Reprezentacja A | mężczyźni

Reprezentacja A

Reprezentanci Polski i ligowcy na piłkarskich krańcach świata

24.02.2021

Weekendowy transfer Mateusza Cetnarskiego do Pili Pili Dulla Boys Jambiani FC, zespołu z drugiej ligi zanzibarskiej dał impuls, by sprawdzić w jak odległych krajach i egzotycznych ligach występowali Polacy. Polscy piłkarze, w tym także reprezentanci kraju, zawędrowali w najdalsze zakątki świata i grali na wszystkich kontynentach, na których można kopać piłkę. Wenezuela i Brazylia w Ameryce Południowej, Kanada, Meksyk w Ameryce Północnej, w Afryce RPA, Angola i Tunezja, a do tego mnóstwo państw z Azji – Arabia Saudyjska, Tajlandia, Jordania, Bahrajn, Japonia, Chiny, Singapur, Tajwan, Korea, ZEA, Filipiny, Katar, Iran, Wietnam, Malezja, Indonezja oraz Australia i Nowa Zelandia.

Reprezentacja A

Były wątpliwości, czy forma Bayernu po powrocie z Klubowych Mistrzostw Świata nie wpłynie na problemy z Lazio. Jednak w Rzymie najlepsza drużyna ostatnich dwunastu miesięcy i obrońcy tytułu już do przerwy prowadzili trzema bramkami. Zwycięstwo 4:1 na wyjeździe niemal gwarantuje im awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Reprezentacja A

S.S. Lazio stanie na drodze Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na pierwsze spotkanie w fazie pucharowej zespół mistrza Niemiec udał się do Rzymu, by na Stadio Olimpico ugrać zaliczkę przed rewanżem. Przypomnijmy, że Bawarczycy po wywalczeniu Klubowego Mistrzostwa Świata złapali zadyszkę i nie wygrali od dwóch spotkań w lidze. – Musimy być teraz w najwyższej formie. To dla nas wyjątkowe mecze i oczekuję, że moja drużyna będzie szczególnie zmotywowana – mówił przed meczem trener Bayernu Monachium Hans Dieter-Flick.

Reprezentacja A

Co łączy Mateusza Klicha i Jana Bednarka, oprócz tej samej ligi, w której na co dzień grają? Obaj są podstawowymi zawodnikami, odpowiednio Leeds United oraz Southampton. Brak ich w wyjściowych składach swoich drużyn jest rzadkością, by nie napisać: niecodziennym zjawiskiem. We wtorek zagrali przeciwko sobie, triumfował pomocnik Leeds (3:0) nad obrońcą "Świętych".

Reprezentacja A

Biało-czerwoni w miniony weekend trafiali do siatki i asystowali. Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Ostatnie podania zanotowali natomiast Sebastian Szymański i Maciej Rybus. Szóste czyste konto w tym sezonie Serie A zaliczył zaś Bartłomiej Drągowski. Zapraszamy na przegląd najważniejszych liczb weekendu.

Reprezentacja A

Mimo trudniejszego momentu w klubie, nazwisko Kamila Grosickiego​ w ostatnim czasie raz po raz pojawia się na nagłówkach prasowych czy rozmowach piłkarskich kibiców w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – przez ostatnie lata dał się zapamiętać jako ten, który zostawia na boisku całe „serducho” i naprawdę potrafi zrobić różnicę, szczególnie w meczach reprezentacji Polski. Tu pojawia się pytanie: na czym dokładnie ta różnica polega? Ile i co konkretnie „Grosik​” daje zespołowi, w którym występuje? Jakie zagrania i zachowania są dla niego charakterystyczne?

Aktualności

10 listopada 2017 – to właśnie tego dnia Artur Boruc pożegnał się z reprezentacją Polski. Był to moment wyjątkowy i szczególny nie tylko dla niego, lecz również dla wszystkich biało-czerwonych kibiców. W towarzyskim meczu z Urugwajem na PGE Narodowym w Warszawie „Król Artur” zaliczył 65. występ w drużynie narodowej. I zakończył reprezentacyjną karierę. Jako legenda!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności