Wywiady

Pół roku po odejściu z Jagiellonii Białystok został mistrzem Grecji i zdobywcą krajowego pucharu. W swojej pierwszej rundzie w nowym klubie pełnił głównie rolę rezerwowego, wywiązywał się z niej bardzo dobrze, strzelając przy tym cztery gole i notując dwie asysty. W trwających aktualnie rozgrywkach jest już podstawowym napastnikiem zespołu prowadzonego przez Abela Ferreirę. Były młodzieżowy reprezentant Polski przygotowuje się teraz do starcia na szczycie ligowej tabeli z Olympiakosem, a także do przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. Zapraszamy na rozmowę z Karolem Świderskim.

Reprezentacja A

Wiemy już, gdzie kadra Jerzego Brzęczka przeprowadzi najważniejszy etap przygotowań do mistrzostw Europy UEFA EURO 2020. Baza reprezentacji zostanie zlokalizowana w Polsce – będzie nią Hotel Remes Sport & Spa w wielkopolskiej Opalenicy. Dokładne terminy zgrupowania zostaną jeszcze potwierdzone. Z Wielkopolski „biało-czerwoni” wyjadą do swojej zagranicznej bazy na turniej, w którym zmierzą się – przypomnijmy – w grupie E: z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą barażowej ścieżki B (Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia lub Irlandia Północna).

Reprezentacja A

Za nami wszystkie tegoroczne spotkania kadr narodowych. To dobry czas na podsumowanie dokonań reprezentacji Polski, które walczą o punkty kwalifikacji międzynarodowych turniejów oraz biorą udział w turniejach finałowych. W ostatniej części przyglądamy się rokowi 2019 w wykonaniu seniorskiej reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Gdzie będzie baza Polaków i z kim zmierzymy się przed Euro? W którym z miast turnieju zagramy jeden mecz, a w którym dwa? Selekcjoner Jerzy Brzęczek, prezes Zbigniew Boniek, sekretarz generalny Maciej Sawicki oraz trener reprezentacji Szwecji Janne Andersson podzielili się z nami swoimi wrażeniami tuż po ceremonii losowania fazy grupowej mistrzostw Europy UEFA EURO 2020. Przypomnijmy, że Polska swoje mecze rozegra w Dublinie i Bilbao, mierząc się z takimi rywalami jak Hiszpania, Szwecja oraz jeden ze zwycięzców batalii barażowej: Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia i Irlandia Północna.

Reprezentacja A

– Trafiliśmy do mocnej grupy, ale na mistrzostwach Europy nie ma słabych drużyn, w finałach grają najlepsi. Cieszymy się, że po raz trzeci z rzędu zagramy na wielkim turnieju rangi mistrzowskiej. Zdarza się to po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na pewno będziemy odpowiednio przygotowani do turnieju – zapowiada Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski poznała dwóch z trzech rywali grupowych przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W grupie E biało-czerwoni pierwsze spotkanie (15.06, Dublin) zagrają ze zwycięzcą baraży ze ścieżki B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Słowacja, Irlandia). W dalszej kolejności zmierzą się z Hiszpanią (20.06 w Bilbao), Szwecją (24.06 w Dublinie). – Naszym celem jest zagrać więcej niż trzy mecze i do tego będziemy się mocno przygotowywać – powiedział selekcjoner Jerzy Brzęczek bezpośrednio po losowaniu w wywiadzie dla TVP Sport.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności