Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Wygraliśmy dziś spotkanie z bardzo silnym rywalem. Przed nim znajdowaliśmy się w bardzo trudnym położeniu, po części na własne życzenie. Na Wyspach Owczych straciliśmy i punkty, i kapitana, więc tym bardziej bardzo cieszy, że potrafiliśmy dziś zwyciężyć i wróciliśmy do gry o awans – powiedział po wygranym 3:1 meczu z Danią trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

Reprezentacja A

– Nie jestem zaniepokojony faktem, że w drugim kolejnym meczu nie zdobyliśmy bramki. Tego typu spotkania, rozgrywane po zapewnieniu sobie awansu na mistrzostwa świata, służą selekcji oraz sprawdzeniu innych rozwiązań taktycznych. Chcieliśmy spróbować gry z trzema obrońcami, z Urugwajem wyglądało to bardzo obiecująco, dziś nieco gorzej. Trzeba jednak pamiętać, że Meksyk to drużyna z najwyższej półki, doskonale wyszkolony technicznie i zorganizowany taktycznie – powiedział po zakończeniu spotkania z Meksykiem selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Reprezentacja A

– Nie da się ukryć, że dziś Meksyk był od nas lepszy pod względem kultury gry. Nasi rywale utrzymywali się przy piłce i trudno było ją odbierać wysoko, więc czekaliśmy na kontry. Niestety, nie udało się osiągnąć celu i zeszliśmy z boiska pokonani – ocenił po spotkaniu z Meksykiem pomocnik reprezentacji Polski Maciej Rybus.

Reprezentacja A

– Przed spotkaniem doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że Meksyk jest bardzo dobrą drużyną i nasi rywale udowodnili to w czasie gry. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji w pierwszej połowie, lecz nie zdołaliśmy ich wykorzystać. Każda porażka czegoś uczy, zyskaliśmy materiał do analizy, z którego musimy wyciągnąć właściwe wnioski – powiedział po meczu z Meksykiem Jakub Błaszczykowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży