Aktualności

Z sześciu najskuteczniejszych Polaków w pierwszej części sezonu Ekstraklasy, w kraju zostało tylko dwóch: 36-letni Paweł Brożek oraz dekadę młodszy Piotr Parzyszek. Można oczywiście skupić się na kwestii drenowania ligi z wyróżniających się zawodników, lecz jest i druga strona medalu. Reputacja napastników „wyprodukowanych” na krajowym podwórku wciąż rośnie.

Reprezentacja A

W dwóch poprzednich zimowych okienkach transferowych, mimo chęci zmiany klubu przez zawodnika, nie udało się Kamilowi Grosickiemu przejść do nowej drużyny. Teraz było inaczej: skrzydłowy reprezentacji Polski został piłkarzem walczącego o awans do Premier League West Bromwich Albion. Pomysłodawcą tego transferu jest trener „The Baggies” Slaven Bilić. W weekend w wyjazdowym meczu z Millwall (niedziela, godz. 14:00), „Grosik” ma szansę zadebiutować w nowym zespole.

PKO Ekstraklasa

Artur Jędrzejczyk to od lat człowiek-instytucja. Nieformalny lider „fusów” w reprezentacji Polski, obdarzony niebanalnym poczuciem humoru piłkarz, w Legii Warszawa jest także niesłychanie istotnym ogniwem. Nie tylko daje z siebie wszystko na boisku, ale również pomaga młodym zawodnikom swobodnie wejść do szatni. – Ten gość nie potrafi usiedzieć na miejscu – tak opisują „Jędzę” jego koledzy z murawy.

Reprezentacja A

Bologna FC z Łukaszem Skorupskim w bramce pokonała na własnym stadionie 3:2 AS Romę. Powody do radości miał również Kamil Jóźwiak, który zaliczył bardzo dobre zawody z Rakowem Częstochowa, miał asystę przy bramce Tymoteusza Puchacza i znacznie przyczynił się do wygranej 3:0. W niedzielę udanie w barwach West Bromwich Albion zadebiutował Kamil Grosicki, który wszedł w drugiej połowie i zaliczył ostatnie podanie przy bramce na 2:0. Golem może pochwalić się Arkadiusz Milik, lecz Napoli przegrało z Lecce. Do siatki trafił także Damian Kądzior. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza.

Reprezentacja A

Bartosz Bereszyński jako dziecko chciał być napastnikiem i strzelać gole. Po przenosinach do Legii Warszawa na dobre stał się bocznym obrońcą i z tej decyzji zadowoleni są zarówno w Sampdorii Genua, jak i reprezentacji Polski. – Jako napastnik nie zrobiłby takiej kariery jak obrońca. Ma wiele atutów, by grać właśnie w defensywie – twierdzi trener Jan Urban, który sprowadził zawodnika z Lecha Poznań na Łazienkowską.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności