Reprezentacja A

– Żałuję, że nie zagra Cristiano Ronaldo, ale reprezentacja Portugalii ma na tyle dobrych zawodników, że ktokolwiek by nie wystąpił, ich drużyna i tak będzie bardzo mocna. Nie zapominajmy, że to aktualni mistrzowie Europy. Szanujemy ich, ale chcemy w fantastycznej atmosferze, przy pełnych trybunach, zagrać jak równy z równym i wygrać – powiedział Bartosz Bereszyński na oficjalnej konferencji prasowej przed czwartkowym meczem z Portugalią na Stadionie Śląski w Chorzowie.

Federacja

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się dziś premiera wyjątkowego albumu o historii rozgrywek Pucharu Polski, który powstał w wyniku współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej z wydawnictwem GiA. Podczas konferencji prasowej nowe wydawnictwo zaprezentowali prezes Zbigniew Boniek i redaktor Andrzej Gowarzewski.

Reprezentacja A

– Poprzedni dzień był ciężki, bo mieliśmy natężenie czasowe – dwie jednostki treningowe, a nie zawsze to robimy. Przed nami ważne spotkanie, dlatego zdecydowaliśmy się na dwa treningi. To była dobra decyzja, bo były to dobre zajęcia. Wszyscy będą przygotowani, żeby wyjść w pełni sił i zagrać z silnym przeciwnikiem – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek.

Aktualności

Czas zgrupowań reprezentacji to najlepszy moment na przyjrzenie się temu, które polskie kluby dostarczają najwięcej zawodników do kadry. Jeśli chodzi o drugą pod względem ważności reprezentację, to w niej przeważają gracze Górnika Zabrze. Trener Czesław Michniewicz chętnie korzysta także z piłkarzy Śląska Wrocław, Legii Warszawa i Lecha Poznań. Reprezentantów mają nawet kluby z II ligi, a ewenementem jest tutaj IV-ligowy Jantar Ustka.

Tylko u nas

– To jest mój dom. Bardzo lubię tam wracać, czuję się po prostu jak u siebie – mówi o Goczałkowicach-Zdroju 68-krotny reprezentant Polski, Łukasz Piszczek. Kilka tygodni temu właśnie tam – „u siebie” – rozpoczął dużą inwestycję: budowę akademii piłkarskiej wzorowanej na rozwiązaniach stosowanych w szkółce Borussii Dortmund. Dzieciaki z regionu pierwsze treningi rozpoczną w niej już latem przyszłego roku. Ile boisk przygotuje „Piszczu” dla piłkarskich talentów ze Śląska? Kto będzie mógł wziąć udział w zajęciach? Wszystkie odpowiedzi w naszym materiale.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Reprezentacja do lat 20 zagra w czwartek na stadionie Widzewa w Łodzi z Czechami (godz. 18). To kolejny element przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Polsce. – Z każdym dniem, każdym treningiem będziemy coraz więcej od zawodników wymagać, bo to jedyna droga do rozwoju. Od nich zależy czy pojadą ekspresem w kierunku kariery, czy będą zatrzymywać się jak w osobowym na każdej stacji i nie rozwiną się jak należy – podkreśla Jacek Magiera, selekcjoner kadry.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży