Reprezentacja Piłki Plażowej

Ogromna mobilizacja panuje w naszej reprezentacji przed rozpoczynającym się w piątek turniejem Europejskiej Ligi Beach Soccera. Może to być nawet weekend, który zadecyduje o tym, jaka będzie przyszłość naszej kadry w najbliższych latach. A rywali, z którymi przyjdzie nam się mierzyć, nie mamy łatwych. To Portugalia, Szwajcaria i Ukraina.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Za kontuzjowanego Piotra Klepczarka na turniej Euro Beach Soccer League trener reprezentacji Polski Marcin Stanisławski powołał Dominika Deptę z KP Łódź. Biało-czerwoni podczas zgrupowania rozegrają mecze z Portugalią (5 lipca o godzinie 19:00), Szwajcarią (6 lipca o godzinie 13:00) i Ukrainą (7 lipca o godzinie 14:30).

Reprezentacja Piłki Plażowej

Po trzydniowych zmaganiach zwycięzcą rozgrywek o Puchar Polski został zespół KP Łódź, który w finale wysoko pokonał Hemako Sztutowo 5:1. Trofeum do zawodników z Łodzi powędrowało szósty raz z rzędu! Dodatkowo w ekipie zwycięzców wyróżniono dwóch zawodników. Najlepszym bramkarzem został Dariusz Słowiński, a najlepszym zawodnikiem Filip Gac. Królem strzelców turnieju został Krzysztof Kwasny z Dragon Bojano.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Stolica Rosji będzie miejscem zmagań, gdzie reprezentacje w piłce nożnej plażowej będą walczyły o awans na mistrzostwa świata, które odbędą się w Paragwaju. 19 lipca rozpocznie się turniej kwalifikacyjny, a jego uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup po cztery zespoły. Biało-czerwoni o awans do kolejnej fazy grać będą z Włochami, Czechami i Kazachstanem. Wszystkie mecze pokazywać będzie kanał Polsat Sport.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Zmagania na piasku w tym roku dopiero się rozpoczynają, ale kibice beach soccera w Polsce już na starcie mają dobre humory. Nasze klubowe drużyny nieźle wypadły na prestiżowym Euro Winners Cup, a KP Łódź był bliski wygrania całego turnieju wzorowanego na piłkarskiej Lidze Mistrzów. Dodatkowo nasza reprezentacja dwukrotnie pokonała Grecję (4:1 i 4:2). Czy w kolejnych tygodniach może być równie dobrze – o to zapytaliśmy byłego reprezentanta Polski i telewizyjnego eksperta, Marka Góreckiego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności