Reprezentacja FA | mężczyźni

Reprezentacja futsalu A

Komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej

25.09.2020

Przebywająca na kwarantannie reprezentacja Polski w futsalu przeszła w czwartek, 24 września br., badania na obecność wirusa Covid-19. Wyniki testów wykazały, że kolejnych pięć osób zakaziło się koronawirusem. Wśród nich są trzy osoby ze sztabu szkoleniowego oraz dwóch zawodników. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach wyraził zgodę, aby osoby, które uzyskały wynik dodatni, odbywały dalszą izolację w warunkach domowych.

Ekstraklasa futsal

Zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się sezon Statscore Futsal Ekstraklasy. Faworyci w pierwszych dwóch kolejkach wygrali zgodnie wszystkie swoje mecze – jedynym zaskoczeniem może być bardzo dobra postawa ekipy z Torunia, która również ma komplet „oczek”. W kontekście zbliżających się eliminacji mistrzostw Europy cieszyć musi fakt, że w niemal każdym spotkaniu do siatki trafiali kadrowicze.

Ekstraklasa futsal

Od pierwszej kolejki rozpoczął się wyścig o fotel lidera. Aktualnie na wszystkich rywali z góry spogląda mistrz Polski, Rekord. Drużyny wymieniane jako główni konkurenci bielszczan w walce o tytuł, potwierdziły jednak, że może być to emocjonujący sezon. Z dobrej strony pokazali się także obcokrajowcy grający w Statscore Futsal Ekstraklasie.

Puchar Polski futsal

W pierwszym meczu finałowym o Puchar Polski w futsalu Clearex Chorzów podejmował wicemistrza Polski, Constract Lubawa. Chorzowianie pięciokrotnie w historii sięgali po puchar i tym meczem zrobili duży krok, by kolejny raz zdobyć to trofeum. Sprawa końcowego rozstrzygnięcia jest jednak wciąż otwarta. Drugi mecz finałowy odbędzie się w niedzielę w Lubawie. Transmisja na kanale Łączy Nas Piłka TV rozpocznie się o godzinie 17:50.

Puchar Polski futsal

Kibice futsalu nie mogli narzekać na nudę w półfinałach Pucharu Polski. Wystarczy powiedzieć, że losy obu dwumeczów rozstrzygały się w ostatnich minutach. W przypadku rywalizacji Cleareksu z Gattą Active Zduńska Wola górą byli chorzowianie, natomiast w pojedynku Rekordu z Constractem Lubawa doszło do ogromnej niespodzianki. Mistrz Polski i obrońca trofeum został wyeliminowany przez beniaminka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności