Reprezentacja kobieca U-17

- Jeśli awansujemy na Euro, będziemy miały szansę nie tylko powtórzyć historię reprezentacji U-17 z 2013 roku, ale napisać swoją, równie piękną - mówi uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich piłkarek młodego pokolenia kapitan kadry do lat 17, Wiktoria Kiszkis. Z zawodniczką West Ham United rozmawiamy nie tylko o potencjale naszych „siedemnastek”, ale też o życiu w czasie pandemii, przełożonych eliminacjach i różnicach między kobiecą piłką w Polsce i Anglii.

Reprezentacja kobieca U-17

Za nieco ponad trzy miesiące minie dokładnie siedem lat od największego sukcesu w historii polskiej piłki kobiecej. W czerwcu 2013 roku reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez selekcjonera Zbigniewa Witkowskiego wywalczyła młodzieżowe mistrzostwo Europy, pokonując w finale 1:0 Szwecję po golu Eweliny Kamczyk. Postanowiliśmy sprawdzić, jak dziś wiedzie się naszym „złotkom”.

Reprezentacja kobieca U-17

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 udanie zakończyła towarzyski turniej Mima Cup. W ostatnim spotkaniu podopieczne trenera Marcina Kasprowicza wygrały z Belgijkami 2:1, a gole dla naszej drużyny strzeliły Nadia Krezyman i Natalia Wróbel. Rywalki odpowiedziały trafieniem Luny Vanzeir. Biało-czerwone z dwoma zwycięstwami i jednym remisem rozgrywki zakończyły na pierwszym miejscu i wygrały Mima Cup.

Reprezentacja kobieca U-17

Kobieca reprezentacja Polski do lat 17 pokonała 2:0 Szwecję w swoim drugim meczu turnieju towarzyskiego MIMA Cup, który rozgrywany jest w hiszpańskim San Pedro del Pinatar. Bramki dla Polek zdobyły Aleksandra Posiewka i Julia Olkiewicz. Dla obu zawodniczek były to pierwsze trafienia w kadrze U-17.

Reprezentacja kobieca U-17

W niedzielę rano kobieca reprezentacja Polski do lat 17 wyleciała do Hiszpanii, gdzie zagra w miniturnieju towarzyskim. Będzie to ostatni test przed rundą Elite eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy, która odbędzie się w dniach 23-29 marca w Norwegii. – Zmierzymy się z silnymi rywalami, to idealny sprawdzian i szansa dla nowych zawodniczek – nie ukrywa selekcjoner Marcin Kasprowicz.

Reprezentacja kobieca U-17

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17 kobiet Marcin Kasprowicz powołał dwadzieścia dwie zawodniczki na turniej towarzyski w hiszpańskim San Pedro del Pinatar, który odbędzie się w dniach 11-15 lutego. Biało-czerwone w fazie grupowej zmierzą się ze Szkocją (11.02, godz. 16:00) i Szwecją (12.02, godz. 16:00).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności