Reprezentacja młodzieżowa U-21

Do pierwszego meczu na mistrzostwach Europy do lat 21 pozostało już bardzo niewiele. Choć Belgowie mogą być wymieniani jako faworyt, to biało-czerwoni udowodnili już, że potrafią rywalizować z silnymi przeciwnikami i wychodzić z pojedynków zwycięsko. – Jeżeli ktoś z naszych grupowych rywali będzie chciał nas zlekceważyć lub pomyśli, że Polska będzie pionkiem do bicia, to popełnia bardzo duży błąd. Potrafimy zranić rywala i to bardzo mocno – mówi Krystian Bielik, środkowy obrońca reprezentacji Polski.

Reprezentacja kobieca A

Nie wyszedł kobiecej reprezentacji Polski ostatni sprawdzian przed startem eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwone, grając w większości składem krajowym, przegrały 0:1 ze Słowacją w Popradzie, mimo że mogły lub nawet powinny to spotkanie przynajmniej zremisować. – Zabrakło nam skuteczności i jakości – mówił po meczu selekcjoner Miłosz Stępiński, który był także mocno poirytowany pracą słowackich sędzi.

Reprezentacja A

Dlaczego reprezentacja Polski musi wygrywać jak najwięcej nie tylko do potwierdzenia awansu na Mistrzostwa Europy w 2020 roku? Co świadczy o świetnej defensywie biało-czerwonych w trwających eliminacjach? Dlaczego Krzysztofa Piątka jest tak trudno upilnować? Po czerwcowych meczach z Macedonią (1:0) i Izraelem (4:0) patrzymy na trzy kluczowe aspekty związane z drużyną Jerzego Brzęczka.

Reprezentacja A

W najnowszym rankingu opublikowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej reprezentacja Polski zajmuje 19. miejsce. W porównaniu z poprzednim notowaniem biało-czerwoni awansowali o jedną pozycję. W zestawieniu prowadzi Belgia, na drugiej lokacie jest Francja, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Brazylię.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności