Reprezentacja młodzieżowa U-21

Szymon Żurkowski, Krystian Bielik i Sebastian Szymański – gole tych zawodników zapewniły reprezentacji Polski U-21 zwycięstwo w pierwszym meczu mistrzostw Europy U-21 z Belgią (3:2). Zobaczcie, jaki nowy przydomek ma Krystian Bielik, co mówił przed pierwszym gwizdkiem Bartosz Kapustka oraz co powiedział podopiecznym Czesława Michniewicza prezes Zbigniew Boniek i jaki utwór był motywem przewodnim w szatni po zakończonym spotkaniu Subskrybuj „Łączy nas piłka”.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Krystian Bielik zaliczył bardzo dobre zawody w meczu z Belgią i nawet zdobył bramkę, ale – jak sam podkreśla – nie wszystko było idealnie. – Pod koniec spotkania popełniłem błąd przy wyprowadzaniu piłki i rywale strzelili gola na 2:3, przez co zrobiło się nerwowo. Zupełnie niepotrzebnie. Boli mnie ta sytuacja, ale na szczęście wygraliśmy po dobrym meczu – powiedział obrońca biało-czerwonych.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Szymon Żurkowski został wybrany najlepszym piłkarzem meczu Polska – Belgia. Pomocnik biało-czerwonych strzelił gola, zaliczył asystę i poprowadził drużynę do zwycięstwa. – Pierwsze mecze na takich turniejach zawsze są bardzo ważne. Zrobiliśmy jednak dopiero pierwszy krok. Jeszcze trochę zostało ich do wykonania, nie chcemy się zatrzymywać – powiedział po spotkaniu pomocnik biało-czerwonych.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy rozgrywanych we Włoszech i San Marino wygrała w Reggio Emilia 3:2 z Belgią po golach Szymona Żurkowskiego, Kristiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego. – Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy grać z tymi najlepszymi. Trener Michniewicz tak to poukładał ze swoim sztabem, że robimy to, co potrafimy najlepiej i co nam wychodzi. Wyciskamy z siebie tyle, ile możemy, a to daje efekty – podkreśla kapitan drużyny Dawid Kownacki.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 od zwycięstwa z Belgią rozpoczęła turniej na mistrzostwach Europy. Choć nerwowo było na początku i w końcówce, to biało-czerwoni wygrali 3:2. – Ciężko przygotowywaliśmy się do mistrzostw Europy i wywalczyliśmy komplet punktów z Belgami. Przede wszystkim byliśmy skuteczni i potrafiliśmy zniwelować atuty Belgów – powiedział po meczu trener Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Momentami było ciężko, zwłaszcza na początku pierwszej połowy i w końcówce meczu, gdy Polacy musieli się częściej bronić. Jednak to podopieczni trenera Czesława Michniewicza z boiska zeszli z trzema punktami. Biało-czerwoni zwyciężyli Belgów 3:2 po bramkach Szymona Żurkowskiego, Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności