Reprezentacja A | mężczyźni

Tylko u nas

– To jest wieczór wyjątkowy dla mnie – przyznał przed kamerą „Łączy nas piłka”. Z najbliższej odległości śledziliśmy wczoraj powrót 105-krotnego reprezentanta Polski, już dziś zwanego przez wielu legendą Wisły, na stadion przy Reymonta. Kuba wrócił do Krakowa i od razu, pewnym strzałem z rzutu karnego, zapewnił drużynie pierwszy triumf po zimowych zawirowaniach. Posłuchajcie, jak opowiadał nam o swoich emocjach.

Reprezentacja A

– Po czteromiesięcznej przerwie od razu przystąpimy do eliminacji mistrzostw Europy, które rozpoczną się już w marcu. Nasze przygotowania są inne niż trenerów klubowych, ponieważ polegają przede wszystkim na podróżach, spotkaniach i obserwacjach zarówno naszych zawodników, jak i rywali. Mam nadzieję, że czołowi piłkarze reprezentacji nadal będą występowali w swoich klubach i że będę ich omijały kontuzje. Kłopoty bogactwa w ataku? Pamiętajmy, że na boisko może wyjść tylko 11 zawodników, którzy muszą się rozumieć i tworzyć monolit – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek na PGE Narodowym w Warszawie.

Reprezentacja A

Rywalizację Bayernu Monachium z Liverpoolem można uznawać za najciekawszy dwumecz w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Finalista rozgrywek z ubiegłego sezonu to dla Bawarczyków najtrudniejszy przeciwnik, o czym wspomniał trener Niko Kovać. – Możemy spodziewać się trudnego meczu, trafiliśmy na wymagającego przeciwnika. Liverpool można stawiać w gronie faworytów do triumfu w Lidze Mistrzów – powiedział trener Bayernu. Początek pierwszego spotkania na Anfield Road o godzinie 21:00.

Ekstraklasa

Jakub Błaszczykowski, 105-krotny reprezentant Polski, prawie 12 lat czekał na ponowny ligowy występ w barwach Wisły Kraków na stadionie przy ulicy Reymonta. Ostatnie spotkanie z ŁKS Łódź (0:0), rozegrane 26 maja 2007 roku, jakoś specjalnie w pamięci Kuby nie utkwiło, za to wczorajszy mecz ze Śląskiem Wrocław – już na pewno tak. Kibice Wisły przygotowali dla Błaszczykowskiego specjalną oprawę, a on strzelił gola z rzutu karnego i zapewnił krakowskiemu klubowi zwycięstwo.

Ekstraklasa

To był emocjonalny powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Krakowa, na stadion Wisły Kraków. Specjalnie przygotowana dla piłkarza oprawa oraz dobry występ z golem legendy klubu przypieczętowały zwycięstwo „Białej Gwiazdy” nad Śląskiem Wrocław (1:0) w ostatnim starciu 22 kolejki LOTTO Ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności