Reprezentacja A

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził dziś powiększenie kadr finalistów mistrzostw Europy 2020 z 23 do 26 zawodników. „Taka decyzja ma dać drużynom bezpieczeństwo. Zapewnić sprawny przebieg i ciągłość rywalizacji w świetle pandemii COVID-19 oraz późniejszymi działaniami kwarantanny” – argumentuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich.

Puchar Polski futsal

Mnóstwo zwrotów akcji w finałowym dwumeczu, ogromne emocje, w końcu wygrana po rzutach karnych – tak w skrócie wyglądała finałowa rywalizacja w futsalowym Pucharze Polski drużyny Red Dragons Pniewy z Piastem Gliwice. Dla ekipy z Wielkopolski to historyczny sukces, na który w klubie pracowano od lat. – To zwieńczenie pewnego etapu – mówi krótko menadżer Rafał Gnybek, który był jednym z głównych pomysłodawców drużyny futsalowej w Pniewach.

Centralna Liga Juniorów

To była niesamowita seria spotkań! Wszystkie mecze CLJ miały duży ciężar gatunkowy, a cztery aktualnie najlepsze drużyny rywalizowały pomiędzy sobą. Gdy dodamy do tego klasyk Lecha z Legią, to mamy prawdziwy obraz młodzieżowych emocji w weekend majowy. W żadnym z tych meczów nie udało się wyłonić zwycięzcy, na czym najmocniej skorzystały jedenastki Górnika Zabrze i Escoli.

Ekstraliga kobiet

Zmierzające po mistrzostwo Polski Czarne Sosnowiec znów straciły punkty na swoim boisku. Bezbramkowy remis z TME UKS SMS Łódź pozwolił im jednak zachować pięciopunktową przewagę w tabeli Ekstraligi kobiet. Na podium po raz pierwszy w tym sezonie wdrapał się za to Górnik Łęczna, który po emocjonującym meczu wygrał u siebie z Medykiem POLOmarket Konin 4:2. Pierwszy gol AP Lotos Gdańsk w domowym meczu zapewnił beniaminkowi utrzymanie w elicie na kolejny sezon. Z Ekstraligą żegna się za to Rolnik B. Głogówek.

Puchar Polski futsal

Jedno przed finałowym rewanżem jest pewne – dziś w Gliwicach puchar pójdzie w górę! Sześć goli, po trzy dla każdej drużyny, strzelono w pierwszej odsłonie finałowej rywalizacji Pucharu Polski w futsalu. Wynik 3:3, jaki padł w Pniewach oznacza, że przed rewanżowym starciem pomiędzy Piastem Gliwice a Red Dragons jedni i drudzy wciąż mają prawo mieć nadzieję na to, że to oni sięgną po trofeum. W poniedziałek od godziny 19:00 zapraszamy na transmisję w Gliwicach. Mecz skomentują Rafał Kędzior i Piotr Szymura.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności