Reprezentacja PP |

Totolotek Puchar Polski

– Trzeba przyznać, że był to dla nas bardzo trudny mecz. Na pewno najtrudniejszy z tych, które rozegraliśmy przeciwko Górnikowi Zabrze w tym sezonie. Kosztował nas wiele wysiłku, zawodnicy zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Ogromnie cieszymy się z awansu do półfinału Pucharu Polski – powiedział po wygranym meczu 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski asystent trenera Lechii Gdańsk Łukasz Smolarow.

Totolotek Puchar Polski

W trwającej edycji Pucharu Polski wszystkie drużyny na szczeblu centralnym rywalizacji zobowiązane są do wystawiania przez cały czas trwania meczu co najmniej jednego zawodnika o statusie młodzieżowca. Chętnie korzysta z tego Górnik Zabrze, sięgał po nich również trener gdańskiej Lechii. W środowy wieczór dojdzie do potyczki tych zespołów. Kogo możemy spodziewać się na murawie?

Totolotek Puchar Polski

W 1/16 finału Pucharu Polski 2018/2019 zameldowało się sześciu trzecioligowców. Dla pięciu z nich był to szczyt możliwości, ale jeden zdołał przebrnąć do 1/8 finału. To Wisła Sandomierz, która „na rozkładzie” ma już Koronę Kielce i Podbeskidzie Bielsko-Biała. W środę o 12:15 podopieczni Dariusza Pietrasiaka staną przed szansą awansu do ćwierćfinału rozgrywek.

Totolotek Puchar Polski

W regulaminie bieżącej edycji Pucharu Polski przed jej rozpoczęciem zaszły zmiany. W rozgrywkach na szczeblu centralnym kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika-młodzieżowca. W dogrywce może również dojść do czwartej zmiany. Jak wyglądało to w praktyce w 1/16 finału „Pucharu Tysiąca Drużyn”?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności