Reprezentacja młodzieżowa U-20

Mundial do lat 20 w Polsce przeszedł już do historii. Z wielu względów zapisze się w annałach rozgrywek młodzieżowych. Frekwencja, strzeleckie popisy, taktyczne nowinki – to czynniki, które powodują, że turniej rozgrywany nad Wisłą będzie długo pamiętany. Ale znakiem firmowym mistrzostw świata U-20, nie tylko tych ostatnich, są niespodziewane rozstrzygnięcia.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Jeszcze rok temu wchodził z ławki w meczu Fortuna 1 ligi pomiędzy Chojniczanką Chojnice, a Bytovią Bytów, by ponad 365 dni później cieszyć się z wygranej reprezentacji Polski U-21 w inauguracyjnym spotkaniu młodzieżowych mistrzostw Europy. W pojedynku z Belgią (3:2) zastąpił na prawej obronie Roberta Gumnego i nie zawiódł. Karol Fila marzył o wyjeździe na EURO, tymczasem marzenia przerosły jego oczekiwania.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W pierwszym meczu mistrzostw Europy U-21 reprezentacja Polski wygrała 3:2 z Belgią po trafieniach: Szymona Żurkowskiego, Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego. Autorem pierwszego trafienia byli rywale, a na listę strzelców wpisał się Aaron Leya Iseka, który wykorzystał precyzyjne podanie od Isaaca Mbenzy. Po trzech golach Polaków rywale odpowiedzieli jedną bramką, a trzy punkty powędrowały na konto podopiecznych Czesława Michniewicza.

Centralna Liga Juniorów

We wtorkowe południe zapraszamy na ostatni akcent zmagań w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Po tym, jak tytuł mistrzowski w kategorii juniorów starszych wywalczyła Korona Kielce, teraz dowiemy się, kto jest najlepszy w młodszych rocznikach: U-15 i U-17. Rywalizację finałową można zapowiedzieć krótko: Legia kontra czołowe akademie. Na transmisje z Ząbek zapraszamy od godziny 12:00 na Łączy Nas Piłka!

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Bez Polski i bez Polaków nie przeżywalibyśmy tak wielu emocji – podkreśla z uznaniem prezydent FIFA, podsumowując przed kamerą „Łączy nas piłka” mistrzostwa świata FIFA U-20 2019. Młodzieżowy mundial, zorganizowany przez PZPN wspólnie za takimi miastami jak Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy, okazał się wielkim sukcesem. – Ten turniej był niesamowity – mówi Gianni Infantino. Posłuchajcie zresztą sami!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności