Reprezentacja młodzieżowa U-20

Bramka Dawida Kurminowskiego w 90. minucie spotkania z Norwegią dała Polsce remis w towarzyskiej potyczce reprezentacji U-20. – Czasami tak to jest w piłce, że masz sytuacje, ale nie strzelasz goli. Trzeba jednak wierzyć do samego końca, że się uda. Mi wierzyliśmy, zdobyliśmy bramkę w 90. minucie, mamy remis, jest z tego powodu lekki niedosyt, ale mogliśmy przecież przegrać – ocenił spotkanie napastnik.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Mimo kilku dobrych okazji, w tym sytuacji sam na sam Dawida Kurminowskiego, reprezentacja Polski do lat 20 strzeliła tylko jednego gola, choć dopiero w ostatniej minucie. W towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Bytowie, drużyna Jacka Magiery przegrywała 0:1 po golu z rzutu karnego, lecz zdołała doprowadzić do remisu dzięki asyście Karola Czubak i bramce Dawida Kurminowskiego. To był ostatni pojedynek biało-czerwonych w tym roku.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Podczas zgrupowań reprezentacji U-20 każdy dzień jest zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. – Zawodnicy chcą się doskonalić, my chcemy im pomóc, by podnosili umiejętności. Razem poszukujemy najlepszych rozwiązań, by przygotować ich do regularnej gry na wyższym poziomie klubowym i reprezentacyjnym – podkreśla Sebastian Krzepota, trener przygotowania motorycznego w kadrze U-20.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Efektowna gra reprezentacji Polski U-20 w drugiej połowie meczu ze Szwajcarią w ramach rozgrywek Turnieju Ośmiu Narodów przyniosła drużynie Jacka Magiery cztery gole po składnych, efektownych akcjach. Przed przerwą Polacy zdobyli jedną bramkę i ostatecznie wysoko pokonali swoich rówieśników ze Szwajcarii. Ozdobą spotkania było trafienie Jakuba Bednarczyk, pieczętujące efektowną wygraną biało-czerwonych (5:1).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności