Reprezentacja kobieca U-19

Gdyby nie pandemia, kobiece reprezentacje Polski do lat 17 i 19 miałyby za sobą już mecze drugiej rundy eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy i, kto wie, czy nie świętowałyby awansów do finałów EURO. Kadra Niny Patalon nie dość, że składa się z grupy bardzo utalentowanych piłkarek, to jeszcze trafiła na wyjątkowo łaskawe losowanie. Z kolei zespół Marcina Kasprowicza do Elite Round przystąpiłby rozpędzony zwycięstwem w towarzyskim turnieju w Hiszpanii.

Reprezentacja kobieca U-19

Futbol kobiecy rozwija się na świecie w zawrotnym tempie. W Polsce też z roku na rok dzieje się coraz więcej. Kilkadziesiąt tysięcy dziewczynek bierze udział w największym w Europie turnieju dziecięcym „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, od tego sezonu wystartowały Centralne ligi Juniorek U-17 i U-15 oraz program Talent Pro. To wszystko sprzyja rozwojowi młodych talentów. Przyjrzeliśmy się najbardziej wyróżniającym się piłkarkom do 19 roku życia, które już za kilka lat mogą stanowić o sile dorosłej kadry.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności