Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Jerzy Brzęczek: Porażka boli, ale rywale zasłużyli na zwycięstwo

14.10.2018

Reprezentacja Polski straciła bramkę w doliczonym czasie gry i poniosła porażkę z Włochami 0:1. Biało-czerwoni są pierwszą drużyną, która spadła do dywizji B w Lidze Narodów. – Jesteśmy rozczarowani tym, że po trzeciej kolejce jesteśmy drużyną, która zanotowała spadek. Nie mamy już na to wpływu. Nasz pierwszy mecz w Bolonii był najlepszy, następne spotkania były zdecydowanie słabsze. To dla nas materiał, który musimy przeanalizować i różne warianty, które stosowaliśmy – powiedział na pomeczowej konferencji trener Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

Reprezentacja Włoch odniosła zwycięstwo z biało-czerwonymi na Stadionie Śląskim w Chorzowie 1:0 i zapewniła sobie utrzymanie w dywizji A. – Udało się zdobyć zwycięską bramkę, a radość zawodników pokazała, jak ważne było to zwycięstwo. Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, ale taka jest piłka. Gramy zawsze do końca – powiedział po meczu trener Roberto Mancini.

Reprezentacja A

–  Niestety, dziś przegraliśmy drugi mecz z rzędu. Uważam, że stworzyliśmy sobie sytuacje, które powinniśmy wykorzystać i mogliśmy nawet wygrać. Nie udało się. Bardzo boli ten stracony gol. Jest w nas pewna blokada – powiedział po meczu z Włochami wprowadzony na boisko w drugiej połowie Kamil Grosicki.

Reprezentacja A

– Z pewnością nie zasługiwaliśmy dziś na zwycięstwo, bo Włosi byli lepszym zespołem, kontrolowali przebieg spotkania. Myślę jednak, że mogliśmy ten mecz zremisować. Bardzo szkoda bramki straconej w takich okolicznościach, w doliczonym czasie gry – powiedział po przegranym 0:1 spotkaniu z Włochami Arkadiusz Milik.

Reprezentacja A

Ostra dyskusja legendy polskiej bramki, Jana Tomaszewskiego, ze znanym z kanału Footroll Maćkiem „DissBlasterem” Krawczykiem, a także Tomasz Kłos i Patryk „Lachu” Lach analizujący poszczególne elementy reprezentacji Włoch – m.in. to mogliście zobaczyć w przedmeczowym wydaniu naszego „Studia z Kadry”, prosto z murawy Stadionu Śląskiego. Na niewiele ponad 3 godziny przed rozpoczęciem starcia Polaków z Italią w Lidze Narodów wprowadzaliśmy Was, z wysokości murawy Stadionu Śląskiego, w atmosferę tego spotkania. Posłuchajcie!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży