Reprezentacja futsalu A

Bez podobnych problemów jak w pierwszym meczu z Grecją i z wyższym wynikiem – tak reprezentacja Polski w futsalu rozprawiła się ze Szwecją w drugim meczu grupy C turnieju eliminacyjnego UEFA EURO 2022. Hat-trickiem popisał się Mikołaj Zastawnik. W ostatnim meczu w sobotę biało-czerwoni zmierzą się z gospodarzami, Maltą.

Reprezentacja futsalu A

Reprezentacja Polski w futsalu bardzo dobrze rozpoczęła turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy, który rozgrywany jest na Malcie. Zespół dowodzony przez trenera Błażeja Korczyńskiego w pierwszym meczu nie dał szans Grekom i odniósł wysokie zwycięstwo 5:2. Trzykrotnie do siatki trafiał Michał Kubik, po jednym golu dołożyli Michał Marek i Tomasz Kriezel. W następnym spotkaniu Polacy zmierzą się ze Szwecją (czwartek o godzinie 17:00).

Reprezentacja futsalu A

W środę reprezentacja Polski w futsalu rozpocznie swój marsz na Mistrzostwa Europy, których finały odbędą się za dwa lata w Holandii. Pierwszym etapem biało-czerwonych będzie turniej preeliminacyjny na Malcie, gdzie rywalami będą Grecja (środa 17:00), Szwecja (czwartek 17:00) i gospodarze (sobota, 19:00). Materiały z tego turnieju wyłącznie na Łączy Nas Piłka!

Reprezentacja futsalu A

Rozstrzygają spory w innych dyscyplinach, bo Łukasz Ostrowski jest sędzia beach soccerowym, a Sławomir Steczko futsalowym, ale wiele obu panów jednak łączy. Przede wszystkim to, że sędziowanie na piasku i w hali jest dla nich pasją. Mimo innych zawodowych obowiązków do sędziowania w mniej popularnych odmianach piłki nożnej podchodzą bardzo poważnie, co w ostatnich miesiącach przełożyło się na wymierne sukcesy.

Reprezentacja futsalu A

Wiele o ostatnich miesiącach w polskim futsalu można powiedzieć, ale na pewno nie to, że kibice mogli się nudzić. Najpierw wizyty zagranicznych potentatów, potem niespodziewany sukces młodzieżówki, eliminacje do MŚ i zmagania bielszczan w Lidze Mistrzów. Gdy do tego dodamy coraz mocniej zauważalną pracę trenerów, zawodników czy też sędziów – mamy pełny obraz bogatych dwunastu miesięcy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności