Ekstraklasa

W pierwszych ośmiu tegorocznych spotkaniach Lotto Ekstraklasy w wyjściowych zestawieniach pojawiło się łącznie 24 zawodników, którzy debiutowali w nowych barwach. Zdecydowana większość to obcokrajowcy. Trzymając się rocznika reprezentacji młodzieżowej U-21, czyli 1996 i młodszych, w pierwszej tegorocznej kolejce świeżo pozyskanej młodzieży zaufał jedynie opiekun Górnika Zabrze, Marcin Brosz.

Reprezentacja A

Zastanawiałeś się jaką wiedzę masz o Wojciechu Szczęsnym? Zapraszamy do wzięcia udziału w quizie o bramkarzu reprezentacji Polski. Ułożyliśmy o nim jedenaście pytań – niektóre z nich są nieco prostsze, a przy niektórych trzeba bardziej się zastanowić. Zagadnienia dotyczą przede wszystkim jego kariery klubowej, ale są też i o drużynie narodowej. Życzymy powodzenia!

Europejskie puchary

Po ponad dwóch miesiącach przerwy wróciły europejskie puchary! W tym tygodniu kibice reprezentacji Polski mogą śledzić występy sześciu zespołów, których barwy reprezentują na co dzień nasi kadrowicze. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja Łudogorca Razgrad z AC Milan. Szansę oficjalnego debiutu w barwach bułgarskiej ekipy może dostać Jakub Świerczok.

Reprezentacja młodzieżowa U-18

Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała Rumunię 2:1 w drugim spotkaniu turnieju towarzyskiego w La Mandze. Gole dla biało-czerwonych strzelili Jakub Mosakowski oraz Michał Skóraś. W następnym meczu Polacy zagrają z Norwegią. Spotkanie zostanie rozegrane 13 lutego.

Reprezentacja A

Kamil Wilczek zdobył bramkę w 20 kolejce duńskiej Superligi, a jego Broendby IF pokonało na wyjeździe Lyngby 3:1. Reprezentant Polski na listę strzelców wpisał się przed upływem pierwszego kwadransa. Chwilę wcześniej samobójcze trafienie zanotował Kevin Tshiembe. W drugiej połowie trzeciego gola strzelił Teemu Pukki. Honorowe trafienie dla Lyngby padło w końcówce meczu, gdy piłkę niefortunnie do własnej siatki skierował Paulus Arajuuri.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży