FORTUNA Puchar Polski

W związku z trwającym w środę protestem mediów przeciwko podatkowi od reklam, telewizja Polsat Sport nie będzie transmitować na żywo zapowiadanych wcześniej meczów 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Pogoń Szczecin – Piast Gliwice (godz. 17:30) i Raków Częstochowa – Górnik Zabrze (godz. 20:30).

FORTUNA Puchar Polski

Puszcza Niepołomice po raz trzeci w historii zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Za każdym razem do najlepszej ósemki tych rozgrywek prowadził ją Tomasz Tułacz, który opowiedział nam o swoich pucharowych przygodach w rolach piłkarza i trenera. W sezonie 1989/90 ze Stalą Mielec dotarł do półfinałów, gdzie po dramatycznych bojach ekipa Włodzimierza Gąsiora nie dała rady Legii Warszawa. W Mielcu Tułacz zdobył nawet gola. Wczoraj, już jako trener, sprawił sensację i wyeliminował z Fortuna Pucharu Polski faworyzowaną Lechię Gdańsk.

FORTUNA Puchar Polski

Choć gole dla Puszczy w wygranym meczu 1/8 Fortuna Pucharu Polski strzelali Hubert Tomalski i Erik Cikos (plus samobój Michała Nalepy), a ten pierwszy robił wiele w ofensywie, to sensacyjnego zwycięstwa pierwszoligowca z Lechią nie byłoby, gdyby nie kluczowe interwencje Gabriela Kobylaka. 18-letni bramkarz odegrał ważną rolę w awansie niepołomiczan do ćwierćfinału.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności