Reprezentacja Beachsoccer |

Reprezentacja Piłki Plażowej

[BEACH SOCCER] Nietypowy rok – od straconego czasu do spełnienia dziecięcych marzeń

31.12.2020

Rok 2020 to miał być czas odpowiedzi na trudne pytania – klubowe drużyny chciały potwierdzić, że wcześniejsze bardzo dobre wyniki w Europie nie były dziełem przypadku, a reprezentacja miała przed sobą jeszcze większe wyzwania. Niestety, na planach się skończyło. – To był trudny rok – przyznaje Jakub Bistuła, jeden z młodszych zawodników, z którego występami w ostatnich miesiącach wiązaliśmy duże nadzieje.

Futsal

W wieku 20 lat Dariusz Słowiński grał na zapleczu ekstraklasy, ale późnej – jak mówi – nie wsiadł do odpowiedniego pociągu. Postawił za to na futsal i beach soccer, w których odniósł wiele sukcesów. Był reprezentantem Polski, wielokrotnym mistrzem Polski i finalistą Ligi Mistrzów w piłce plażowej. – To mi zrekompensowało złą decyzję, którą podjąłem w młodości – przyznaje bramkarz Widzewa w futsalu i KP Łódź w beach soccerze.

Federacja

Przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak i Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski zapraszają przedstawicieli wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach piłki nożnej plażowej na spotkanie organizacyjne, mające na celu omówienie sezonu 2020.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Sezon od jesieni do lutego przyszłego roku – takie są pierwsze plany w sprawie organizacji międzynarodowych rozgrywek w beach soccerze. Rodzimi gracze „plażówki” do planowanych przesunięć podchodzą z ostrożnością, ale w całej sprawie także szukają pozytywów. – Najważniejsze, by udało się wrócić na piasek – mówią zgodnie nasi rozmówcy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności