Reprezentacja młodzieżowa U-21

Trzy mecze, dwa zwycięstwa i jeden remis – to bilans reprezentacji Polski U-21, która lideruje w grupie 5. mając za sobą drużynę z Rosji. W kolejnym meczu podopieczni trenera Czesława Michniewicza rywalizować będą z Serbią. – Zagramy z przeciwnikiem, który regularnie występuje na turniejach finałowych. Jestem przekonany, że zapowiada się świetne widowisko. Przed nami również wielkie wyzwanie – powiedział szkoleniowiec biało-czerwonych.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W Kaliszu reprezentacja Polski do lat 20 uległa Holandii w czwartym spotkaniu Turnieju Ośmiu Narodów. Biało-czerwoni do przerwy przegrywali dwoma bramkami, ale w drugiej części dominowali, odrobili część strat po pięknym golu Tomasza Makowskiego i mieli swoje szanse, by wywalczyć remis. Mecz oglądał komplet publiczności.

Ekstraliga kobiet

W hicie 8. kolejki Ekstraligi kobiet Medyk Konin zasłużenie pokonał Czarne Sosnowiec 2:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. W pozostałych meczach też nie było niespodzianek, choć AZS Wrocław okazał się trudnym rywalem dla GKS Katowice. Czwartego hat-tricka w sezonie ustrzeliła liderka klasyfikacji strzelczyń, Ewelina Kamczyk, która zmierza po strzelecki rekord Ekstraligi. 

Reprezentacja młodzieżowa U-20

W czwartym meczu Turnieju Ośmiu Narodów reprezentacja Polski zmierzy się w Kaliszu z Holandią (godz. 17, transmisja TVP Sport). – To świetny zespół, który gra powtarzalnie. Naszym zadaniem jest potwierdzić dobrą dyspozycję z meczu z Niemcami. Cieszymy się, że spotkanie obejrzy komplet publiczności i pokaże je telewizja. To najlepsza promocja dla tych młodych ludzi – uważa Jacek Magiera, trener reprezentacji Polski U-20.

Reprezentacja A

TRZECI AWANS, czyli w języku esperanto „TRIA AVANSO!” (jak napisano na specjalnych koszulkach, które biało-czerwoni założyli po meczu) stał się faktem! Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski awansowała na trzy wielkie turnieje z rzędu. Zobacz, jak od środka wyglądało świętowanie triumfu nad Macedonią Północną, który dał podopiecznym Jerzego Brzęczka prawo gry w UEFA EURO 2020!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności