Reprezentacja młodzieżowa U-20

Jakub Kiwior jest podstawowym obrońcą reprezentacji U-20 i jesienią zagrał we wszystkich spotkaniach kadry trenera Jacka Magiery. – Na początku w kadrze zaskoczyło mnie to, że graliśmy trójką w defensywie i dostałem pozwolenie, by podłączać się do akcji ofensywnych. Trenerzy wręcz powiedzieli, że mam tak grać, jeśli czuję się na siłach. Pasuje mi taki styl gry – przyznaje stoper MSK Żylina ze słowackiej ekstraklasy.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Bramka Dawida Kurminowskiego w 90. minucie spotkania z Norwegią dała Polsce remis w towarzyskiej potyczce reprezentacji U-20. – Czasami tak to jest w piłce, że masz sytuacje, ale nie strzelasz goli. Trzeba jednak wierzyć do samego końca, że się uda. Mi wierzyliśmy, zdobyliśmy bramkę w 90. minucie, mamy remis, jest z tego powodu lekki niedosyt, ale mogliśmy przecież przegrać – ocenił spotkanie napastnik.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Mimo kilku dobrych okazji, w tym sytuacji sam na sam Dawida Kurminowskiego, reprezentacja Polski do lat 20 strzeliła tylko jednego gola, choć dopiero w ostatniej minucie. W towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Bytowie, drużyna Jacka Magiery przegrywała 0:1 po golu z rzutu karnego, lecz zdołała doprowadzić do remisu dzięki asyście Karola Czubak i bramce Dawida Kurminowskiego. To był ostatni pojedynek biało-czerwonych w tym roku.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Podczas zgrupowań reprezentacji U-20 każdy dzień jest zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. – Zawodnicy chcą się doskonalić, my chcemy im pomóc, by podnosili umiejętności. Razem poszukujemy najlepszych rozwiązań, by przygotować ich do regularnej gry na wyższym poziomie klubowym i reprezentacyjnym – podkreśla Sebastian Krzepota, trener przygotowania motorycznego w kadrze U-20.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności