Reprezentacja młodzieżowa U-17

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała w meczu towarzyskim z Irlandią 0:1. O zwycięstwie rywali zadecydowało trafienie w 5. minucie, a jego autorem był Joshua Giurgi. W następnym meczu piłkarze prowadzeni przez trenera Przemysława Małeckiego zagrają ze Słowacją.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Paweł Tomczyk w kwalifikacjach mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019 zdobył trzy bramki. Jesienią, w barwach Lecha Poznań, nie pojawiał się jednak na murawie zbyt często. Postanowił więc spróbować sił na wypożyczeniu i trafił do Piasta Gliwice. – Jesienią nie wszystko przebiegało tak, jakbym tego chciał. Myślałem, że będę grał zdecydowanie więcej. Regularna gra jest dla mnie celem numer jeden. Właśnie po to przeniosłem się na Śląsk – mówi dla Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Patryk Dziczek w tym sezonie jest jednym z najważniejszych ogniw Piasta Gliwice. Niespełna 21-letni pomocnik rozegrał jesienią 17 spotkań w LOTTO Ekstraklasie, zdobywając w nich dwie bramki, cieszy się również dużym zaufaniem trenera młodzieżowej reprezentacji Polski, Czesława Michniewicza. – Środkowy pomocnik to niewdzięczna pozycja. O fajerwerki trudno, a haruje się naprawdę ciężko – mówi w długiej rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Street art, smoczek, skuteczność, polski rap, tagi, trzy dziewczyny, taktyka, kanapa, seriale, dojrzałość, sarkastyczny żart i luz, pressing. Wyczuwacie sprzeczności? Nie tutaj. Mateusz Klich znalazł w tym wszystkim swój porządek. – Dzięki kilku jego bramkom jesteśmy tam, gdzie jesteśmy – mówią przed kamerą „Łączy nas piłka” kibice Leeds United.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Od momentu wprowadzenia tego turnieju w 1977 roku ponad 13 milionów widzów na całym świecie obejrzało na stadionach rywalizację w ramach Mistrzostw Świata FIFA U20. Od 23 maja w Polsce kibice znów będą mieli możliwość zobaczyć w akcji największe talenty światowej piłki. Arenami turnieju będą: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Lublin i Tychy.

Aktualności

Do drugiego najważniejszego mundialu w międzynarodowym futbolu pozostało już tylko sto dni i właśnie zakończyły się eliminacje w Afryce oraz Ameryce Południowej, które wyłoniły ostatnich finalistów. W mistrzostwach świata rozgrywanych w Polsce (23.05-15.06) kibice zobaczą wielu utalentowanych piłkarzy oraz interesujące zespoły – przedstawiamy je na „Łączy Nas Piłka”. Losowanie grup już 24 lutego w Gdyni.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności