Reprezentacja kobieca A

Już za dwa dni kobieca reprezentacja Polski rozegra pierwszy z dwóch meczów z Czeszkami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2022 roku w Anglii. Podczas oficjalnej konferencji prasowej Paulina Dudek, obrończyni reprezentacji Polski, mówiła nie tylko o najbliższym spotkaniu, ale także m.in. o znalezieniu się w drużynie sezonu Ligi Mistrzyń. - Nie oczekiwałam takiego wyróżnienia, tym bardziej że dla mnie był to pierwszy ćwierćfinał i półfinał tych rozgrywek w karierze - stwierdziła zawodniczka Paris Saint-Germain.

Reprezentacja A

Obrońca Legii Warszawa znalazł się wśród nominowanych młodych piłkarzy do nagrody Golden Boy Award. To wyróżnienie przyznawane jest najbardziej utalentowanym zawodnikom poniżej 21 roku życia grającym w Europie. Michał Karbownik ma za sobą udany sezon w ekstraklasie. Do tego w wieku 19 lat dostał powołanie do pierwszej reprezentacji.

Reprezentacja kobieca A

Kobieca reprezentacja Polski przygotowuje się pod Żywcem do dwumeczu z Czeszkami w ramach eliminacji mistrzostw Europy, które odbędą się w 2022 roku w Anglii. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 18 września o 18:15 w Chomutowie, a drugie 22 września o 18:00 w Bielsku-Białej. - W tym dwumeczu musimy zdobyć chociaż trzy punkty. To nasz cel minimum - powiedział na oficjalnej konferencji szkoleniowiec biało-czerwonych, Miłosz Stępiński.

Reprezentacja kobieca A

Selekcjoner Miłosz Stępiński jeszcze nigdy nie powołał na zgrupowanie reprezentacji Polski tylu debiutantek. Paulina Filipczak, Zofia Buszewska i Kinga Kozak były wyróżniającymi się zawodniczkami w kadrach młodzieżowych, a teraz przyszedł czas, aby sprawdziły się na najwyższym poziomie. – To jest dla nich idealny moment – przekonuje Nina Patalon, czyli trenerka, która zna je najlepiej, bo prowadziła je zarówno w reprezentacji U-19, jak i U-17.

Reprezentacja A

Kamil Jóźwiak odszedł z Lecha Poznań i od teraz występować będzie na angielskich boiskach. Reprezentant Polski zdecydował się zamienić PKO Ekstraklasę na rozgrywki Championship i przywdziewać będzie barwy Derby County. Z drużyną „The Rams” Jóźwiak podpisał czteroletni kontrakt. – Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, że mogę tutaj być. To kolejny krok w mojej karierze – powiedział.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności