Aktualności

Na sali Théâtre du Châtelet zajął miejsce w pierwszym rzędzie obok Lionela Messiego z Barcelony i Virgila van Dijka z Liverpoolu, ale na scenę wszedł wyłącznie wręczając nagrodę im. Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza. Robert Lewandowski – jedyny przedstawiciel Bayernu Monachium i Bundesligi – został wybrany ósmym piłkarzem w 64. edycji prestiżowego plebiscytu „Ballon d’Or” organizowanego przez „France Football”.

Reprezentacja futsalu A

Mocno się musieli napocić biało-czerwoni, by pokonać Serbię. Do tej pory rywal ten nam nie leżał, nigdy bowiem z reprezentacją z Bałkanów nie wygraliśmy. Przełamanie nastąpiło w Lubinie, a o wygranej zadecydowała skuteczna gra w ostatnich dziesięciu minutach. We wtorek rewanżowe spotkanie w Jelczu-Laskowicach, początek o 18:00.

Reprezentacja kobieca A

Ósmą bramkę w tym sezonie Bundesligi dla VfL Wolfsburg zdobyła Ewa Pajor. Do okazałego zwycięstwa nad Bayerem Leverkusen dołożyła jeszcze trzy asysty. Drugiego gola w barwach Sevilli strzeliła Emilia Zdunek, która pokonała bramkarkę Deportivo z jedenastu metrów. Na krajowym podwórku hat-tricka w meczu 1/8 Pucharu Polski ustrzeliła Martyna Wiankowska. Sprawdzamy, jak w weekend grały nasze reprezentantki.

Reprezentacja A

Nie mają znaczenia cztery gole strzelone w niecały kwadrans w Lidze Mistrzów, nic nie dał Robertowi Lewandowskiemu fantastyczny rajd zakończony bramką w meczu Polski ze Słowenią (3:2). Nawet dwa trafienia w spotkaniu z Borussią Dortmund (4:0) okazały się spóźnione, bo głosowanie w plebiscycie „Ballon d’Or” zakończyło się wcześniej dzień wcześniej, ósmego listopada. Jak wyglądają więc szanse Polaka w wyścigu po jedną z najbardziej prestiżowych nagród w futbolu?

Reprezentacja futsalu A

Reprezentacja Polski w futsalu zawitała na Dolny Śląsk. W poniedziałek i wtorek zagra z Serbią, odpowiednio w Lubinie i Jelczu-Laskowicach. Po niepowodzeniach w ramach eliminacji MŚ nasza kadra ma jeden cel: poprawić nastroje kibiców w końcówce roku. W potyczce z bardzo solidnym rywalem nie będzie jednak o to łatwo. Mecze te pokażemy na Łączy Nas Piłka!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności