Reprezentacja PP |

Totolotek Puchar Polski

[PUCHAR POLSKI] Wiktor Putin: Lubię grać pod presją. Wierzę w wygraną z Podbeskidziem

29.10.2018

Jedną z największych niespodzianek 1/32 finału Pucharu Polski była wygrana Wisły Sandomierz z Koroną Kielce. Dwie bramki dla III-ligowca zdobył Wiktor Putin. 23-letni Ukrainiec wierzy, że w kolejnej rundzie jego zespół będzie w stanie sprawić kolejną niespodziankę. – Podbeskidzie jest faworytem, ale bez wątpienia naszym celem jest wygrana – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Totolotek Puchar Polski

Korona Kielce pokonała kolejną przeszkodę w Pucharze Polski, Zagłębie Lubin, i wygrywając rewanż 2:0 przypieczętowała awans do półfinału. Udział przy samobójczym trafieniu Łukasza Janoszki na 1:0 miał Bartosz Rymaniak. Kapitan Korony rozegrał kolejne dobre zawody, ale jego apetyt po wyeliminowaniu Zagłębia jeszcze się zwiększył.

Totolotek Puchar Polski

Kielce oszalały na punkcie futbolu po ligowej wygranej Korony z Legią Warszawa 3:2 po znakomitym  widowisku, ale w zespole Gino Lettierego nie ma mowy o świętowaniu, bo przed nim kolejne wyzwanie. Rewelacja sezonu 2017/18 zamierza awansować do półfinału Pucharu Polski, trzeba tylko utrzymać przewagę wywalczoną w pierwszym starciu z Zagłębiem. Ranni lubinianie, już bez zwolnionego trenera Piotra Stokowca, za to z Mariuszem Lewandowskim, nie zamierzają się jednak poddawać.

Totolotek Puchar Polski

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył terminy rewanżowych spotkań 1/4 finału Pucharu Polski. Jako pierwszy rozegrany zostanie mecz Górnika Zabrze z Chojniczanką Chojnice, a rywalizację zamknie starcie Korony Kielce z Zagłębiem Lubin. Bezpośrednio po zakończeniu tego drugiego zostanie przeprowadzenie losowanie par półfinałowych.

Totolotek Puchar Polski

W doliczonym czasie pierwszej połowy meczu Zagłębie Lubin – Korona Kielce piłka po strzale Macieja Górskiego wpadła do siatki. Początkowo Paweł Raczkowski gola nie uznał, ale po interwencji VAR wskazał na środek. Autor trafienia sam był zaskoczony, ale dotarło do niego, że kielczanie wyszli w ćwierćfinale Pucharu Polski na prowadzenie. W Lubinie nie oddali go do ostatniego gwizdka arbitra i do rewanżu przystąpią z jednobramkową zaliczką.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności