Reprezentacja A | mężczyźni

Aktualności

[OKIEM ZA] Jerzy Brzęczek (Polska 1:1 Anglia, 1993)

02.04.2020

Nie był to świetny mecz Polaków, lecz z sytuacji jakie biało-czerwoni mieli, powinni odnieść czwarte kolejne zwycięstwo w eliminacjach MŚ 1994. Zamiast tego zdarzył się remis, który był również ostatnim pozytywem tej drogi na mundial. Jak w tym spotkaniu spisał się Jerzy Brzęczek, wówczas 22-letni pomocnik reprezentacji? Zapraszamy do analizy.

Reprezentacja A

W czwartkowy wieczór naszych widzów zapraszamy do roku 1993 i starcia reprezentacji Polski z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwoni gościli „Synów Albionu” na Stadionie Śląskim i długo prowadzili po trafieniu Dariusza Adamczuka. Niestety szansę na drugie zwycięstwo w historii nad Anglikami w końcówce wydarł Ian Wright, ówczesny zawodnik Arsenalu. Zapraszamy na nasze kanały od godziny 20:30.

Reprezentacja A

Pandemia koronawirusa nadal uniemożliwia zawodnikom treningi, więc każdy musi pracować indywidualnie nad optymalną formą w domu. Trenować można na wiele sposobów, co pokazują kadrowicze za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ciekawy sposób na radzenie sobie z trudną sytuacją znalazł Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec prowadzą dla swoich zawodników treningi przez sieć, co pokazał Robert Lewandowski. – Trening online z Bayernem. Nie poddajemy się i cieszymy się, że możemy być razem – napisał „Lewy”.

Reprezentacja A

W przypadku środowej retransmisji na kanale Łączy Nas Piłka zdecydowanie warto być z nami punktualnie. Od godziny 20:30 pokażemy Wam bowiem mecz, który był w wykonaniu biało-czerwonych piorunującym początkiem historycznego mundialu w 1974 roku. 2:0 z Argentyną po dziewięciu minutach – brzmi dobrze? Zobaczcie, jak „Orły Górskiego” zaczęły turniej, który zakończyli jako trzecia drużyna świata

Aktualności

16646 dni, czyli 45 lat, 6 miesięcy i 28 dni – tak długo utrzymywał się rekord w wysokości zwycięstwa w oficjalnym meczu reprezentacji Polski. 4 września 1963 roku biało-czerwoni rozgromili w Szczecinie Norwegię aż 9:0. Osiągnięcie to zostało poprawione dopiero 1 kwietnia 2009 roku, gdy drużyna prowadzona przez Leo Beenhakkera rozbiła San Marino 10:0.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności