Reprezentacja A

Robert Lewandowski pisze swoją historię w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W przedostatniej kolejce fazy grupowej najskuteczniejszy zawodnik Bayernu Monachium potrzebował zaledwie kwadransa, żeby czterokrotnie pokonać golkipera Crveny zvezda. – Nawet nie zastanawiałem się, co może nam dać to zwycięstwo. Drużyna jest najważniejsza – przyznał „Lewy” w pomeczowym wywiadzie.

Reprezentacja kobieca A

Za nami wszystkie tegoroczne spotkania kadr narodowych. To dobry czas na podsumowanie dokonań reprezentacji Polski, które walczą o punkty kwalifikacji międzynarodowych turniejów oraz biorą udział w turniejach finałowych. W pierwszej części przyglądamy się rokowi 2019 w wykonaniu reprezentacji Polski kobiet.

Reprezentacja A

Która część rajdu Roberta Lewandowskiego przy golu na 2:1 była najlepsza? Sam moment przyjęcia piłki, gdy zgubił dwóch rywali? Czy to jak zwinnie zbiegł do środka, by następnie zmylić rywali odbiciem do boku? A może wykończenie całej akcji, uderzenie z niełatwej pozycji, ale wystarczająco mocno i precyzyjnie, by pokonać jednego z najlepszych golkiperów na świecie? Przy całej nadziei kibiców na kolejne gole najlepszego strzelca w reprezentacji Polski, to ta bramka jest najpiękniejszą, którą zdobył w narodowych barwach. Jednak niech będzie to tylko punkt wyjścia do rozmowy o tym, czym drybling jest.

Reprezentacja A

Jest pierwszym polskim futsalowcem, który ma szansę zaistnieć w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Michał Kałuża, 21-letni bramkarz reprezentacji Polski, do niedawna również golkiper Rekordu Bielsko-Biała, latem trafił do hiszpańskiego klubu Burela FS. Dla „Łączy nas piłka” opowiada o swoich początkach w Hiszpanii, o klubie oraz futsalowych realiach na Półwyspie Iberyjskim.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności