Reprezentacja A

– Wczoraj na kolacji siedzieliśmy przy jednym stoliku z Austriakami i rozmawialiśmy na temat ewentualnej wspólnej grupy. Dziś okazało się, że rzeczywiście razem zagramy i to bardzo fajnie, w końcu przez wiele lat grałem w Austrii w piłkę. Trafiliśmy również na Izrael, w którym występowałem przez dwa sezony. Można powiedzieć, że to sentymentalna grupa dla mnie – powiedział tuż po losowaniu fazy grupowej eliminacji mistrzostw Europy 2020 selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Ekstraliga kobiet

To bez dwóch zdań była jesień piłkarek Górnika Łęczna, które pewnie zmierzają po obronę tytułu mistrzyń Polski. Największą niespodziankę sprawiło odrodzenie Medyka Konin, a największym rozczarowaniem okazała się kiepska postawa Mitechu Żywiec. Oto naszym zdaniem pięć najważniejszych wydarzeń minionej jesieni w Ekstralidze kobiet.

Tylko u nas

W najnowszym odcinku „Podyskutujmy” gościem w studiu „Łączy Nas Piłka” jest Przemysław Małecki, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17. W rozmowie z Michałem Zachodnym poruszane są tematy nadziei jaką z rocznikiem 2002 wiąże prezes Zbigniew Boniek, krytyki stylu kadry w eliminacjach i różnicy w wyszkoleniu tego pokolenia zawodników. Całość jest okraszona udostępnionymi przez sztab reprezentacji analizami gry reprezentacji oraz jej indywidualności.

Reprezentacja A

Sześć dni po derbach Genui, nasze trio z Sampdorii czeka kolejny polski pojedynek. Tym razem już w roli w gospodarza, „Sampa” podejmie Bolognę, w której pewne miejsce w bramce ma Łukasz Skorupski. Reprezentacyjnemu bramkarzowi marzy się czwarty mecz bez straconej bramki w tym sezonie, z kolei Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Dawid Kownacki i spółka chcą przełamać trwającą kilka tygodni serię spotkań bez zwycięstwa.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży