Reprezentacja młodzieżowa U-21

Miał zadatki, żeby w przyszłości zdobyć dyplom najlepszych uczelni w Polsce. Piątki, szóstki – te oceny w szkole podstawowej były u niego na porządku dziennym. W pewnym momencie musiał wybierać między nauką, a piłką i postawił na futbol. Łatwość w przyswajaniu wiedzy pomaga mu teraz rozwijać się w bramce. Karol Niemczycki ma za sobą pierwsze miesiące gry w pierwszej lidze, cały czas zbiera też reprezentacyjne doświadczenie.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Od zwycięstwa podopieczni Marcina Dorny z reprezentacji U-17 rozpoczęli pierwszą fazę eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. W Toruniu Polska wygrała z Macedonią Północną 3:2 (1:1). Kolejny mecz w ramach turnieju z udziałem czterech zespołów w sobotę, a naszym rywalem będzie Liechtenstein.

Reprezentacja A

Przed reprezentacją Polski bardzo ważne zadanie, by rozpocząć październikowe zwycięstwem z Łotwą. Nasi najbliżsi rywale nie wywalczyli jeszcze żadnego punktu, ale nie ma mowy o lekceważeniu. – Oczekujemy od siebie wygranej i gry przyjemnej dla oka. Jeśli nie podejdziemy do tego meczu skoncentrowani, nie zakończy się powodzeniem. Łotysze przecież nie położą się przed nami. Od samego początku trzeba wyjść jak po swoje – powiedział przed czwartkową rywalizacją Kamil Glik.

Reprezentacja A

Sześć meczów reprezentacji Łotwy w kwalifikacjach EURO 2020, sześć porażek i tylko jedna zdobyta bramka. Choć nasi rywale nie wywalczyli żadnego punktu, to selekcjoner Jerzy Brzęczek zaznaczył, że trzeba wyjść na spotkanie z pokorą. – Jesteśmy faworytem tego meczu, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy wyjść w pełni skoncentrowani i zaangażowani, żeby wrócić z trzema punktami. Każdy mecz to inny scenariusz – powiedział trener biało-czerwonych. Początek meczu z Łotwą 10 października o godzinie 20:45 w Rydze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności