Reprezentacja kobieca A

Dwa lata temu zdobyła Puchar Polski w barwach Górnika Łęczna ogrywając w finale Czarnych Sosnowiec. W sobotę, w swojej rodzinnej Warszawie, Weronika Zawistowska znajdzie się po drugiej stronie barykady i spróbuje stanąć na drodze mistrzyniom Polski w wywalczeniu dubletu. - Na pewno nie będziemy się tylko bronić, bo uważam, że nie jesteśmy gorsze od Górnika i mamy szanse powalczyć o zwycięstwo - zapewnia 20-letnia reprezentantka Polski w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja kobieca A

„Ta ostatnia sobota...” chciałoby się zaśpiewać, myśląc o występie Sylwii Matysik w zaplanowanym właśnie na sobotę finale Pucharu Polski. Z zawodniczką Górnika Łęczna, która od nowego sezonu będzie grała w niemieckim Bayerze 04 Leverkusen porozmawialiśmy o klubowej przeszłości i przyszłości, półfinale „na wodzie” oraz pomyśle na pokonanie Czarnych Sosnowiec. - Myślę, że zarówno my, jak i rywalki, zagramy zachowawczo, bo doskonale wiemy, jakie obie drużyny mają umiejętności i że ewentualne odrabianie strat nie będzie łatwe - mówi „Matys”.

Reprezentacja kobieca A

Jest drugą reprezentantką Polski po Sylwii Matysik, która tego lata wyjeżdża z ligi polskiej. – Potrzebowałam zmiany – przekonuje Dominika Grabowska, chociaż decyzja o zagranicznym transferze wcale nie należała do łatwych. Od nowego sezonu 21-letnia pomocniczka będzie reprezentować barwy francuskiego Fleury 91, ale jeszcze w tym ma jeszcze szansę wygrać Puchar Polski z Górnikiem Łęczna.

Reprezentacja kobieca A

- Zrobiłyśmy swoje i udowodniłyśmy na boisku, że jesteśmy najlepsze. Teraz pora, by do mistrzostwa dorzucić Puchar Polski - mówi królowa strzelczyń Ekstraligi kobiet po raz czwarty z rzędu, Ewelina Kamczyk. Z piłkarką Górnika Łęczna rozmawiamy m.in. o tym, czy w kolejnym sezonie nadal będzie grała w zespole z Lubelszczyzny, a także o rywalu w półfinale pucharowych rozgrywek - TME GROT SMS Łódź, który jako jedyny wyrwał zielono-czarnym punkty w lidze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności