Reprezentacja młodzieżowa U-21

Paweł Tomczyk w kwalifikacjach mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019 zdobył trzy bramki. Jesienią, w barwach Lecha Poznań, nie pojawiał się jednak na murawie zbyt często. Postanowił więc spróbować sił na wypożyczeniu i trafił do Piasta Gliwice. – Jesienią nie wszystko przebiegało tak, jakbym tego chciał. Myślałem, że będę grał zdecydowanie więcej. Regularna gra jest dla mnie celem numer jeden. Właśnie po to przeniosłem się na Śląsk – mówi dla Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Patryk Dziczek w tym sezonie jest jednym z najważniejszych ogniw Piasta Gliwice. Niespełna 21-letni pomocnik rozegrał jesienią 17 spotkań w LOTTO Ekstraklasie, zdobywając w nich dwie bramki, cieszy się również dużym zaufaniem trenera młodzieżowej reprezentacji Polski, Czesława Michniewicza. – Środkowy pomocnik to niewdzięczna pozycja. O fajerwerki trudno, a haruje się naprawdę ciężko – mówi w długiej rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W Duesseldorfie na chwilę przed zamknięciem okienka transferowego zameldował się Dawid Kownacki, który miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowym składzie w Sampdorii. „Kownaś” udał się na wypożyczenie do Fortuny, co jest dla niego szansą, aby otrzymywać szansę regularnych występów. – Jestem napastnikiem, potrzebuję minut, bramek i występów. Czuję głód piłki – powiedział Kownacki.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności