Reprezentacja Piłki Plażowej

Stolica Rosji będzie miejscem zmagań, gdzie reprezentacje w piłce nożnej plażowej będą walczyły o awans na mistrzostwa świata, które odbędą się w Paragwaju. 19 lipca rozpocznie się turniej kwalifikacyjny, a jego uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup po cztery zespoły. Biało-czerwoni o awans do kolejnej fazy grać będą z Włochami, Czechami i Kazachstanem. Wszystkie mecze pokazywać będzie kanał Polsat Sport.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Zmagania na piasku w tym roku dopiero się rozpoczynają, ale kibice beach soccera w Polsce już na starcie mają dobre humory. Nasze klubowe drużyny nieźle wypadły na prestiżowym Euro Winners Cup, a KP Łódź był bliski wygrania całego turnieju wzorowanego na piłkarskiej Lidze Mistrzów. Dodatkowo nasza reprezentacja dwukrotnie pokonała Grecję (4:1 i 4:2). Czy w kolejnych tygodniach może być równie dobrze – o to zapytaliśmy byłego reprezentanta Polski i telewizyjnego eksperta, Marka Góreckiego.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Reprezentacja Polski w tygodniu zagrała dwa mecze z Portugalią. W potyczkach z najlepszą europejską reprezentacją nie było niespodzianki. Polacy dwukrotnie przegrali, ale cieszy to, że zawodnicy po raz kolejny mogli się sprawdzić na tle tak silnego rywala. – Drugi mecz pokazał, że można z nimi powalczyć – mówi Tomasz Poźniak, jeden z bardziej doświadczonych zawodników w kadrze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności