria.

REPREZENTACJA U-17

Zespół Marcina Dorny ma za sobą udany występ w Turnieju o Puchar Syrenki. Polacy rozpoczęli od wygranego meczu z Gruzją. W półfinale nie dali szans reprezentacji Szwajcarii, rozbijając ją 4:1. W finałowym spotkaniu zremisowali 2:2 z faworyzowaną Anglią, ulegając jej dopiero po serii rzutów karnych. Ostatecznie zajęli drugie miejsce. – Moi zawodnicy w finale mierzyli się z tymi, o których w przyszłości będzie się mówić, ale dlaczego nie mieliby również tego osiągnąć, skoro na dziś potrafią z nimi rywalizować? – podsumował Marcin Dorna.

6 września 2019, Sulejówek
Polska – Gruzja 2:1 (0:1)
Bramki:
Radosław Cielemęcki 70, Szymon Włodarczyk 90 – Otar Mamageiszwili 5.
Polska: 1. Krzysztof Bąkowski – 14. Daniel Hoyo-Kowalski (46, 11. Radosław Cielemęcki), 4. Ariel Mosór, 5. Filip Balcewicz – 2. Jerzy Tomal (76, 18. Igor Maruszak), 8. Kacper Kozłowski, 6. Mateusz Łęgowski, 10. Kacper Smorgol (63, 20. Szymon Włodarczyk), 3. Jakub Malec – 9. Aleksander Buksa (76, 23. Marcel Żurek), 7. Patryk Kusztal (63, 17. Mateusz Musiałowski).
Gruzja: 1. Luka Charatiszwili – 2. Dawit Gogotiszwili, 13. Micheil Awaliani, 4. Saba Chwadagiani, 5. Sandro Tatiszwili – 7. Lasza Oniani (77, 10. Giorgi Abuaszwili), 6. Otar Mamageiszwili, 8. Luka Gagnidze, 17. Gizo Mamageiszwili (78, 14. Bakar Abżandadze), 11. Giorgi Gwisziani (72, 16. Zura Zosiaszwili) – 9. Teimuraz Turazaszwili.
Żółta kartka: G. Mamageiszwili.
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Polska).

8 września 2019, Sulejówek
Polska – Szwajcaria 4:1 (1:1)
Bramki:
Szymon Włodarczyk 45 (k), 61, Kacper Kozłowski 52, Ariel Mosór 56 – Mauricio Willimann 29.
Polska:
1. Krzysztof Bąkowski – 18. Igor Maruszak (46, 2. Jerzy Tomal), 14. Daniel Hoyo-Kowalski (46, 5. Filip Balcewicz), 4. Ariel Mosór, 3. Jakub Malec (58, 15. Jakub Kwiatkowski) – 7. Patryk Kusztal (58, 23. Marcel Żurek), 6. Mateusz Łęgowski (68, 21. Patryk Gogół), 16. Jakub Kisiel, 8. Kacper Kozłowski (57, 9. Aleksander Buksa), 11. Radosław Cielemęcki (78, 13. Filip Borowski) – 20. Szymon Włodarczyk (68, 19. Dominik Wasilewski).
Szwajcaria:
12. Gianni De Nitti – 6. Mauricio Willimann (46, 13. Luis Mestre), 15. Aurele Amenda, 5. Albian Hajdari (64, 3. Bryan Okoh), 16. Rejan Thaci (60, 2. Till Muehlethaler) – 8. Dominic Maurer (60, 11. Momodou Jaiteh), 14. Florian van der Werff, 10. Miguel Reichmuth, 17. Ruben Dantas (84, 20. Noah Rupp) – 18. Nikolas Muci (60, 19. Andrin Hunziker), 21. Evan Rossier (60, 9. Bradley Fink).
Czerwona kartka:
Muehlethaler.
Sędziował:
Konrad Kiełczewski (Polska).

10 września 2019, Ząbki
Polska – Anglia 2:2 (2:2), k. 1:3
Bramki:
Radosław Cielemęcki 30, Kacper Kozłowski 38 – Harvey Elliott 4 (k), Jamal Musiala 10.
Polska: 1. Krzysztof Bąkowski – 2. Jerzy Tomal (90, 21. Patryk Gogół), 5. Filip Balcewicz, 4. Ariel Mosór, 3. Jakub Malec (69, 15. Jakub Kwiatkowski) – 11. Radosław Cielemęcki (81, 23, Marcel Żurek), 16. Jakub Kisiel (90, 14, Daniel Hoyo-Kowalski), 6. Mateusz Łęgowski, 7. Patryk Kusztal (69, 10. Kacper Smorgol) – 8. Kacper Kozłowski (83, 19. Dominik Wasilewski), 9. Aleksander Buksa (46, 20. Szymon Włodarczyk).
Anglia: 1. Coniah Boyce-Clarke – 20. Zane Monlouis, 5. Conrad Egan-Riley, 6. Levi Colwill, 3. James Norris – 11. Harvey Elliott, 10. Jamal Musiala (80, 15. Jadan Raymond), 2. Nohan Kenneh (69, 18. Aaron Ramsey), 8. Jude Bellingham, 14. Samuel Iling-Junior (69, 19. Liam Delap) – 9. Louie Barry (80, 7. Lewis Dobbin).
Żółte kartki: Łęgowski – Kenneh, Ramsey, Delap.
Sędziował: Piotr Urban (Polska).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności