Reprezentacja A

Emocjonująco zapowiada się spotkanie reprezentacji Polski z Macedonią Północną w Warszawie. Biało-czerwoni mają awans na wyciągnięcie ręki, ale nasi przeciwnicy także mają szansę, by zakwalifikować się na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. – Nikt nie może nam zabronić marzyć o wyjeździe na mistrzostwa Europy. Jestem przekonany, że moi piłkarze będą walczyli o każdą piłkę, fragment boiska i dadzą z siebie wszystko – powiedział przed meczem trener Macedończyków Igor Angelovski.

Reprezentacja młodzieżowa U-16

Reprezentacja Polski do lat 16 przygotowuje się do dwumeczu z Irlandią Północną. Młodzież dowodzona przez trenera Dariusza Gęsiora ma za sobą dwa zwycięstwa z Turcją, a teraz czekają ją pierwsze wyjazdowe sprawdziany. Jest to wstępny etap przygotowań do przyszłorocznych eliminacji mistrzostw Europy. Kolejnym będzie między innymi udział w młodzieżowych mistrzostwach Ameryki Południowej.

Reprezentacja A

Z dokładnie 29 podań składała się trwająca 1 minutę i 16 sekund, płynna akcja reprezentacji Polski, która przyniosła biało-czerwonym pierwszą bramkę w wyjazdowym meczu z Łotwą. W konfrontacji tej było kilka przykładów takiej konsekwencji i cierpliwości podopiecznych Jerzego Brzęczka, także przy golach na 2:0 i 3:0. Zobaczcie zresztą sami – w naszym obszernym skrócie większość akcji Polaków, w tym przede wszystkim te bramkowe, prezentujemy niemal w całości – od przejęcia piłki i ich zawiązania.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

– To był bardzo otwarty mecz, zwłaszcza w drugiej połowie, w której nie brakowało sytuacji z obu stron. Po przerwie to my mieliśmy przewagę. Nie tylko pod względem stworzonych okazji, ale też w posiadaniu piłki – powiedział po przegranym meczu 2:5 z Anglią trener reprezentacji Polski do lat 19, Bartłomiej Zalewski.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Mimo momentami bardzo dobrej postawy Polaków w ofensywie, zawodnikom Bartłomieja Zalewskiego udało się strzelić tylko dwa gole. Tylko, bo Anglicy zdobyli pięć bramek. O naszej wysokiej porażce przesądziły błędy w obronie. Pozytywem jest postawa naszej kadry w formacjach ataku.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– To było bardzo wyrównane spotkanie, w którym zmierzyły się zespoły na podobnym poziomie. Raz przewagę mieliśmy my, raz Rosjanie. Nie zabrakło naprawdę fajnych momentów, z bardzo dobrze budowanymi akcjami, ale były też słabsze chwile. Dla nas najważniejsze jest to, że strzeliliśmy dwa gole, choć bardzo żałujemy straconej bramki w doliczonym czasie gry – powiedział po zremisowanym 2:2 meczu z Rosją trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności