Reprezentacja

W Rosji już od kilku dni można wyczuć ekscytację, jaką wzbudza mundial. Zainteresowanie mediów drużynami, które wezmą udział w mistrzostwach świata jest naprawdę ogromne. Nie inaczej jest również z reprezentacją Polski, za którą do Soczi masowo ruszyli dziennikarze. To właśnie dla polskich, a także zagranicznych żurnalistów został przygotowany specjalny namiot, w którym tworzone będą najnowsze wiadomości o zespole trenera Adama Nawałki.  

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski jest już po czwartkowym treningu na boiskach Sputnik-Sport Stadium w Soczi. Mimo że zajęcia odbyły się w temperaturze 29 stopni Celsjusza, biało-czerwoni ćwiczyli przez blisko dwie godziny. – Na meczu nikt nas nie będzie pytał, jaka jest pogoda. Będziemy musieli wyjść i walczyć. Trzeba się dostosować do panujących warunków atmosferycznych, to nam pomoże tylko pomóc – powiedział na konferencji prasowej Bogdan Zając, drugi trener drużyny narodowej.

MŚ 2018

Dlaczego współczesne mundiale nie są, jak te dawne, czy wciąż dostrzegamy różnice między drużynami z różnych kontynentów oraz jak od strony taktycznej będą wyglądały mistrzostwa świata w Rosji – na te pytania odpowiada Jonathan Wilson, uznany angielski autor książek o historii piłki nożnej, m.in. „Odwróconej piramidy” i „Aniołów o brudnych twarzach”.

Reprezentacja A

Dwa lata temu w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy Maciej Rybus doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry w turnieju. – To dla mnie dodatkowy bodziec. Teraz jestem zdrowy, przyjechałem na mundial, który jest rozgrywany w kraju w którym gram na co dzień. Ale to nie ma znaczenia, wszystko zweryfikuje boisko – mówi lewy obrońca reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Wilimowski, Górski, Lato, Boniek. To tylko niektóre nazwiska, które od razu przypomina sobie polski kibic, gdy myślami wraca do zmagań Polaków na mundialu. Mamy nadzieję, że mistrzostwa świata w Rosji będą dla naszej reprezentacji takimi, które wyryją w naszej pamięci kolejne. Przed nami ósmy najważniejszy turniej piłkarski na świecie z udziałem biało-czerwonych. Jak to wyglądało w przeszłości? Zapraszamy na mistrzowski alfabet naszej reprezentacji.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży