Reprezentacja A

Pandemia koronawirusa nadal uniemożliwia zawodnikom treningi, więc każdy musi pracować indywidualnie nad optymalną formą w domu. Trenować można na wiele sposobów, co pokazują kadrowicze za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ciekawy sposób na radzenie sobie z trudną sytuacją znalazł Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec prowadzą dla swoich zawodników treningi przez sieć, co pokazał Robert Lewandowski. – Trening online z Bayernem. Nie poddajemy się i cieszymy się, że możemy być razem – napisał „Lewy”.

Wywiady

Reprezentacja Polski od zawsze bramkarzami i… bramkarkami stała. Agnieszka Śmiechowska (Gajdecka) przez blisko 10 lat była numerem jeden w bramce biało-czerwonych. Do niej należy rekord ponad 800 minut bez wpuszczonego gola. Była bramkarka Medyka Konin i Saveny Warszawa opowiada m.in. o szalonych latach 90-tych, pierwszych wygranych eliminacjach, porażce z Islandią 0:10, czterech obronionych rzutach karnych, rozbitym autokarze i wieczorze panieńskim.

Wywiady

– Plany są takie, by dojść jak najszybciej do okręgówki, a marzeniem jest czwarta liga. Obiecałem, że pomogę młodym chłopakom w meczach. Chciałbym być dla nich autorytetem, więc staram się świecić też przykładem na boisku – podkreśla Ireneusz Jeleń, 29–krotny reprezentant Polski, a obecnie prezes B-klasowego CKS Piasta Cieszyn i jego najskuteczniejszy strzelec.

Reprezentacja A

W przypadku środowej retransmisji na kanale Łączy Nas Piłka zdecydowanie warto być z nami punktualnie. Od godziny 20:30 pokażemy Wam bowiem mecz, który był w wykonaniu biało-czerwonych piorunującym początkiem historycznego mundialu w 1974 roku. 2:0 z Argentyną po dziewięciu minutach – brzmi dobrze? Zobaczcie, jak „Orły Górskiego” zaczęły turniej, który zakończyli jako trzecia drużyna świata

Aktualności

16646 dni, czyli 45 lat, 6 miesięcy i 28 dni – tak długo utrzymywał się rekord w wysokości zwycięstwa w oficjalnym meczu reprezentacji Polski. 4 września 1963 roku biało-czerwoni rozgromili w Szczecinie Norwegię aż 9:0. Osiągnięcie to zostało poprawione dopiero 1 kwietnia 2009 roku, gdy drużyna prowadzona przez Leo Beenhakkera rozbiła San Marino 10:0.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności