Reprezentacja Fustalu

Na ostatniej prostej są przygotowania przed rozpoczynającymi się w ten weekend mistrzostwami Europy U-19 w futsalu. Nasza reprezentacja w grupie zmierzy się z Rosją, Portugalią i gospodarzem, Łotwą. – Niewielu na nas stawiało przed eliminacjami, to będzie dla nas nagroda, ale chcemy osiągnąć jeszcze więcej – mówi selekcjoner naszej młodzieżówki, Łukasz Żebrowski.

Reprezentacja Fustalu

Od najbliższej niedzieli serce młodzieżowego futsalu będzie biło w stolicy Łotwy – Rydze. Właśnie tam będą się odbywać Mistrzostwa Europy U-19. W gronie ośmiu najlepszych drużyn, które znalazły się w historycznych, bo pierwszych finałach ME, jest także Polska.  – Myślimy coraz więcej o zbliżającym się turnieju, to na pewno wielkie wydarzenie – mówi bramkarz naszej reprezentacji, Krzysztof Iwanek.

Reprezentacja futsalu A

Na taki transfer kibice futsalu w kraju czekali długie lata. Michał Kałuża, bramkarz reprezentacji Polski od najbliższego sezonu będzie występował w najlepszej lidze świata, czyli w Primera Division. – Wszystko poszło szybko i działo się w przededniu mojego wylotu na urlop, więc załatwialiśmy to dosłownie w biegu – mówi 20-letni bramkarz, który zamienił Rekord Bielsko-Biała na drużynę Burela FS.

Reprezentacja futsalu A Kobiet

W dobrych nastrojach wróciły do kraju reprezentantki Polski w futsalu, które w Chorwacji wzięły udział w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju. Polki ustąpiły jedynie europejskiej potędze, czyli Włoszkom. – Wynik cieszy, ale jeszcze bardziej raduje sama atmosfera w kadrze – mówi trener naszej reprezentacji Wojciech Weiss.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności