Reprezentacja młodzieżowa U-20

W poniedziałek w Kaliszu reprezentacja Polski do lat 20 rozegra spotkanie z Holandią w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. W kadrze Jacka Magiery zaszła jedna zmiana: w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Hajdy (Stomil Olsztyn) powołany został Łukasz Łakomy (Legia Warszawa).

Reprezentacja A

Czy Bartosz Zmarzlik, stojąc pod taśmą startową, spogląda kątem oka na… dziewczyny? Jak Zbigniew Boniek poharatał sobie nogę na żużlowym torze? Dlaczego Sebastian Mila jest „żółty”? Mnóstwo śmiechu, lekka szyderka i ciekawostka za ciekawostką – tego wszystkiego absolutnie nie mogło zabraknąć, gdy na kanapie przed telewizorem spotkali się: świeżo upieczony mistrz świata na żużlu, prezes PZPN i bohater historycznego zwycięstwa z Niemcami. Zwycięstwa, od którego dziś mija dokładnie 5 lat. Przed Wami kolejna odsłona naszej specjalnej serii. To po prostu trzeba zobaczyć!

Reprezentacja A

Po miesiącach przerwy Maciej Rybus wystąpił w podstawowym składzie reprezentacji Polski i na placu gry w meczu z Łotwą (3:0) przebywał do 80. minuty, gdy zastąpił go Arkadiusz Reca. – Cieszę się, że dostałem szansę występu od początku. To powód do dumy. Długo czekałem na ten moment. Tym bardziej, że wcześniej zdrowie mi na to nie pozwalało – powiedział Rybus po końcowym gwizdku.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski sięgnęła po komplet punktów w Rydze po trzech bramkach Roberta Lewandowskiego. Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Macedonia Północna w Warszawie. – Podstawowym zadaniem było zwycięstwo, co zostało zrealizowane. Teraz wracamy do kraju, musimy się zregenerować i zacząć przygotowania do następnego spotkania – powiedział po meczu z Łotwą trener Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

Nie było powtórki z meczu w Warszawie i w rewanżu Polacy bardzo dobrze weszli w spotkanie z Łotwą. Biało-czerwonym szybko udało się przejąć kontrolę nad grą, gdy w pierwszej połowie dwukrotnie do siatki trafiał Robert Lewandowski. W końcówce kapitan reprezentacji skompletował hat-tricka i kadra do kraju wraca z trzema punktami. O kolejne zwycięstwo nasz zespół zagra w najbliższą niedzielę z Macedonią Północną.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– To był bardzo ekscytujący mecz, bardzo dobry z jednej i drugiej strony. Do przerwy lepsi byli rywale, ale w drugiej połowie pokazaliśmy, że potrafimy grać składnie, z polotem i skutecznie. Ta wygrana cieszy – mówi Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji Polski U-20 po wyjazdowej wygranej 4:3 (2:3) z Niemcami.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności