Reprezentacja Piłki Plażowej

Rok 2020 to miał być czas odpowiedzi na trudne pytania – klubowe drużyny chciały potwierdzić, że wcześniejsze bardzo dobre wyniki w Europie nie były dziełem przypadku, a reprezentacja miała przed sobą jeszcze większe wyzwania. Niestety, na planach się skończyło. – To był trudny rok – przyznaje Jakub Bistuła, jeden z młodszych zawodników, z którego występami w ostatnich miesiącach wiązaliśmy duże nadzieje.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Może o sobie powiedzieć, że ze sporym powodzeniem rywalizował w każdej odmianie futbolu. Na boiskach trawiastych doszedł na najwyższy poziom rozgrywkowy, podobnie było w futsalu, natomiast w beach soccerze zaliczył ponad 160. meczów w reprezentacji Polski. – Dokładnej liczby nawet nie pamiętam, teraz jednak czas na nowy rozdział – uśmiecha się Tomasz Wydmuszek, który został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w plażówce. 44-latek zastąpił na tym stanowisku Marcina Stanisławskiego.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Sezon od jesieni do lutego przyszłego roku – takie są pierwsze plany w sprawie organizacji międzynarodowych rozgrywek w beach soccerze. Rodzimi gracze „plażówki” do planowanych przesunięć podchodzą z ostrożnością, ale w całej sprawie także szukają pozytywów. – Najważniejsze, by udało się wrócić na piasek – mówią zgodnie nasi rozmówcy.

Reprezentacja Piłki Plażowej

2019 rok dla polskiego beach soccera był słodko-gorzki. Były momenty bardzo radosne, jak chociażby sukcesy drużyn klubowych, ale były także gorsze chwile, gdy reprezentacji nie udawało się awansować do finałów wielkich imprez. – Nie ma na to szans, by w stu procentach przełożyć sukces klubów na kadrę – mówi Marcin Stanisławski, który łączy w sobie te lepsze i gorsze chwile, jest bowiem między innymi selekcjonerem reprezentacji Polski.

Reprezentacja Piłki Plażowej

Dla większości sportowców zima, a zwłaszcza czas Bożego Narodzenia i przełom Nowego Roku, to nie tylko wyjątkowe chwile z bliskimi, ale także okres, w którym można złapać trochę oddechu od rywalizacji sportowej i treningów. A jak to wygląda w przypadku reprezentantów Polski w beach soccerze, którzy uzależnieni są od ciepłej pogody, a sezon kończą już właściwie na początku września?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności