Reprezentacja Fustalu

W historii polskiego futsalu takiego sukcesu na arenie międzynarodowej biało-czerwonym jeszcze nie udało się odnotować. Z racji tego, że na Mistrzostwach Europy U-19 nie ma rozgrywanego meczu o trzecie miejsce, już teraz drużyna Łukasza Żebrowskiego może być pewna co najmniej trzeciej lokaty w Rydze. – Ale chcemy powalczyć o coś więcej – mówi selekcjoner naszej młodzieży.

Reprezentacja futsalu A

Trener reprezentacji Polski w futsalu Błażej Korczyński ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie w Krośnie oraz Turniej Wyszehradzki. W jego ramach biało-czerwoni zmierzą się ze Słowacją (23.09, 18:30, Krosno), Węgrami (24.09, 18:30, Krosno) oraz Czechami (25.09, 18:30, Krosno).

Reprezentacja Fustalu

To, co przed rozpoczęciem mistrzostw Europy U-19 w futsalu wydawało się niemożliwe, stało się faktem! Polska w czwórce najlepszych drużyn w Europie. Biało-czerwoni po zwycięstwie nad Łotwą nie mogą sobie jednak pozwolić na świętowanie, bo już w czwartek czeka ich półfinał. Mecz z Hiszpanią, który zadecyduje o tym, czy Polska zagra w wielkim finale.

Reprezentacja Fustalu

Polska po dwóch meczach mistrzostw Europy U-19 ma na swoim koncie trzy punkty. Po wygranej z Rosją przyszła przegrana z Portugalią. Porażką z jednym z głównych faworytów turnieju nikt w naszym zespole się jednak nie załamał. Wręcz przeciwnie. – Pokazaliśmy, że Portugalia nie jest poza zasięgiem – mówi jeden z naszych liderów, Bartosz Borowik.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności