Reprezentacja młodzieżowa U-21

W niedzielę reprezentacja Polski do lat 21 przystąpi do mistrzostw Europy, a jej pierwszym przeciwnikiem na turnieju będzie zespół z Belgii na Mapei Stadium. – Wierzę w swoich zawodników. Dla nich to coś nowego i dla nas również jako sztabu szkoleniowego. Mamy olbrzymią satysfakcję, że możemy tutaj być. Ten turniej jest dla nas nagrodą. Nikt nie znalazł się tutaj przypadkowo – powiedział trener biało-czerwonych Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Strzelając hat-tricka Bayernowi Monachium, został pierwszym piłkarzem od 17 lat, któremu udała się ta sztuka. Dobrze zna się z kapitanem reprezentacji Polski U-21 Dawidem Kownackim, ponieważ razem występowali w minionym sezonie w Fortunie Duesseldorf, rywalizując o miejsce w ataku. Jak wielu późniejszych reprezentantów Belgii, posiada podwójne obywatelstwo: rodzice piłkarza pochodzą z Demokratycznej Republiki Kongo. Dodi Lukebakio to ważna postać belgijskiej młodzieżówki.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kibice piłkarskich reprezentacji Polski nie mogą w tym roku narzekać na nudę. Najpierw na Mistrzostwach Świata FIFA U-20 oglądaliśmy kadrę trenera Jacka Magiery. Następnie wszyscy obserwowali zmagania pierwszej reprezentacji w bojach eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną i Izraelem. Teraz czas z kolei na młodzieżowe EURO we Włoszech i San Marino. Prezentujemy magazyn o drużynie Czesława Michniewicza wydany specjalnie na turniej. Miłej lektury!

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Sobotni finał mistrzostw świata do lat 20 w Łodzi (godz. 18:00) może rozstrzygnąć się w... sferze mentalnej. Ten aspekt wysuwa się bowiem na pierwszy plan, jeśli chodzi o siłę finalistów. Nie bez znaczenia będzie także umiejętność zatrzymania błyskotliwego Lee Kang-ina, gwiazdy tego turnieju, przez ukraińskich obrońców. Z kolei odpowiedzią zespołu Ołeksandra Petrakowa na popisy nowego idola Azjatów będzie kolektyw, który stanowi największą wartość Ukraińców.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kibice młodzieżowej reprezentacji Polski doskonale znają zawodników wybranych przez Czesława Michniewicza na mistrzostwa Europy do lat 21 we Włoszech. Jednak w pozostałych drużynach znajdują się również talenty, które warto poznać. O niektórych już można mówić, że aspirują do bycia gwiazdami najwyższego formatu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności