Reprezentacja A

– Byliśmy bliżej wygranej, przy prowadzeniu pozwoliliśmy sobie na stratę piłkę i w efekcie stratę gola. Jeden popełniony błąd okazał się kosztowny. Biorąc pod uwagę, że przepracowaliśmy trzy dni, to i tak dobry wynik – mówił po remisie z Włochami selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

– Chcieliśmy wygrać, w pierwszej połowie to bardzo dobrze. Na drugą połowę wyszliśmy za bardzo z tyłu i oddaliśmy pole gry rywalom. To pierwsze spotkanie za kadencji nowego selekcjonera i wyglądało to obiecująco. Gianluigi Donnarumma przeczytał moje pierwsze uderzenie i poszedł w ciemno. Mogłem lepiej zachować się w tamtej sytuacji. Jeśli chodzi o moje zejście z boiska, to przekazałem trenerowi, że boli mnie kostka. Miałem z nią problemy jeszcze przed sezonem, ból nadal jest odczuwalny. Po konsultacji z trenerem powiedziałem, żeby ktoś mnie zastąpił na placu gry – powiedział po meczu z Włochami Piotr Zieliński.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski po bardzo dobrym meczu zremisowała na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii 1:1 z Włochami w pierwszym starciu Ligi Narodów. Gola dla biało-czerwonych w 40. minucie zdobył Piotr Zieliński, który świetnie wykończył dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego. Trafieniem dla gospodarzy odpowiedział Jorginho, który skutecznie wykonał rzut karny. Debiutancki test ekipy Jerzego Brzęczka należy zaliczyć na duży plus. Biało-czerwonych znowu oglądało się naprawdę przyjemnie, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Taki mecz można podsumować jednym słowem – kompromitacja. Remis z Wyspami Owczymi bardzo skomplikował naszą sytuację w grupie. Przed tym spotkaniem byliśmy na pozycji lidera, teraz zajmują ją Duńczycy. To dla nas bardzo przykry wieczór. Zagraliśmy beznadziejny mecz pod względem skuteczności i kilku innych rzeczy, o których będziemy jeszcze rozmawiać. Przed nami jednak jeszcze trzy mecze – powiedział po zremisowanym 1:1 meczu z Wyspami Owczymi trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży