Reprezentacja kobieca A

Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką – to jedno z najczęściej zadawanych pytań piłkarkom i jednocześnie jedno z najbardziej przez nie nielubianych. Dlatego też… postanowiliśmy je o to zapytać! Zrobiliśmy to jednak w nieco inny sposób, dzięki czemu dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych historii. Zapraszamy na nasz nowy cykl o tym, co z początków swojej gry w piłkę pamiętają nasze kadrowiczki. Zaczynamy od bramkarek!

Reprezentacja kobieca A

Wróżono jej świetlaną przyszłość. Mogła zrobić karierę na miarę Ewy Pajor. Jej ogromny potencjał szybko dostrzeżono w jednym z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów, ale po roku gry w Turbine Poczdam zerwała więzadła krzyżowe. Kontuzja ta była początkiem końca boiskowej przygody Magdaleny Szaj. Dziś jednak realizuje się w nowej roli i wie, co doradzić młodym piłkarkom.

Reprezentacja kobieca A

29 lat kończy dzisiaj kapitan reprezentacji Polski kobiet – Katarzyna Kiedrzynek. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny filmik z kilkoma świetnymi interwencjami naszej bramkarki z ostatnich meczów ze Szwajcarią, Włochami i Hiszpanią. Oglądamy!

Reprezentacja kobieca A

– Czasem leżałam w łóżku i nie chciałam go opuszczać. Nie odbierałam nawet telefonów od rodziców, bo wiedziałam, że się rozpłaczę – tak wspomina swoje pierwsze miesiące po transferze z Medyka Konin do Paris Saint-Germain. Dziś jest ważną postacią jednej z czołowych drużyn w Europie i reprezentacji Polski. O sile charakteru, pewności siebie i o… niechęci Francuzów do języka angielskiego opowiada Paulina Dudek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności